Connect with us

Dovolené

Velikonoce mimo domov! Nejoblíbenější dovolené v Evropě i exotice od 1 990 Kč

Velikonoce mimo domov! Nejoblíbenější dovolené v Evropě i exotice od 1 990 Kč

Ne každý z nás touží po pomlázce. Někteří si chtějí prostě užít dny volna. Ale když je člověk doma, nemusí to vždy dopadnout podle plánu. Vždyť co všechno doma není hotové – není vypráno, naklizeno a vajíčka nejsou nabarvena. Možná by bylo lepší utéct od veškerých pokušení k práci a prostě někam odjet! A jelikož člověk je tvor pohodlný, připravili jsme hned 12 pohodlných dovolených, kde máš v ceně ubytování i stravu, a kromě brněnského, slovinského a tatranského pobytu i leteckou dopravu. Stačí se tedy jen podívat, zhodnotit a rezervovat.

Reklama

Velikonoce v Maximus Resortu v Brně

Jen 20 minut od brněnského centra, kousíček od Brněnské přehrady stojí tato klidná oáza odpočinku 4* luxusní Maximus Resort se snídaní, doprava vlastní. Můžete si tu dopřát Wellness & Spa Infinit Maximus, ale i kouzelnou přírodu kolem, ačkoliv je resort stále ve městě. Najdete zde desítky cyklostezek, tenisové kurty i vířivku se slanou vodou.

Velikonoce ve Slovinsku

Aktivní odpočinek formou turistiky a túr si stejně tak užijete i ve slovinském 4* hotelu Best Western s wellness centrem v kraji Kranjska Gora v Julských Alpách, s vlastní dopravou. Čekají tu na vás, kromě útulného hotelu, i nádherné scenérie jezer, travnatých plání a vrcholků Julských Alp, které jsou, mimochodem, považovány za jedny z nejkrásnějších evropských hor. Turistické trasy tu najdete, ať jste zkušený horal, nebo jen příležitostný turista. Navíc, díky wellnessu si tu přijdou na své nejen milovníci outdooru. A kdyby vás toto všechno nenalákalo, vězte, že slovinská kuchyně, která kombinuje rakouskou, italskou a balkánskou, je vynikající!

Kranjska Gora

Velikonoce v Nízkých Tatrách

Ani Slovensko na tom není s přírodními krásami nijak pozadu. O Velikonocích si můžete užít příjemný wellness pobyt ve 4* hotelu Tri studničky. Vstup do wellnessu máte totiž (na 3 hodiny denně) zahrnut v ceně pobytu. Doprava vlastní. A pokud si dostatečně neodpočinete přímo ve wellnessu nebo na procházkách okolní přírodou, relaxaci jistě dokončí Feng Shui. Každý pokoj je totiž zařízen zcela unikátně, čili se vždy budete cítit výjimečně a tak útulně, jak to je jen možné v horském srubu. Co se wellnessu týče, najdete zde komorní boutique wellness centrum – čekají vás sauny, horská pláž, pro odvážlivce i osvěžení v horském potůčku Demänovka a také Zen procedury se špičkovými odborníky.

Velikonoce ve Stockholmu

Město Stockholm se rozkládá na celkem čtrnácti ostrůvcích jezera Mälaren, které jsou vzájemně propojeny mosty. I to z něj dělá jedno z nejkrásnějších evropských měst, spolu s místním lpěním na čistotě a šetrnému přístupu k životnímu prostředí (což mu, mimochodem, zajistilo jedno z nejčistších ovzduší v Evropě). Jako důkaz mu může posloužit Národní park přímo ve městě. Je jedinou metropolí, která se takovou kuriozitkou může pyšnit. Také jde o město s největší koncentrací muzeí. No prostě si tu přijdete na své, ať jsou vaše zájmy jakékoliv. A po pochůzkách a objevování města si odpočinete v hotelové střešní sauně 3* hotelu Best Western Capital. Snídaně i letecká doprava z Prahy nebo Vídně v ceně.

Velikonoce v Oslu

A pokud patříte mezi fanoušky Skandinávie obecně, zkuste nasát atmosféru norského hlavního města. Dostane vás svou čistotou, architekturou, moderními bary i restauracemi. Jedny z nejnavštěvovanějších míst jsou zaručeně královský palác, národní divadlo i skokanský můstek Hollmenkolen, z nějž je, mimochodem, jeden z nejkrásnějších výhledů na celé Oslo. Pro nadšence do lyžování je tu dokonce muzeum, zaměřené jen na historii tohoto sportu. Jako snad každé z hlavních měst prostě nabízí mnoho příležitostí, co podniknout. Bydlíte ve 3* hotelu Anker se snídaní, jen 15  minut chůze od slavné ulice Karl Johans Gate.

Velikonoce v Bordeaux

Ve víně je pravda. No, pak by asi všichni Francouzi neznali lež. A za ochutnávku toho francouzského vína s námi můžete cestovat ten malý světa kraj přímo do Bordeaux, slavného vinařského kraje a jeho hlavního města. Vínem toto město prostě žije, vždyť tu najdete i muzeum ve tvaru vinné karafy. A to je jen jedno z velkého seznamu lákadel. Je zde mnoho z gotické architektury i dalších historických slohů a kromě slibovaného vína i vynikající francouzská kuchyně. Bydlíte v 3* hotelu All Suites Appart Hotel Bordeaux-Marne se snídaní, který je přímo v centru města.

Velikonoce v Římě

Jak jinak slavit Velikonoce, než v Římě, v němž je i centrum křesťanského náboženství, Vatikán. Velikonoce v silně věřící zemi, to bude asi něco jiného, nežli naše pomalu skomírající zájmy o dlouhodobé tradice. Dost možná vás to k jejich slavení zase trochu povzbudí. Jinak snad ani není nutné vás k návštěvě Říma příliš lákat. Koloseum, galerie a muzea, Ústa pravdy, Fontána di Trévi. Prostě si tu, stejně jako Audrey Hepburn, užijete své velikonoční Prázdniny v Římě

Velikonoce na Mallorce

Mallorca stojí za to. Jako největší z Baleárských ostrovů, se za posledních pár let stal vyhledávanou destinací. Je libo dopřát si příjemnou dovolenou u Středozemního moře, nemuset nijak extrémně řešit jídlo a k tomu bydlet v krásném, skvěle hodnoceném hotelu? Pak je tento pobyt přesně pro vás. Palma de Mallorca je krásné město, které osciluje někde mezi Barcelonou a Sevillou, s nádechem maorské kultury. Bydlíte v 3* hotelu Oleander, blízko pláže, v jejím hlavním městě Palma de Mallorca, s polopenzí. V ceně je i transfer z letiště do hotelu a při odletu zpět.

Velikonoce v Dubaji

Člověk by ani nevěřil, že poměrně nedávno tu byla jen pustá poušť, možná pár domků, kde žilo přibližně šestnáct rodin. Dnes, díky výskytu ropy, tu stojí pulzující metropole plná výškových budov, která má hned několik nej. Má jediný 7* hotel na světě a vlastní nejvyšší stavbu světa. Dovolená v Dubaji pro vás může být jedním z největších zážitků. Lidé sem jezdí za zábavou, za atmosférou, za nákupy, za velbloudy, pouští, za památkami, ale i za takovými kuriozitami jako je krytý lyžařský svah… Ubytujete se v 3* hotelu Ibis Styles Dubai Jumeira se snídaní a zařízen budete mít i letištní transfer do hotelu a zpět.

Velikonoce v Kataru

Katar – malý stát, o kterém donedávna skoro nikdo neslyšel. Většinu země pokrývá nehostinná poušť, a i přesto zde vyrostl jeden z nejsilnějších a nejbohatších státu na světě. Do povědomí lidí se dostal zejména díky letecké společnosti Qatar Airways, která se za poměrně krátký čas zařadila mezi nejkvalitnější aerolinky světa. Nechte se jimi unést i vy. Katar vás přivítá výbornou gastronomií, prvotřídními službami i dechberoucím uměním. S námi na vás čeká Dauhá, jeho hlavní město. Přivítá vás prvotřídní 5* hotel InterContinental se snídaní (formou bufetu).

Velikonoce na Krabi

Vychutnejte si písečné pláže, unikátní skalní útvary tyčící se z vodní hladiny, jimž se říká mogoty, exotickou asijskou atmosféru v thajské provincii Krabi. Ani přílivová vlna v roce 2004, ani nával turistů nedokázal zničit její kouzlo. Jistě si užijete nádherné výhledy a výlety na okolní exotické ostrůvky v tobě zanechají nezapomenutelné vzpomínky. Navíc, díky jejímu charakteru umožňuje Krabi zažít krásnou dovolenou, ať už patříte mezi milovníky té aktivní, nebo i pasivní. Bydlíte v 4* hotelu The Pelican Residence & Suites Krabi, se snídaní, v klidné lokalitě ideální pro dokonalý relax. Zařízen je i letištní transfer.

Velikonoce ve Vietnamu

Čeká vás krásné historické město Hoi An, u ústí řeky Thu Bon, které ročně láká tisíce turistů svou unikátní atmosférou. Údajně je nejkrásnější v noci, kdy se v jeho ulicích rozsvítí stovky lampionů, ale jistě tu člověk uvidí nádherné věci i ve dne. A i ochutná, například ve zdejší plovoucí restauraci. Ale jistě už se těšíte na zdejší pagody, chrámy, původní domy i fenomenální japonský most. A je opravdu na co se dívat, historické centrum je dokonce zapsané i na seznamu světového dědictví UNESCO. Bydlíte v 3*+ hotelu Sol An Bang Beach Resort, ve střední části Vietnamu, která nabízí oddech na pláži i poznávání těch nejkrásnějších vietnamských míst, turistických atrakcí a malých ostrůvků v okolí. Zařízen je i letištní transfer z letiště do hotelu a při odletu zpět.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru