Connect with us
Letiště

Novinky

Revoluce v cestování: po 16 letech se mění limit přepravy tekutin na letištích

Revoluce v cestování: po 16 letech se mění limit přepravy tekutin na letištích

Snad každý cestovatel už zažil stres z letištních kontrol, které dopodrobna analyzují, co se nachází v našich zavazadlech. Neustálá nejistota a strach z toho, jaké předměty nám „vyhodí“ z kufru, nás nutí dodržovat limity týkající se převážení elektroniky, tekutin a pokrmů. Díky nové technologii bude odbavování na letišti pohodlnější a rychlejší.

Reklama

Požadavek na uskladňování tekutin do 100mililitrových nádob a vybalení elektroniky ze zavazadel je základem letecké dopravy již téměř 16 let. Limity přepravy tekutin byly poprvé zavedeny v roce 2006 po celém světě. To kvůli plánovaným teroristickým útokům, při nichž měl obsah výbušnin kapalný charakter.

Tekutiny na letišti

Mnohá ​​letiště po celém světě, například Heathrow, Schipol a JFK, zavádějí nejnovější technologii, která umožní přepravu tekutin bez omezení. Travel off Path uvádí, že s touto inovací přišlo poprvé irské letiště Shannon, které v říjnu 2021 spustilo speciální 3D bezpečnostní systém skenující celé zavazadlo bez jakýchkoli limitů – ať už při přenosu tekutin nebo elektroniky. Nebylo by to poprvé, co se právě toto letiště vyznamenalo svým průkopnickým objevem. V roce 1947 zde totiž vznikl první duty-free obchod na světě.

Letiště Shannon

Tato technologie je novou výzvou pro všechna letiště na světě. Avšak její vysoká cena vyžaduje také vysoké zisky, které během pandemie stagnovaly nebo klesaly. Proto je obtížné odhadnout, jakým tempem se bude rozšiřovat její zavedení. Bezpochyby je však poptávka po inovaci vysoká, protože představuje bezpečnější, rychlejší a komfortnější přepravu cestujících.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

13 pláží, kterými tě Mauricius okouzlí https://t.co/4lsArA0KBz2 dny dozadu
Pevninské Portugalsko bez omezení: od 1. července již není nutný EU certifikát https://t.co/j03BLNywnb #koronavirus2 dny dozadu
Na výlet na slunné Azurové pobřeží do Francie s letenkami od 884 Kč https://t.co/WXimZj0WwW2 dny dozadu
TOP řeky, jezera a laguny v Evropě: Sem se jezdí za odpočinkem a vodními sporty https://t.co/HumpBMQ44z2 dny dozadu
TOP atrakce a zážitky v Abú Dhabí (14 tipů na aktivity a letenky od 3 267 Kč) https://t.co/z42VWQRgyF2 dny dozadu
Prozkoumej Sicílii s letenkami z Vídně nebo Prahy od 1 177 Kč https://t.co/Z988Hqfwip2 dny dozadu
AKČNÍ LETENKY: Zadar, Katánie, Řím a další od 461 Kč https://t.co/vcgOxhAr2T2 dny dozadu
Ušetři s mKartou Svět: výběry zdarma, výhodné kurzy a až 2 000 Kč zpět za platby mobilem https://t.co/4KOaIaxi6P2 dny dozadu
Mauricius je otevřen pro všechny: není nutný test, očkování ani karanténa https://t.co/hSTauBjHnI #novinky2 dny dozadu
PECKA DNE: Letecký pobyt v Římě s hotelem a snídaní od 4 690 Kč https://t.co/kE4AVD7yoE3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru