Connect with us

Asie

Taiwanská Tchaj-Pej do června z Mnichova od 8 990 Kč

Taiwanská Tchaj-Pej do června z Mnichova od 8 990 Kč

Hlavní a zároveň největší město Taiwanu teď s Air China navštívíš za opravdu pěknou cenu, v níž máš zahrnuto i 23kg odbavené zavazadlo. Letíš z Mnichova a čeká tě jeden přestup v čínské Šanghaji.

Reklama
 • Odkud? Z Mnichova
 • S kým? Letecká společnost Air China
 • Kdy? Leden – červen 2020
 • Příklad? Termín 22. – 31. května 2020
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, malé příruční zavazadlo, 23kg odbavené zavazadlo
 • Využij slevový kód: USETRI250 – Stačí u Způsobu platby zaškrtnout Uplatnit kupon a vyplnit.

Taiwan a doklady

Budeš potřebovat cestovní pas (platný alespoň 6 měsíců po návratu z Taiwanu s minimálně dvěma volnými stránkami vedle sebe). Víza jsou pro Čechy zdarma (po dobu 90 dní) a vydávána jsou na letišti při pasové kontrole.

Doporučujeme si udělat kopii zadní dvoustrany cestovního dokladu i stránky s osobními údaji a vézt s sebou další 2 fotografie – to vše uschovat na jiném místě nežli pas – pro případ jeho ztráty.

Taiwan a očkování

Žádná povinná očkování tu nejsou – doporučená jsou základní cestovatelská: proti žloutence typu A i B, proti tetanu a proti břišnímu tyfu.

Fotografie: Andy Wang

Tchaj-pej a doprava

Oblast kolem této taiwanské metropole patří k nejosídlenějším na Zemi a s tím je spojen největší problém města – doprava. Ulice jsou tu dost přeplněné – hlavně scootery. Hromadnou dopravu je lepší řešit rychlodráhou, v podzemí centra města.

Co v Tchaj-pej / Taiwanu zažít?

 • Tchaj-pej se pyšní do jisté doby nejvyšší budovou světa Taipei 101. Tato 505 m vysoká budova je dnes, do dubajském mrakodrapu, druhá nejvyšší. Můžeš se tu projet do 89. patra rychlovýtahem na vyhlídkovou plošinu. Cesta nahoru netrvá ani minutu a v kabině je stále udržován konstantní tlak.
 • Navštiv zde Palácové muzeum.
 • Vyplatí se i vyrazit na celý den pryč za město. Poměrně blízko najdeš například soutěsku Taroko nebo se můžeš projít po čajových plantážích.
 • Také nezapomeň na chrámy Tianyuan ale i jiné. Nejkrásnější je jejich návštěva v polovině března, kdy tu kvetou okolní sakury. Bohužel je tu v té době také nejvíce turistů.

Levné ubytování v Taiwanu

Výhodné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Přes Airbnb teď rozdáváme slevové kupóny na první ubytování ve výši 30€ (+11€ na zážitek). Zaregistruj se a penízky ve formě kreditu jsou tvoje.

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí, zejména když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200€ měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes Pelikánský odkaz, tak navíc získáš Revolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Fotografie: TangChi Lee

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci,při objednávce letenky na Pelikan.cz zadej slevový kód PECKYAPPKA a máš to o 250 Kč levnější.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Nizozemsko zařadilo Prahu mezi rizikvé oblasti. Požaduje karanténu https://t.co/KfEwGjMby12 dny dozadu
Nizozemsko zařadilo Prahu mezi rizikvé oblasti. Požaduje karanténu https://t.co/tM6vWvMUDN2 dny dozadu
Mallorca koncem léta? Z Prahy od 598 Kč https://t.co/prk9057g0P2 dny dozadu
Koronavirus a cestování – vše, co potřebuješ vědět https://t.co/PL0SPvKTOy #koronavirus2 dny dozadu
LAST MINUTE: Dovolená na Sardinii v hotelu u pláže, se snídaní od 7 890 Kč https://t.co/KvRa1fyxJ32 dny dozadu
Na Sardinii nově i bez testu. Platí do 7. října https://t.co/710KSwaI2A #novinky2 dny dozadu
Na Sardinii nově i bez testu. Platí do 7. října https://t.co/710KSwaI2A #koronavirus2 dny dozadu
Švýcarsko zařadilo Česko mezi rizikové země. Karanténa povinná https://t.co/2FRlSZG3sT #novinky2 dny dozadu
Švýcarsko zařadilo Česko mezi rizikové země. Karanténa povinná https://t.co/2FRlSZG3sT #koronavirus2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru