Connect with us
Sky Bridge na Langkawi.

Cestopisy

Mezi nebem a zemí: Skywalks

Úvahové okénko. Mít odvahu vždycky nemusí nutně znamenat jen to, zajít si na pouti do strašidelného hradu nebo se dívat na horor při zhasnutém světle. Odvaha často znamená postavit se čelem svému strachu. Jednou z nejčastějších lidských fobií je akrofobie – strach z výšek. Trpí jí asi 10 % populace a ženy postihuje dvakrát víc než muže. Lidé trpící tímto chorobným strachem z výšek a hloubek se dokáží vyléčit pouze tím, že si postupně zvykají na pro ně krizové situace. Zmírňují a odbourávají tak příznaky fobie, která může časem úplně odeznít. Pokud mezi tyto lidi patříte, máme pro vás seznam míst, na kterých můžete trénovat.

Reklama

Grand Canyon, USA

To, že je Grand Canyon bezesporu jedním z divů světa je snad jasné. Možnost podívat se na tento skvost skrz prosklený skywalk mu ještě na celé kráse přidává o 100 %. Je otevřen pouze pár let a už je považován za jedno z nejlepších vyhlídkových míst na světě.

Grand canyon Skywalk.

Monteverde, Costa Rica

Skywalk v Costa Rice je propracovaný systém visutých mostů, které vedou přes deštný prales Monteverde. Tyto mosty dovolují návštěvníkům získat pohled z ptačí perspektivy a podívat se tváří v tvář i horní vrstvě lesa.

Most nad džunglí Monteverde.

Zhangjiajie, Čína

Prosklený most v oblasti Zhangjiajie byl otevřen teprve v srpnu loňského roku a je považován za nejdelší a nejvyšší na světě. Každý den ho navštíví přes 8000 návštěvníků, ale naštěstí se nemusíte bát žádné tradiční čínské masovky. Vstup je totiž povolen pouze 600 osobám, což se na tak obrovském mostě poměrně ztratí.

Prosklený most v Číně.

Zdroj: unge255_photostock / Shutterstock.com

Chicago, USA

Chcete vidět čtyři různé americké státy pohledem z jediného okna? Zajeďte si do Chicaga. Willis Tower vám nabídne dokonalý výhled, při kterém budou lidé chodící na ulicích pod vámi vypadat jako mravenci.

Skydeck v Chicagu.

Zdroj: Methanon / Shutterstock.com

Langkawi, Malajsie

Kdyby vás náhodou v tomto exotickém ráji začalo nudit opalování a popíjení z čerstvých kokosů, určitě si udělejte výlet na Langkawi Sky Bridge. Tyčí se nad rozlehlou džunglí a kromě ní budete mít výhled na oceán i okolní ostrovy. Navíc už samotná doprava k tomuto mostu je speciální. Nahoru vás totiž dostane lanovka, která zejména cestou dolů není nic pro slabé žaludky.

Sky Bridge na Langkawi.

Jasper, Kanada

Prosklený skywalk v kanadském Jasperu doslova trčí z útesu a umožňuje svým návštěvníkům obdivovat jedinečný ekosystém údolí řeky Sunwapta. Kolem dokola na vás bude dýchat síla drsných Skalnatých hor s ledovcovými vrcholky.

Lidé na proskleném mostě v Jasperu.

Zdroj: Chantal de Bruijne / Shutterstock.com

Šanghaj, Čína

Šanghaj se může pyšnit jednou z nejmodernějších a nejzajímavějších architektur na světě. A odkud to sami nejlépe zhodnotit než ze stého patra Světového finančního centra? Ohromující výhled je ještě o to lepší, když si ho vychutnáte za tmy. Každý večer se totiž toto město změní v jeden obrovský vánoční stromek s milióny světel.

Lidé na stém patře WFC v Šanghaji.

Zdroj: mihaiulia / Shutterstock.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru