Connect with us
Turkish Airlines

Austrálie a oceánie

S Turkish Airlines na další kontinent: aerolinky začnou létat do australského Melbourne už v březnu

S Turkish Airlines na další kontinent: aerolinky začnou létat do australského Melbourne už v březnu

Letecká společnost Turkish Airlines spustí v březnu 2024 dlouhoočekávanou novou linku z Istanbulu do Austrálie, přičemž první let se uskuteční v pátek 15. března. V Melbourne pak letadlo přistane následující den, tedy v sobotu 16. března. Aerolinky budou lety do Melbourne provozovat Boeingem 787 Dreamliner (do konce března) nebo Airbusem A350, a to 3krát týdně s mezipřistáním v Singapuru a přestupem v Istanbulu.

Reklama

Melbourne je 346. destinací dopravce Turkish Airlines a Austrálie je tak zároveň 130. zemí a 6. kontinentem, kam se na křídlech těchto aerolinek dostaneš. Frekvenci letů plánují časem zvýšit ze tří na pět letů týdně a nakonec nasadí denní lety do Melbourne a Sydney. Na palubě Turkish Airlines je samozřejmostí špičkový servis, pohodlí a v případě nového spojení do Austrálie také krátké přestupy.

Z našich končin bude možné na linku komfortně navázat z Prahy. Letadlo bude odlétat v 9:30 z pražského letiště, následně z Istanbulu v 17:30. Do Singapuru se dostane v 8:50 a do Melbourne přiletí ve 20:40 následujícího dne. Na zpáteční cestě odletí letadlo z Melbourne ve 22:30, na singapurském letišti Changi přistane ve 3:00 a do Istanbulu vyrazí ve 4:30, kam přiletí v 11:15 následujícího dne. Do Prahy se dostaneš ve 14:00.

V budoucnosti by mohly být lety mezi Istanbulem a Melbourne operovány bez potřebného mezipřistání v Singapuru. To bude možné po koupi a zavedení do provozu letadel Airbus A350-1000 s ultra dlouhým doletem.

Letenky do Melbourne s Turkish Airlines

Melbourne

Proč létat na palubě Turkish Airlines?

Turkish Airlines nabízí již v ekonomické třídě neobyčejný komfort a zajímavý servis. Sedadla cestujících se pyšní 6palcovým (15 cm) sklonem, opěrkou hlavy a nohou, šířkou více než 19 palců a pevným 31palcovým (79 cm) prostorem pro nohy. Ten je doplněn 12palcovým multimediálním displejem nabitým hodinami filmů, hudby a TV a nabíjecím zařízením pro elektroniku na každém sedadle. V ceně letenky do Melbourn máš navíc 30kg podpalubní zavazadlo.

Turkish Airlines

Turkish Airlines
Turkish Airlines - jídlo

Byznys třída Turkish Airlines: nezapomenutelný zážitek

Jedním z TOP benefitů byznys třídy Turkish Airlines jsou gurmánská jídla od šéfkuchařů. Kromě toho mají Airbus A350 a Boeing 787 tzv. flat-bed sedadla. Tato sedadla jsou uspořádána v sestavě 1-2-1, aby poskytovala soukromí a přímý přístup do uličky pro každého cestujícího. Doplňuje je 18palcová obrazovka a bezplatné Wi-Fi připojení během letu.

Turkish Airlines

Aerolinky připravují novou byznys třídu

Letecká společnost aktuálně připravuje nové suity byznys třídy, píše Executive Traveller. Vyvinuli je pod kódovým označením Crystal a očekává se, že budou představeny v květnu letošního roku.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    3/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru