Connect with us
Turkish Airlines

Nezaradené

10 tipů na dovolenou s letenkami Turkish Airlines! Objev svět už od 3 790 Kč

10 tipů na dovolenou s letenkami Turkish Airlines! Objev svět už od 3 790 Kč

Při pohledu na štědrou nabídku aerolinek Turkish Airlines máme pocit, že se v cestování zase začíná blýskat na lepší časy. Ideální příležitost oprášit zápisníky z cest a začít spřádat plány. Je libo destinace s chutí Asie? Máš je mít! Že bys raději něco trochu více amerického? Proč ne! A kdyby ani to nestačilo, vsaď na Afriku. Výběr je zkrátka velký, podobně jako zavazadlo až do 46 kilo, které máš v ceně letenek. Pohodlně do něj sbalíš sebe i všechny nastřádané vzpomínky.

Reklama

10 možností, kam se vydat s Turkish Airlines

Teď už tedy jen to nejdůležitější – rozhodnout se, která destinace bude ta pravá. Abys nemusel/a dlouho ztrácet čas, máme pro tebe rychlý přehled i s aktuálními podmínkami vstupu.

Pohádkový Istanbul

Istanbul je jako z pohádky tisíce a jedné noci. Architektura, které dominují nádherné mešity a minarety, vytváří společně s všudypřítomnou vůní koření kouzlo, jež přitahuje turisty z nejrůznějších koutů světa. Vydej se sem z Prahy v období od listopadu do března. V ceně letenky máš dvě příruční zavazadla a jedno 20kilové do podpalubí.

Turecko od cestujících ještě před vstupem vyžaduje vyplnění příjezdového formuláře a negativní PCR či antigenní test, který můžeš nahradit potvrzením o ukončeném očkování nebo důkazem o překonání koronaviru v posledních 6 měsících.

Istanbul

Jedinečná Dubaj

Dubaj je místem dechberoucí architektury, luxusu i skvělých zážitků, které svým návštěvníkům nabízí. Vydáš se omrknout fontánu, zláká tě pouštní safari, prohlédneš si metropoli z helikoptéry, navštívíš Expo 2020 Dubai nebo si vychutnáš odpočinek na pláži? Ať už se rozhodneš pro cokoliv, určitě nebudeš litovat. Letenku z Prahy pořídíš v termínech do dubna a odbavené zavazadlo můžeš naplnit až do 30 kilo.

Dubaj je turistům otevřena bez nutnosti absolvování karantény, nicméně negativní PCR test je ke vstupu nutný. Dále je vyžadováno zdravotní pojištění, vyplněný formulář zdravotního prohlášení a stažení aplikace DXB Smart App.

Spojené arabské emiráty, Dubaj

Autentický Zanzibar

Zanzibar nejsou jenom nádherné bělostné pláže s jemným pískem a tyrkysovou vodou. Je to právě i zdejší autentická atmosféra dotvořená osvěžující vůní oceánu, kterou za rohem střídá vůně místního koření. Jestli máš chuť tento exotický ráj poznat, chyť letenku s Turkish Airlines a začni se těšit. Cestou tě čeká jeden přestup a v ceně máš obrovské 46kilové zavazadlo.

Tanzanie a tedy i Zanzibar od cestujících přijíždějících z ČR vyžaduje předložení negativního PCR testu a vyplnění příjezdového formuláře, na jehož základě obdržíš jedinečný zdravotní kód.

Zanzibar

Divoká Keňa

Savany, po kterých se prohání stáda zvířat, zasněžené vrcholky hor i krásné plážové resorty. To vše nabízí Keňa. Nairobi, kdysi klidné koloniální městečko, je dnes rušnou metropolí, která je skvělým výchozím bodem na cestě za objevováním africké přírody. Rezervuj si svoje místo v termínech od listopadu až do července.

Keňa od turistů z Česka vyžaduje vyplnění příjezdového formuláře, na jehož základě ti bude vygenerován QR kód, a negativní PCR test.

Keňa, savana

Přátelské Thajsko

Thajsko je zemí s třpytícími se chrámy, přátelskou atmosférou a dokonalou kuchyní, která vždy voní čerstvostí. Milovníci plážového povalování ví ale své, není nad výhled na azurovou vodu lemovanou nekončícím pásem bělostného písku. Je jedno, jestli patříš mezi fanoušky aktivní dovolené nebo dáváš přednost pomalejšímu rytmu a relaxu, Thajsko má řešení pro každého. Bangkok nebo Phuket teď seženeš i s 30kg zavazadlem v termínech od podzimu až do léta 2022.

Vstup do Thajska je podmíněn získáním Certificate of Entry (COE). Jestli jsi plně očkovaný/á a vydáš se na Phuket, využiješ tzv. programu Phuket Sandbox, v rámci něhož zůstaneš prvních 7 dní na Phuketu (ostrov bude tvojí karanténou). Po 7 dnech se pak můžeš přesunout na další vybrané ostrovy. Během těchto 14 dní se po daných oblastech pohybuješ volně, po uplynuté této doby pak můžeš cestovat i po zbytku Thajska. Od listopadu by se měl podobně zpřístupnit i Bangkok a další regiony.

Phuket, Thajsko

Milované USA

Asi ti neunikla zpráva, že se USA po asi rok a půl trvající pauze opět otevře cestujícím z Evropské unie a Velké Británie. Takže jestli jsi ještě nepořídil/a letenku, máme pro tebe pár tipů. Jestli máš chuť na místo, které udává trendy a které je zkrátka klasikou na cestě do Spojených států, zvol New York. Za ikonickými památkami a nádhernými muzei si to namiř do hlavního města USA, Washingtonu. V nabídce je i Boston, místo hemžící se historickými budovami a zdejšími studenty. Případně se vydej na Floridu. Miami je okouzlí plážemi, výzdobou ve stylu art deco i nočním životem.

USA se otevřou plně očkovaným cestujícím z EU už 8. listopadu. Kromě potvrzení o očkování bude nutný i negativní test. Za plně očkované osoby budou považovány ty, kterým uplynuly minimálně 2 týdny od aplikace druhé dávky vakcíny Pfizer nebo Moderna nebo od jednodávkové vakcíny Johnson & Johnson. Uznávat budou i očkování vakcínou AstraZeneca, Sinopharm a Sinovac.

New York

Dokonalé Maledivy

Jestli je nějaké místo dokonalým exotickým rájem, pak to jsou právě Maledivy. Fotky z dovolené ani nebudeš muset upravovat, protože už při prvním pohledu budeš mít pocit, že ses ocitl/a ve Photoshopu. Přesvědč se o kráse tohoto souostroví na vlastní oči. S Turkish Airlines letíš v termínech až do června 2022 i s odbaveným zavazadlem.

Maledivy jsou otevřené a při vstupu od cestujících vyžadují pouze negativní test na COVID-19 a další náležitosti, jako platná letenka či zdravotní prohlášení odeslané 24 hodin před odletem na dovolenou.

Maledivy

Exotický Mauricius

Mauricius nabízí úžasné pláže s tyrkysovou vodou, ale dobrodruhům určitě neunikne hornaté vnitrozemí. To přímo láká si obout turistické boty a vydat se vstříc zážitkům. Ostatně ty na tebe čekají i pod vodou, kvůli zdejším vodám se sem sjíždí mnoho fanoušků potápění a šnorchlování. Na nic nečekej a rezervuj letenky s ohromným 46kilovým zavazadlem.

Očkovaní se při vstupu prokáží potvrzením o očkování a negativním PCR testem. Dále je od nich vyžadováno pojištění, vyplnění zdravotního formuláře a dvojité testování (V případě ubytování v hotelu stačí antigenní testy. U ostatních ubytování je třeba PCR test a následně antigenní. Volný pohyb je možný již po provedení prvního z testů). Neočkované čeká mimo jiné i 14denní karanténa v hotelovém pokoji.

Mauricius

Rozmanitá Srí Lanka

Srí Lanka je zemí, jejíž typickou vůní je čaj. Je to oblíbená destinace všech obdivovatelů nekonečných pláží, krásné přírody a skvělých vln na surfování. Typickou atmosféru dotváří vstřícnost místních obyvatel.

Plně očkovaní, kteří se vydají na Srí Lanku, musí před odletem předložit negativní PCR test. Po příletu se mohou volně pohybovat po ostrově. Na neočkované se kromě předodletového PCR testu vztahuje i karanténa a dvojité testování. Všichni cestující musí mít sjednané pojištění, rezervované ubytování a vyplněný zdravotní formulář.

Srí Lanka

Nádherné Seychely

Tento překrásný ráj najdeš v Indickém oceánu a až ho uvidíš, určitě budeš souhlasit, že příroda byla k Seychelám velice štědrá. Pláže s bělostným pískem ohraničuje tyrkysová voda, palmy a balvany typické právě pro Seychely. Nezapomeň je ale prozkoumat i pod vodou, kde jsou stejně nádherné. Potápěčskou výbavu díky 46kilovému zavazadlu hravě přepravíš.

Ke vstupu na Seychely stačí mít negativní PCR test, online registraci, ubytování ve schváleném ubytovacím zařízení a cestovní pojištění.

Seychely

Proč letět právě s Turkish Airlines?

Turkish Airlines nabízí i v ekonomické třídě neobyčejný komfort a zajímavý servis. Sedadla cestujících figurují 6palcovým (15cm) sklonem, opěrkou hlavy a nohou, šířkou více než 19 palců a pevným 31cm (79cm) prostorem na nohy. Ten je doplněn 12palcovým multimediálním displejem nabitým hodinami filmů, hudby a TV a nabíjecím zařízením pro elektronická zařízení na každém sedadle.

Turkish Airlines jsou pro mnohé cestovatele nejlepšími aerolinkami na krátké i dlouhé vzdálenosti. Kvalitu jejich ekonomické třídy dokonce ocenili i v prestižní anketě World Travel Awards. Turecké aerolinie získaly prvenství i v roce 2020 a porazily tak velmi silnou konkurenci v evropském leteckém průmyslu. Mezi nominovanými v ekonomické třídě byly mimo jiné společnosti Air France, British Airways, Lufthansa a KLM.

Turecké aerolinie obnovily mezinárodní spojení z Istanbulu 10. června. 18. června přidaly přímé lety z 16 míst v šesti evropských zemích do 14 tureckých měst. Následně se aerolinky vrátily i do Vídně, kam denně létají na křídlech oblíbeného Dreamlineru.

Před koronakrizí měly Turkish Airlines jednu z nejrozsáhlejších sítí na světě s 50 domácími a 246 mezinárodními destinacemi ve 123 zemích.

Navzdory přetrvávající pandemii a aktuálnímu snižování počtu leteckých spojení létají Turkish Airlines ve větší frekvenci a současně i do více destinací než kterýkoli jiný dopravce v Evropě.

Turkish Airlines

Akční letenky Turkish Airlines

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru