Connect with us
Skotsko

Cestopisy

Skotsko na dvou kolech. Cyklotúra po stopách autorů a whisky

Skotsko na dvou kolech. Cyklotúra po stopách autorů a whisky

Nová 135 kilometrů dlouhá cyklotrasa ve Skotsku je dobrodružstvím táhnoucím se přes hrady, přírodní rezervace a malebné vesnice. Jde o třídenní túru, během které se cyklisté naučí něco o whisky, místním jídle, historii a národním poetovi, Robertu Burnsovi.

Reklama

Cyklotúra se nazývá The Whisky and Burns a je novým způsobem, jak originálně objevit jihozápad země. Vše začíná v pobřežním městě Powfoot s průvodcem. Účastníci denně ujedou asi 48 kilometrů po klidných cestách. Nenáročná trasa je navržena tak, aby si cyklisté užili okolní krajinu, která inspirovala mnohé spisovatele a básníky. Cesta pokračuje regionem proslulým whisky světové kvality, historickými hrady a přírodou s bohatým divokým životem.

Skotsko

Mezi top zastávky patří lihovar Annandale, výlet na hrad Caerlaverock, přírodní rezervace a stejně tak i prohlídka městem Dumfries, kde mohou účastníci navštívit centrum Roberta Burnse a Globe Inn, autorův oblíbený bar. Kromě toho si zde najdou své také fanoušci slavného příběhu Peter Pan. Právě Moat Brae, místo v tomto regionu, totiž inspirovalo Jamese M. Barrieho k napsání světoznámého příběhu plného fantazie a nekonečného světa dětí. Cyklisté si udělají výlet i do jedinečné vesnice Wanlockhead, nejvýše položené v celém Skotsku. Další atrakcí je skotských Dvanáct apoštolů, největší kamenný kruh na pevninském Skotsku.

Cyklotúru pořádá společnost Gallways Cycling Company, rodinná firma, nedávno oceněná titulem Nejlepší outdoorový zážitek v západním Skotsku. Tým může účastníkům zajistit kola, pokud si nepřinesou vlastní. Rovněž zajistí mapy, navigaci a bezpečnostní vybavení. Cena na osobu začíná na 478 eurech (zhruba 11 700 Kč). Zahrnuje 4 a 5hvězdičková ubytování, snídaně, transfer zavazadel a vyzvednutí.

Akční letenky do Skotska

Zdroj: Lonely Planet

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru