Connect with us

Asie

Vietnam v dobrých rukách

Už dávno se do jihovýchodní Asie nejezdí jen na thajský Phuket nebo Krabi. Vietnam zažívá obzvlášť v posledních letech turistický boom. A Vietnamci si asi řekli, že to potáhnou ještě o úroveň dál. V tomto případě tedy o úroveň výš. Řeč je o nově otevřeném mostě s názvem Golden Bridge, který se nachází v zahradách horského resortu Ba Na Hills. Ten byl původně založen francouzskými kolonizátory v roce 1919 a nyní tam kromě již zmiňovaných zahrad (Thien Thai Gardens) je v provozu také Fantasy Park a vesnička celá ve francouzském stylu. Už určitě tušíte, že bychom asi nepsali jen tak o ledajakém mostě. No, nepsal.

Reklama

Zdroj fotografie: Shutterstock / Quang nguyen vinh

Cau Vang neboli Golden Bridge je 150 metrů dlouhý zlatý most, který ve výšce 1400 metrů nad mořem, podpírají mohutné ruce. Rádi bychom napsali, že se jedná o umělecké dílo vytesané z kamene, ale byla by to lež. Architektonická společnost z Ho Či Minova Města vytvořila pouze kovovou konstrukci, kterou potáhla ocelovým pletivem a laminátem. Trochu stavitelských šminek a Vietnam se najednou může pyšnit mostem, který vypadá, jako by tam stál už po staletí. Kýženého wow efektu se jim tímto dvoumiliardovým projektem zatím daří vzbuzovat u každého jedince, který jej od jeho otevření v červnu stihl navštívit. Upřímně musíme říct, že bychom se tím asi taky nechali zlákat. Jasně, Karlův most je Karlův most, ale projít se po takovémto kolosu s domněním, že jste doslova v dobrých rukách, taky přece není úplně k zahození.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4.8/5 - (5 votes)
1 Comment

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

PECKA DNE: Dovolená v Dubaji včetně snídaní od 8 290 Kč https://t.co/ShfZlSfxFJ16 hodinami dozadu
Bangkok s aerolinkami Saudia už od 6 590 Kč: hlavní sezóna a 23kg zavazadlo https://t.co/uOow33sVVJ18 hodinami dozadu
MEGA EXOTIKA: Leť s aerolinkami Saudia z Vídně s návratem do Mnichova už od 6 990 Kč https://t.co/qKFWCuAes418 hodinami dozadu
Bari, Katánie, Alicante. Objev autentické kouty Itálie či Španělska https://t.co/098C5izycU20 hodinami dozadu
Pizza, pasta, cappuccino! Objev krásy severní Itálie https://t.co/m5SNG8aoaa20 hodinami dozadu
Bangkok, Phuket nebo Seychely z Milána s Turkish Airlines od 10 490 Kč https://t.co/exQVchXG2u20 hodinami dozadu
Bangkok, Phuket nebo Seychely z Milána s Turkish Airlines od 10 490 Kč https://t.co/exQVchXG2u #letenky20 hodinami dozadu
Benátky koncem léta. Rezervuj letenky z Vídně nebo Prahy od 962 Kč https://t.co/mHdhfwNJwj1 dnem dozadu
PECKA DNE: To nejlepší z Jordánska s průvodcem a polopenzí od 24 390 Kč! https://t.co/syDB0sPpx82 dny dozadu
PECKA DNE: To nejlepší z Jordánska s průvodcem a polopenzí od 24 390 Kč! https://t.co/syDB0sxOFA2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru