Connect with us

Cestopisy

Růžová pláž? To není nesmysl!

Růžová pláž? To není nesmysl!

Je léto, doba horkého sluníčka a jemného písku mezi prsty u nohou. Obvykle všichni milujeme bělostné pláže, které svítí jako sníh v zimě. Ale co takhle letos vyzkoušet něco jiného? A už jste třeba viděli pláž, která by byla tak růžová, že by i panenka Barbie záviděla? Že ne? Tak to si přečtěte náš článek, kde vám hned pět růžových pláží rádi představíme.

Reklama

Zátoka Balos, Růžová pláž na Kréte

Růžová pláž v zátoce Balos patří bezesporu mezi nejkrásnější pláže Kréty. Vévodí jí výhled na ostrov Gramvousa se starou benátskou pevností a úžasná laguna s jemným růžovým pískem a mělkou vodou. Pláž je poměrně těžko přístupná, ale to co tam najdete, vám tu dřinu určitě vynahradí. Myslete na to, že na pláži ani v těsné blízkosti nejsou žádné obchody, takže pokud se tam vydáte, vybavte se dostatečným množstvím tekutin a jídla. Pokud máte povahu dobrodruha, vezměte si stan a přenocujte. Paprsky zapadajícího slunce v kombinaci s narůžovělým pískem je nepřekonatelná romantika.

Zátoka Balos na Krétě.

Růžová pláž Pantai Merah, Komodo

Pláž Pantai Merah najdete na indonéském ostrově Komodo, který je často přezdívaný jako ostrov draků. Je součástí stejnojmenného národního parku a spolu s přilehlými ostrůvky Padara a Rinca je od roku 1977 na seznamu UNESCO. Svůj druhý, lidový název, si vysloužil díky tomu, že tam žijí největší ještěři na planetě – varani komodští, kterým se říká draci. A není divu. Mohou vážit až 150 kilogramů a bez zaváhání si k večeři obstarají buvola nebo jelena. Když ale pomineme tyhle nebezpečně vyhlížející giganty, je to tam ideální zejména pro potápění. Mořské dno je totiž pokryté korálovými útesy, ve kterých se schovávají hejna pestrobarevných ryb jako z pohádky o Nemovi. A když vás moře unaví, můžete si odpočinout na nádherné růžové pláži s korálovým pískem, kde vám v palmách nad hlavami budou křičet papoušci kakadu.

Pláž na ostrově Komodo v Indonésii.

Zátoka Horseshoe, Bermudy

Zátoka Horseshoe na ostrově Bermuda je považována za jedno z nejpůvabnějších míst na světě. Široké pastelově růžové úseky pláží jsou jako i jinde výsledkem rozdrcených mušlí a korálů. Kontrast s azurovými vlnami, které je lemují, pravidelně láká tisíce turistů. Zátoka se nachází na jižním pobřeží ostrova a nejsnadněji se tam dostanete asi hromadnou dopravou; z Dockyard vás to vyjde na zhruba pět dolarů na osobu. Vysadí vás hned u hlavního vchodu a vy tak nemusíte řešit, jestli máte kde zaparkovat.

Růžový písek v zátoce Horseshoe.

Pláž Crane, Barbados

Podle mnohých je oblast v okolí této pláže nejkrásnější částí Barbadosu a jedna z tradičních voleb, když se jedná o výběr destinace na líbánky. Přestože je to na východní straně ostrova, která často bývá plná bouřlivých vln, pláž Crane je perfektně kryta jak skalními útesy na povrchu, tak těmi korálovými pod hladinou. Přístup na pláž tedy vyžaduje trochu šikovnosti při poskakování po kamenitých stezkách, ale ten poklad, který pak najdete, za to bezpochyby stojí. Je vzdálená jen 15 minut od nejbližšího letiště a 30 minut od Bridgetownu, hlavního města Barbadosu. Pokud budete chtít přijet autem, možná budete mít problém zaparkovat, protože veřejného prostoru na to tam moc není.

Pláž Crane na Barbadosu.

Pláž Elafonissi, Kréta

Pláž Elafonissi v jihozápadní oblasti Kréty je momentálně na devátém místě v žebříčku nejkrásnějších pláží světa na portálu TripAdvisor. A všichni víme, jak TripAdvisor funguje – vždy je to o názoru těch, co už tam byli. Takže na tom asi něco bude. Východní strana této růžové pláže má nejvíc stravovacích a ubytovacích zařízení, a proto je tu obvykle i nejvíc lidí. Na opačné straně ale teprve najdete tu opravdovou nádheru. Pokud si chcete užít naprosté soukromí, jednoznačně vyrazte právě tam. Po chvilce chození určitě najdete nějaké skryté zákoutí, kde se z vás klidně mohou stát i nudisti.

Pláž Elafonissi na Krétě

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru