Connect with us
Podzimní Kyjev na Ukrajině

Koronavirus

Ukrajina uzavřela 28. srpna hranice, návrat přes Slovensko možný

Ukrajina uzavřela 28. srpna hranice, návrat přes Slovensko možný

Ukrajina uzavřela své hranice cizincům. K 28. srpnu má totiž Ukrajina potvrzených celkem 114 497 případů nákazy novým koronavirem (COVID-19), z toho celkem 2 451 pacientů nemoci podlehlo a za poslední den přibylo 2 438 nových případů (údaje uvádí Velvyslanectví České republiky v Kyjevě). Zákaz vstupu cizincům platí zatím do 28. září.

Reklama

Tento článek si můžete přečíst a uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY. Díky aplikaci budete mít čerstvé informace z první ruky (funguje i v offline režimu).


Slovensko návrat občanů EU z Ukrajiny povoluje. Průjezd zemí nesmí trvat déle, než 8 hodin a musí proběhnout bez zastavení (výjimkou je načerpání pohonných hmot). Další podmínkou je pak pochopitelně cestování na platný cestovní doklad. Pro Čechy se jedná cestovní pas i občanský průkaz. (Velvyslanectví České republiky v Bratislavě).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru