Connect with us

Asie

10 super destinací na šnorchlování. Letenky z Prahy do Mosambiku za 13 790 Kč

10 super destinací na šnorchlování. Letenky z Prahy do Mosambiku za 13 790 Kč

Šnorchlování, krom toho, že je v poslední době velmi populární a sexy, dokonale zrcadlí význam slovního spojení „aktivní odpočinek“. Nevyžaduje žádnou větší fyzickou námahu, dokážeš vypnout svůj mozek zatížený každodenními problémy a to, co uvidíš, pravděpodobně zaktivizuje tvé hormony štěstí do takové míry, že ještě 2 dny budeš na seznamu podezřelých z užití psychotropních látek. A kam se na šnorchlování vydat? Čti dál.

Reklama

Ghar Lapsi, Malta

Ne náhodou začíná náš seznam právě touto destinací. Malta je snadno dostupná, malá a nabízí mnoho možností i vnitrostátní přepravy. Takže kdyby byla tvá potřeba šnorchlování už neúnosná, nejrychleji (ale možná znáš i něco víc vyhovujícího tomuto požadavku – v tom případě nám dej vědět) se dostaneš právě na toto krásné místo.

Malta je skalnatý ostrov, což znamená, že pro pořádné hloubky nemusíš plavat daleko od pobřeží. Takto je to i na Ghar Lapsi. Nevýhodou je ale velké množství turistů, hlavně v létě. A překvapující zase to, že jen malá část z nich se podívá i pod vodní hladinu.

Illes Medes, Španělsko

Užít si krásy a gastronomii Katalánska a pak se vydat na ostrovy Illes Medes pro zázraky podmořského světa. Abychom byli přesní: zázračné řasy, podmořské louky, korály, kraby, hvězdice, ryby… Souostroví je chráněné přírodní bariérou, která ho činí ideálním místem na šnorchlovací orgie za jakéhokoliv počasí.

Belize

Z Evropy teď přeletíme do jižní Ameriky, do země Belize. Je to výborná možnost osobně se seznámit s kamarády-úhoři, kamarády-rejnoky a sestřičkami-barevnými rybičkami. Šnorchlo-fanoušci doporučují dvě místa.

Prvním je Ambergris Caye, který už jednou účinkoval na našem seznamu 30 nejlepších míst pro sólo cestovatele. Nejvíc cool místo v Belize v posledním období je Great Blue Hole, neboli Velká modrá díra. Pozor na žraloky a pozdrav želvy!

Brazílie

Říká se, že brazilský podmořský svět doplňuje krásu, kterou vidíš nahoře. Takže pokud bys měl cestu do těchto světových končin, doporučujeme ti nebát se o účes a vybrat si jednu z oblíbených šnorchlovacích míst – je jich tu dost.

Například Porto Belo. Nachází se na půl cesty mezi Riem de Janeirem a Sao Paulem. Patří mezi oblíbená turistická místa v Brazílii, spolu s ostrovem Ilha Grande. Vraky pirátských lodí, průzračná voda, podmořská flóra a barevná fauna, teploučká voda… Zní to celkem pohádkově, že?

Mosambik

Máš náladu objevit nějakou nevšední destinaci? Pak zkus právě Mosambik. Určitě toho nebudeš litovat. Třicet pět kilometrů od východoafrického pobřeží leží mozambské souostroví Bazaruto. Skládá se z 6 ostrovů: Bazaruto, Benguerra, Magaruque, Bangue, Shell a Santa Carolina. Oblast byla v roce 1971 vyhlášena přírodní rezervací. Je to místo, které by mělo být mezi povinnými destinacemi každého svědomitého cestovatele.

Akční letenky do Mosambiku

  • Odkud? Z Prahy s přestupem v Lisabonu
  • S kým? Letecká společnost TAP Air Portugal
  • Kdy? Září 2024 až duben 2025 (VYBRAT TERMÍN)
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 10kg a 2kg příruční zavazadlo

Havaj

Havajské ostrovy jsou celkově bohaté na „šnorchlovací stanice“. Hanauma Bay je plná tropických ryb – je jich tu přibližně 450 druhů. Jeden z nich se jmenuje Humuhumunukunukuapuaa, ona je oficiální rybou Havaje. Tato pláž vznikla jako následek spopečné činnosti, díky erozi se kráter spojil s oceánem a mořské dno se pokrylo korálem. Plavat se zelenou mořskou želvou se ti může podařit na ostrově Kauai, ale úplnou topkou je prý Big Island, tedy Velký ostrov. Podmořský park v zátoce Kealakekua je plný barevných ryb, ale krom toho je slavná je i jeho minulost, spojuje se totiž se jménem kapitána Cooka. Na jeho památku tu postavili Captain Cook Monument, kolem něhož vesele žijí delfíni, želvy a jiní mořští tvorové.

Filipíny

Možná budeš překvapen, ale málokdo ví, že se na Filipíny jezdí i šnorchlovat. Mezi 1000 ostrovy se ale skrývá rozmanité podmořské nebe. V roce 2015 ostrov Palawan vyhrál cenu čtenářů v soutěži nejlepších ostrovů světa na portálu CN Travel. Za ty 3 roky se z té krásy nic neztratilo a stále je hoden této pozice. Vyplatí se tedy tohle místo navštívit a nechat se jím okouzlit – v každém skupenství.

Maledivy

Jedno z nejkrásnějších a nejoblíbenějších míst na světě jsou Maledivy. U některých ostrovů se opravdu vyplatí nechat se pohladit vlnami oceánu. Akvamarínová voda je domovem 700 druhů ryb, žraloků, želv a možná 1-2 chobotnic. Nádherné mořské rostliny uvidíš jinak i bez toho, aby ses ponořil do vody, díky její čistotě.

Indonésie

Ostrov Komodo je známý svým ještěrčím obyvatelstvem, ale vyplatí se vytvořit si známosti i pod vodou. Vydej se směrem na Růžovou pláž a po cestě se k tobě přidají rejnoci i želvy obrovské a nabídnou ti pohled na efektní mořskou zahradu. Komodo má i přírodní rezervaci, Komodo National Park, kde moře ukrývá 1000 ryb, 260 typů korálů, ale i mnoho velryb, delfínů a želv.

Pokud by ses chtěl vydat na místo, kam jezdí jen šnorchlofilové, doporučujeme ti ostrov Bunaken, konkrétně jeho národní mořský park, Bunaken National Marine Park.

Přeloženo z Pelipecky.sk, autorka Anna Ováryová.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru