Connect with us

Asie

Vietnam v dobrých rukách

Už dávno se do jihovýchodní Asie nejezdí jen na thajský Phuket nebo Krabi. Vietnam zažívá obzvlášť v posledních letech turistický boom. A Vietnamci si asi řekli, že to potáhnou ještě o úroveň dál. V tomto případě tedy o úroveň výš. Řeč je o nově otevřeném mostě s názvem Golden Bridge, který se nachází v zahradách horského resortu Ba Na Hills. Ten byl původně založen francouzskými kolonizátory v roce 1919 a nyní tam kromě již zmiňovaných zahrad (Thien Thai Gardens) je v provozu také Fantasy Park a vesnička celá ve francouzském stylu. Už určitě tušíte, že bychom asi nepsali jen tak o ledajakém mostě. No, nepsal.

Reklama

Zdroj fotografie: Shutterstock / Quang nguyen vinh

Cau Vang neboli Golden Bridge je 150 metrů dlouhý zlatý most, který ve výšce 1400 metrů nad mořem, podpírají mohutné ruce. Rádi bychom napsali, že se jedná o umělecké dílo vytesané z kamene, ale byla by to lež. Architektonická společnost z Ho Či Minova Města vytvořila pouze kovovou konstrukci, kterou potáhla ocelovým pletivem a laminátem. Trochu stavitelských šminek a Vietnam se najednou může pyšnit mostem, který vypadá, jako by tam stál už po staletí. Kýženého wow efektu se jim tímto dvoumiliardovým projektem zatím daří vzbuzovat u každého jedince, který jej od jeho otevření v červnu stihl navštívit. Upřímně musíme říct, že bychom se tím asi taky nechali zlákat. Jasně, Karlův most je Karlův most, ale projít se po takovémto kolosu s domněním, že jste doslova v dobrých rukách, taky přece není úplně k zahození.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4.8/5 - (5 votes)
1 Comment

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Pelipeckovní roadtrip po USA: 3. díl – New Orleans https://t.co/zIypwNP8fX2 dny dozadu
Jarní Menorca z Vídně od 1 016 Kč! Zažij to nejlepší z pláží i turistiky https://t.co/AgUIqTPre92 dny dozadu
Vilnius: Místo, které si chtěl Napoleon odnést na dlani do Paříže https://t.co/IlYR0Wlx3e2 dny dozadu
AKČNÍ LETENKY: Mallorca, Řím, Athény a další od 376 Kč https://t.co/vcgOxhAr2T2 dny dozadu
Thajsko od 1. 2. opět spouští program Test & Go. Do Sandboxu přibyly další destinace https://t.co/JOkYIAod4O #koronavirus3 dny dozadu
Kam na sólo cestu v roce 2022? 13 tipů na TOP zážitky, když potřebuješ vyvětrat hlavu https://t.co/uZCSyGd1xm3 dny dozadu
Objev Mallorcu s akčními letenkami z Vídně nebo Prahy od 532 Kč https://t.co/DXYXHePgyI3 dny dozadu
Bangkok: 7 tipů, co navštívit v thajské metropoli https://t.co/ob32loLqXn3 dny dozadu
Z Vídně přímo do New Yorku s Austrian Airlines od skvělých 8 490 Kč https://t.co/uEqmtGomoQ3 dny dozadu
PECKA DNE: Ubytování v lázeňském městě Karlovy Vary se snídaní od 1 790 Kč https://t.co/ZQIVD9xO953 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru