Connect with us
Uganda

Afrika

Uganda v akci! Leť z Budapešti nebo Mnichova za gorilami nyní od 7 390 Kč

Uganda v akci! Leť z Budapešti nebo Mnichova za gorilami nyní od 7 390 Kč

Uganda je zemí kontrastů, která ti nabídne dokonalý africký zážitek. Je pravdou, že zrovna nepatří mezi nejvyhledávanější destinace, nicméně o to jedinečnější a autentičtější tvoje cesta bude. Jestli patříš mezi dobrodruhy vyhledávající méně tradiční místa, Uganda jistě splní tvoje očekávání. Rezervuj akční letenky z Budapešti nebo Mnichova od 7 390 Kč a začni plánovat.

Reklama

Akční letenky do Ugandy

V nabídce najdeš letenky z Budapešti s termíny od září do listopadu za 7 390 Kč. Pokud by tě ovšem více zajímaly termíny na konec této zimy, posviť si na variantu s odletem z Mnichova za 9 990 Kč.

  • Odkud? Z Budapešti nebo Mnichova s přestupem v Bruselu
  • S kým? Kombinace leteckých společností Lufthansa a Brussels Airlines
  • Kdy? Únor – březen a září – listopad 2024
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 8kg příruční zavazadlo

Co vidět a zažít v Ugandě?

Tato africká země je hlavně o divoké přírodě. Severní část pokrývají savany, na nichž se prohání stáda žiraf, zeber či antilop. Na jihozápadě zase narazíš na tropické pralesy, které jsou domovem horských goril a šimpanzů. Malebné jsou rovněž políčka na svazích sopek a jezera na jihu. Zkrátka není divu, že je Uganda považována za jeden z klenotů Afriky.

Mezi hlavní cíle patří hlavní město Kampala, kde na tebe vedle nádherných chrámů vykouknou i moderní budovy.

Asi tě nepřekvapí, že zde najdeš hned několik národních parků. Oblíbeným místem, kam se turisté vydávají na safari, je Národní park Queen Elizabeth. Na vlastní oči si tady prohlédneš třeba hrochy, krokodýly nebo lvy. Svojí divokostí se zase proslavil Národní park Rwenzori, který je dokonce zapsán na seznamu UNESCO.

Uganda

Uganda

Za pozornost ovšem stojí i další parky, jako například Národní park Murchison Falls nebo Kibale. Vyhledávaným místem je také Bwindi Impenetrable Forest, kam se chodí pozorovat již zmiňované gorily.

Uganda

Výhodné ubytování v Ugandě

Nejrůznější možnosti ubytování najdeš v této šikovné mapce. Zkontroluj si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru