Connect with us

Letenky

Střední Asie koncem léta z Prahy od 5 990 Kč (23kg zavazadlo v ceně)

Pompézní metrople, města stavějící na historických odkazech i taková, která zkrátka žijí vlastním životem. Takové jsou metropole postsovětských republik. Proč se vydat na konci léta právě sem? Střední Asie je poslední dobou velmi oblíbenou destinací nejen mezi českými cestovali a vědí proč! Právě tady najdete jedinečné starověké památky v kombinaci s velkolepými mrakodrapy, moderní kavárny v kontrastu s tradičními čajovnami a hlavně se vyhnete davům turistů. I to je jeden z důvodů, proč si dokonale dokážete vychutnat místní atmosféru. Díky letecké společnosti Belavia se navíc do Kazachstánu, Arménie, nebo Ázerbájdžánu dostanete z Prahy v termínech od konce léta do začátku podzimu od parádních 5 990 Kč. O jaké metropole jde? Však se podívejte níže!

Reklama

Astana

Pokud byste si stoupli zády k městu a rozhlíželi se kolem, neuvidíte nic jiného než nekonečné stepní pláně. V takové chvíli si každý člověk musí nutně uvědomit, jak malý ve srovnání s přírodou opravdu je. To ovšem nemění nic na tom, že se Astana, hlavní město Kazachstánu od roku 1997, snaží proti tomuto jevu bojovat svojí monumentální architekturou. V centru města se návštěvník setká s ohromujícími stavbami, které připomínají budovy z filmů sci-fi. Mezi takové stavby patří například 97 metrů vysoká věž Bayterek, která společně s Prezidentským palácem a dvěma zlatými věžemi dominuje tomuto městu a dodávají mu na jeho důležitosti. Kazachstán se svým hlavním městem může pyšně chlubit.

Praha – Astana – Praha

???? červenec až říjen 2018

✅ 23kg zavazadlo

REZERVUJTE ZA za 5 990 Kč

Almaty

Největším městem v Kazachstánu ovšem není Astana, ale město Almaty. I když se nejedná o hlavní město, je Almaty s přibližně 1,5 milióny obyvatel kulturním a finančním střediskem země. Pokud máte rádi procházky v parky či výlety do okolí, má vám Almaty rozhodně co nabídnout. Z rušného města se krom do parků dá uniknout i lanovkou na nejvyšší bod města Kok-Tobe, na kterém se tyčí i dominanta města, televizní vysílač sahající do výšky 371,5 m. Pokud navštívíte Almaty, rozhodně byste si neměli nechat ujít její architektonické památky, jako například Katedrálu Nanebevzetí, která připomíná pravoslavnou historii země. Díky hornatému charakteru okolí města vám nic nebrání vydat se na horskou túru.

Praha – Almaty – Praha

???? červenec až říjen 2018

✅ 23kg zavazadlo

REZERVUJTE ZA za 6 490 Kč

Jerevan

Jerevan je městem plného protikladů. Na cestách tu najdete luxusní automobily vedle těch starých sovětských, staré čajovny se mísí s novými kavárnami evropského stylu a na místních trzích najdete zboží od tradičních oděvů až po nejmodernější módní výstřelky. Jerevan možná nepatří mezi největší města na světě, jedno je ale jisté, v tomto městě se nebudete nudit ani chvilku. Přidejte se k místním, kteří večer vycházejí do ulic za zábavou a poznejte život místních se vším všudy.

Praha – Jerevan – Praha

???? červenec až říjen 2018

✅ 23kg zavazadlo

REZERVUJTE ZA za 6 490 Kč

Baku

Hlavní město Azerbajdžánu je spletí pařížského šarmu a dubajského luxusu okořeněného nádechem sovětské minulosti. Baku je elektrizující metropolí s dědictvím UNESCO v jeho samotném srdci a městem superlativů mimo něj. Zatím co za hradbami starémo města plyne život pomalu, pod mrakodrapy je tempo o poznání rychlejší. Jsou to právě tzv. Flame Towers, které tomuto městu dávají nezaměnitelnou siluetu a dokazují tak, že zkombinovat moderní architekturu s tou starověkou nejen, že není nemožné, ale může být opravdu krásné. Projděte se extravagantním centrem od slavné Zahy Hadid, objevte kouzlo břehů Kaspického moře, nebo se vydejte na nákup exotického koření na místní trhy. Baku je dokonalou kombinací minulosti i současnosti, koktejl míchající luxus a všednost, neobjevený kus světa vhodný pro ty opravdové cestovatele.

Praha – Baku – Praha

???? červenec až říjen 2018

✅ 23kg zavazadlo

REZERVUJTE ZA za 7 190 Kč

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru