Connect with us
Panorama Londýna.

Cestopisy

Pro fanoušky napětí: Londýn

Londýn nemusí být vždycky nutně jen o tom, že si dáte předražené fish&chips u Tower Bridge, nebo si uděláte nepovedenou selfie u Big Benu. Vraťte se s námi do dětských let, kdy jste nechtěli usínat bez rozsvícené lampičky a kdy jste se večer u táboráku nemohli nabažit duchařských historek. Londýn vás milerád vezme zpátky v čase. Vezme vás do náručí Jacka Rozparovače i do podniků, kde vám budou duchové dýchat na záda. Z vlastních zkušeností můžeme zaručit, že se vám fantazie roztočí ostošest a vy budete mít na co vzpomínat.

Reklama

London Dungeon

Proslulá atrakce London Dungeon, kterou najdete kousek od Londýnského oka, se pravidelně zařazuje mezi nejlepší strašidelná lákadla na celém světě. Zajímavou formou se dozvíte například o Velkém londýnském požáru, o moru v 17. století, o choutkách Jacka Rozparovače i o šikovných ručičkách Sweenyho Todda. Všichni návštěvníci se shodují, že proškolení herci, kteří vás provedou krvavou historií Londýna, by za svůj výkon určitě dostali jedna s hvězdičkou.

Socha u vstupu do London Dungeon.

Tower of London

Původně honosný palác a pevnost Jejího veličenstva, v reálu historicky největší vězení, mučírna a popraviště v Londýně. Jen proslulý Jindřich VIII. zde nechal popravit až dvě ze svých šesti žen.  Žádná vycházka za strašidelnými místy tohoto města by nebyla úplná bez toho, abyste navštívili Tower a snažili se zachytit bezhlavou siluetu Anny Boleynové. Tu zde totiž údajně spatřil už nejeden návštěvník.

Tower of London v noci.

Viktoriánské hřbitovy

Ano, je to morbidní, ale kam jinam se vydat za pořádnou husí kůží než na hřbitov? Londýn je mekkou přenádherných historických pohřebišť, s obrovskými gotickými mauzolei, jejichž brány stráží sochy bezhlavých andělů. Vezměte si sebou pintu nějakého dobrého Aleu na kuráž a vydejte se na hřbitovy, jako jsou Kensal Green nebo Brompton Cemetery.

Hřbitov v Londýně.

Opuštěné stanice metra

Nějací milovníci Sherlocka v seriálu od BBC nebo filmu V jako Vendeta? Tak to nesmíte vynechat nějaký komentovaný špacír po opuštěných londýnských stanicích. Takovýchto prohlídek moc nebývá a většinou se snadno naplní, tak doporučujeme mít oči na stopkách, aby vám tento jedinečný zážitek neutekl.

 

Na jedno s duchy

Když už něco oslovilo Brama Stokera, aby to zařadil do své knihy o Drákulovi, tak už o něco půjde. Řeč je o jednom z nejstarších podniků, které Londýn ve svém nitru ukrývá – Spaniards Inn. A ukrývá tam mnohem víc. Například ducha loupežníka Richarda „Dicka“ Turpina z 18. století. Jestli máte chuť na něco ostřejšího, zajděte si do lokálu The Ten Bells. A teď se nebavíme o alkoholu, ale o semeništi paranormálních aktivit, kterým je právě tento bar. Zaměstnanci i hosté pravidelně hlásí, že zde slyší něčí kroky v prázdných chodbách a tlumené ženské výkřiky. Že by to byly vzlyky dvou obětí Jacka Rozparovače, které před svou vraždou navštívily právě tuto hospůdku?

Bar The Ten Bells v Londýně.

Zdroj: Tony Baggett / Shutterstock.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru