Connect with us

Asie

Vietnam v dobrých rukách

Už dávno se do jihovýchodní Asie nejezdí jen na thajský Phuket nebo Krabi. Vietnam zažívá obzvlášť v posledních letech turistický boom. A Vietnamci si asi řekli, že to potáhnou ještě o úroveň dál. V tomto případě tedy o úroveň výš. Řeč je o nově otevřeném mostě s názvem Golden Bridge, který se nachází v zahradách horského resortu Ba Na Hills. Ten byl původně založen francouzskými kolonizátory v roce 1919 a nyní tam kromě již zmiňovaných zahrad (Thien Thai Gardens) je v provozu také Fantasy Park a vesnička celá ve francouzském stylu. Už určitě tušíte, že bychom asi nepsali jen tak o ledajakém mostě. No, nepsal.

Reklama

Zdroj fotografie: Shutterstock / Quang nguyen vinh

Cau Vang neboli Golden Bridge je 150 metrů dlouhý zlatý most, který ve výšce 1400 metrů nad mořem, podpírají mohutné ruce. Rádi bychom napsali, že se jedná o umělecké dílo vytesané z kamene, ale byla by to lež. Architektonická společnost z Ho Či Minova Města vytvořila pouze kovovou konstrukci, kterou potáhla ocelovým pletivem a laminátem. Trochu stavitelských šminek a Vietnam se najednou může pyšnit mostem, který vypadá, jako by tam stál už po staletí. Kýženého wow efektu se jim tímto dvoumiliardovým projektem zatím daří vzbuzovat u každého jedince, který jej od jeho otevření v červnu stihl navštívit. Upřímně musíme říct, že bychom se tím asi taky nechali zlákat. Jasně, Karlův most je Karlův most, ale projít se po takovémto kolosu s domněním, že jste doslova v dobrých rukách, taky přece není úplně k zahození.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    4.8/5 - (5 votes)
1 Comment

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru