Connect with us
Výhled z pod palmy na molo

Letenky

Poznejte tropické Maledivy od 10 990 Kč

Co vás napadne, když se řekne exotická dovolená? Pokud jsou to pláže s bílým pískem a azurově čistá voda, potom jsou pro vás Maledivy jako stvořené. Sestávající z mnoha malých ostrovů, které leží sotva pár metrů nad mořem, Maledivy nabízejí to pravé místo k relaxaci. Čeká na vás pestrý podmořský svět, plný barevných ryb a korálů, které se ke kráse prorůstaly dlouhá léta. Kde jinde byste se měli seznámit s podmořským světem než na Maledivách, které na korálech přímo stojí. Vezměte si bombu na záda nebo klidně jen brýle a šnorchl a vydejte se prozkoumávat místní korálové útvary. Buďte ovšem opatrní. Korálový útes a jeho živočichové tvoří velmi křehký ekosystém a je tedy potřeba chovat se ohleduplně.

Reklama

Korálový útes na Maledivách

Maledivy jsou jako stvořené pro pozorování korálových útesů

Písečná pláž a chýšemi v pozadí

Výsadou Malediv jsou bílé písečné pláže

Maledivy jsou místem s bohatou faunou. Díky své poloze v Indickém oceánu, zde můžete vidět prohánět se delfíny, ale stejně tak pozorovat mořské želvy, které klidně proplouvají kolem. Krom toho se v místních vodách vyskytují žraloci, rejnoci, barakudy ale i různé druhy krabů. Maledivy jsou tropickým rájem a byla by velká škoda neochutnat některý z místních sladkých plodů, ať už jde o banány, mango, papáju, nebo si lehnout pod palmu a vychutnat si kokosové mléko z místních ořechů. Pokud máte k dispozici takovéto suroviny, představte si, jaká kuchyně na vás čeká. Jelikož se jedná o ostrovní zemi, jistě nikoho nepřekvapí, že hlavní složkou místního jídelníčku jsou ryby. Ve spojení se sladkým ovocem a kokosovým mlékem se můžete těšit na kombinaci chutí, které neurazí ani ty největší gurmány.

Mořské plody s výhledem na oceán

Hladovět na souostroví rozhodně nebudete

Male s leteckou společností flydubai:

Praha – Maledivy – Praha ➡ Letenky za 10 990 Kč

Praha – Maledivy – Praha ➡ Letenky za 13 990 Kč

Maledivy a prolétávající letoun

Krása Malediv vynikne také z ptačí perspektivy

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru