Connect with us
USA

Koronavirus

Boj proti koronaviru: Trump vyhlásil zákaz vstupu do USA z Evropy

Boj proti koronaviru: Trump vyhlásil zákaz vstupu do USA z Evropy

Americký prezident Donald Trump ve svém středečním projevu oznámil zákaz vstupu z Evropy na území Spojených států amerických. Reaguje tak na rychlé šíření koronaviru. Zákaz vstoupí v platnost v pátek 13. března a má platit následujícíh 30 dní.

Reklama

Výjimkou jsou občané USA, kteří se chtějí vrátit domů a občané Velké Británie. Omezení se týká lidí, kteří navštívili země Schengenského prostoru za posledních 14 dní.

„Jsem přesvědčen, že pokud budeme pokračovat v těchto přísných opatřeních, výrazně snížíme hrozbu pro naše občany a nakonec tento virus porazíme,“ řekl ve svém projevu z Bílého domu Donald Trump.

Podle Trumpa Evropa nezvládla situaci, a proto přistupuje k radikálnímu řešení. Odvolává se i na Světovou zdravotnickou organizaci (WHO), která aktuální stav související s virem vyhlásila za světovou pandemii.

Ministerstvo národní bezpečnosti ve svém vyhlášení uvedlo, že opatření se týkají následujících zemí: Rakousko, Belgie, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Island, Itálie, Lotyšsko, Lichtenštějnsko, Litva, Lucembursko, Malta, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko a Švýcarsko. Ministerstvo dodává, že se zákaz nebude vztahovat na osoby s trvalým pobytem a nejbližších rodinných příslušníků amerických občanů.

Prezident a jeho administrativa ale čelí kritice právě pro přístup ke koronaviru v době jeho propuknutí. Problémů, podle webu the Guardian, nastalo hned několik, od nedostatku testovacích balíčků až po podceňování závažnosti situace.

„V této zemi máme krizi veřejného zdravotnictví a nejlepší způsob, jak pomoci Američanům zůstat v bezpečí a udržet i ekonomickou jistotu je, když se bude prezident soustředit na boj proti šíření koronaviru jako takového,“ řekli Demokratičtí lídři ze Sněmovny a Senátu Chuck Schumer a Nancy Pelosi ve společném vyhlášení. „Alarmující je, že prezident nevysvětlil, jak bude administrativa řešit nedostatek testovacích souprav napříč Spojenými státy.“

Zdroj informací: theguardian.com

Pelipecky.sk, Hana Kuchárová

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    3/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru