Connect with us
Jezero Mora

Novinky

Kam na nejbližší výlet? Nech se inspirovat WC kartáčem a pojeď do Švédska

Kam na nejbližší výlet? Nech se inspirovat WC kartáčem a pojeď do Švédska

Zamyslel/a ses se někdy při nákupu nábytku či nových talířů v Ikea, proč mají všechny produkty svá vlastní vznešená jména? Taková židle se ti na bílém štítku představí jako Järvfjället, pohovka je Ektorp a záchodový kartáč bys měl/a nazývat Bolmen. Švédská turistická organizace tě ve své nové kampani zve objevit 21 originálních jezer, měst a vesnic, jejichž názvy si Ikea půjčila pro své výrobky.

Reklama

Kreativní kampaň Visit Sweden chce inspirovat cestovatele, aby nezůstali jen u domácích potřeb, ale vydali se za krásami Švédska. Atmosféra kampaně je nadnesená, diváky nechce pohoršit, ale pobavit. Vedoucí marketingu z turistické organizace Nils Persson se vyjádřil, že Švédsko je velmi hrdé na způsob, jakým si Ikea půjčila názvy, píše Lonely Planet. „Nyní chceme s vroucností.. ukázat originály za názvy produktů a pozvat svět, aby objevil celé Švédsko.“ uvedl Persson.

Místa ve Švédsku, jejichž názvy si půjčila Ikea:

  • Židle Järvfjället je městem v Laponsku, které je podle Visit Sweden skvělým místem pro turistiku a kempování.
  • WC kartáč Bolmen je velkým sladkovodním jezerem s velmi čistou vodou.
Švédsko
  • Sedačka Ektorp je přírodní rezervací u Baltského moře.
  • Ručník Himleån je řeka v západním Švédsku, kde si můžeš zaplavat, zapádlovat nebo pozorovat ptactvo.

Takto vypadá video ke kampani:

Akční letenky do Švédska

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru