Connect with us

Cestopisy

Takhle velkolepě se létá v business class Aeroflotu

Takhle velkolepě se létá v business class Aeroflotu

Když se nám během naší cesty na Phuket na moskevském letišti dostala do rukou pozvánka do business třídy, nemohli jsme věřit vlastním očím a chtěli jsme se štěstím málem rozplakat. Letecká společnost Aeroflot Russian Airlines se rozhodla, že Pelipeckám ukáže, jak grandiózně se stará o své cestující na dlouhých letech. Proto jsme se rozhodli, že celou cestu zdokumentujeme – toto všechno vás čeká, když se rozhodnete upgradovat letenku ekonomické třídy na „businessku“.

Reklama

Začíná to už před odletem

Před odletem do daleké jihovýchodní Asie jsme si oddychli v komfortním business salonku na moskevském letišti. Čekali tam na nás komfortní sedačky, hromada skvělého jídla, nealko i alko drinky a luxusní vína. Pohodlně jsme se usadili a s drinkem v jedné ruce a chuťovkami ve druhé, jsme čekali na vytoužený let. V chill zóně je samozřejmostí bezplatné Wi-Fi připojení, denní tisk z celého světa nebo možnost nabít svá elektronická zařízení.

moscow-lounge
moscow-lounge-5
moscow-lounge-2
moscow-lounge-3
moscow-lounge-4

Do letadla mezi prvními

Jako majitel business letenky máte právo nasedat do letadla mezi prvními cestujícími. Letušky se o vás začnou okamžitě starat, bez ohledu na to, zda je už letadlo ve vzduchu. Například taková whiskey jako welcome drink není žádný problém. Mimochodem v ekonomické třídě je alkohol zakázaný, takže jediné místo, kde si vychutnáte drink je business třída.

aeroflot-drink
aeroflot-vinna-karta

Sezení, nebo spíš ležení?

Rozdíl mezi sedadly business třídy a ekonomické je propastný. Sedadla v „businessce“ Aeroflotu patří k absolutní světové špičce. Cekově jich je v letadle Boeing 777-300ER třicet. Jsou rozdělena do 5 řad a konfigurace sedadel je 2-2-2. Dokonalý komfort je slabé slovo. Toto sedadlo si můžete kdykoliv nastavit do polohy pohodlné postele. Oceníte to hlavně při dlouhém letu – vyspíte se a do cílové destinace přiletíte odpočatí. A pozor, už nám přinesli první jídlo!

aeroflot-sedadla
aeroflot-sedadla-2
aeroflot-sedadla-3

Jídla od nejlepších šéfkuchařů

Dálkové lety v business třídě Aeroflotu znamenají jedinečný gastronomický zážitek. Zatímco vy si užíváte let se vším komfortem na palubě, personál se stará o vaše chuťové buňky. Naše 5-chodové menu bylo absolutně fenomenální! Samozřejmostí je klasický příbor a keramika. Ale zde asi více vypoví fotografie:

aeroflot-menu
aeroflot-predjedlo
aeroflot-salat
aeroflot-polievka
aeroflot-dezert
aeroflot-ranajky

V letadle jako v kině

Interkontinentální lety jsou i v Aeroflotu díky multimediálním systémům mnohem zábavnější. Nejnovější filmy, knihy a zábavné hry. Vše ovládáte pohodlně prostřednictvím dálkového ovládání. A když si nasadíte sluchátka absorbující vnější hluk, už vás nebude nikdo a nic rušit a možná si pár hodin i pospíte.

aeroflot-remote-control

Dáreček na závěr

Když po tom všem dostanete ještě dárek, budete je milovat. V business třídě mnohých společností je zvykem, že si odnesete nějakou maličkost. My jsme si odnesli kosmetickou tašku Salvadore Ferragamo plnou užitečných věcí, a navíc ještě sadu exkluzivních asijských čajů.

aeroflot-kozmeticky-balicek

Shrnutí

Aeroflot se o nás postaral úžasně. Pokud budete mít tu možnost upgradovat na business třídu, neváhejte! Do cílové destinace dorazíte odpočatí, skvěle najezení, zrelaxovaní a navíc si uvědomíte, že dovolená nezačala v cílové destinaci, ale v momentě, kdy se vám do ruky dostala tahle letenka!

aeroflot-letenka-biznis-class

Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - při objednávce na Pelikan.cz zadej slevový kód USETRI250 a máš to o 250 Kč levnější.
  • Revolut karta zdarma - Potřebuješ směnit peníze nebo vybírat hotovost v zahraničí? Kašli na směnárny a stáhni si aplikaci Revolut. Platby přijímáš a posíláš do pár sekund a výběry z bankomatů po celém světě do výše 200€ měsíčně máš ZDARMA. Revolut karta a doručení až domů ZDARMA.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář
Nahoru