Connect with us
Seychely ostrovy

Afrika

Seychely a levné letenky? Z Mnichova letíš od 16 990 Kč (+ tipy na ubytování a aktivity)

Seychely a levné letenky? Z Mnichova letíš od 16 990 Kč (+ tipy na ubytování a aktivity)

Bílé pláže, tyrkysová voda, palmy, žhavé slunce… Přesně takové jsou nádherné Seychely, které většina z nás zná jen z pohlednic nebo příspěvků našich starých známých na sociálních sítích. Seychely jsou seskupením okouzlujících ostrovů, které se nachází v teplých vodách Indického oceánu u východní Afriky. I když je pravda, že souostroví často navštěvují novomanželé, aby si zde užívali líbánky, tento ostrovní stát nabízí mnoho míst k objevování. Můžeš se vydat na túry po horských stezkách, lézt po skalách a obdivovat jedinečnou flóru a faunu. Vydej se s námi za dobrodružstvím na Seychely!

Reklama

Odkud? S kým? Kdy? Tipy Pelipecek na letenky na Seychely

 • Odkud? Na Seychely se můžeš dostat z Mnichova, Vídně či Prahy.
 • S kým? Přímý let na Seychely z našich končin neexistuje. Pokud hedáš komfortní řešení, doporučujeme ti letenky s Emirates, Etihad Airways, případně Turkish Airlines. Ve všech případech už máš v základní ceně letenky i podpalubní a příruční zavazadla a plnohodnotný servis.
 • Kdy? Seychely jsou celoroční destinací. Teploty ve všech obdobích většinou neklesají pod 30 stupňů. V termínech od listopadu do března můžeš očekávat klidnější moře, které je vhodné ke šnorchlování. Naopak, od března do listopadu fouká poněkud silnější vítr, který vytváří skvělé podmínky pro surfaře.
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo a odbavené zavazadlo.

Akční letenky na Seychely

Nejvýhodnější letenky pořídíš aktuálně z Mnichova – letíš v kombinaci aerolinek Austrian Airlines, Ethiopian Airlines a ITA Airways, kombinuješ poslední termíny na duben/květen a v ceně máš 2x23kg odbavené zavazadlo.

Ubytování na Seychelách

Na Seychelách najdeš opravdu velké množství hotelových resortů. Nejnižší ceny za noc se pohybují zhruba kolem 250 Kč a více.

Porovnej si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána. Tipy na ubytování najdeš na této šikovné mapce:

Co je třeba ke vstupu na Seychely?

 • Při cestování na Seychely nejsou nutná víza, pokud pobyt nepřesáhne během půl roku 90 dní.
 • Je povinné prokázat se zpáteční letenkou a zajištěným ubytováním v zemi.
 • Pas platný minimálně 6 měsíců po návratu.
 • Při vstupu není třeba test, očkování proti covid-19 ani karanténa.

Co dělat, vidět a zažít na Seychelách?

Úžasné ostrovy a perfektní pláže

Seychely jsou typické zejména svými nádhernými bílými plážemi, které omývají vody teplého Indického oceánu. Před horkým sluncem utíkat nemusíš, ukryješ se pod některou z vysokých palem, které prostě patří k dokonalému dovolenkovému dni. Mezi nejoblíbenější ostrovy patří například ostrov Silhouette, který je díky svému pralesu bohatý na faunu a flóru. Pokud si vydáš ostrov Praslin, najdeš zde jednu z nejkrásnějších pláží Anse Lazio. Třetici TOP ostrovů uzavírá La Digue, který je tak dokonalý, že čas od času dokonce slouží filmařům jako kulisa.

Praslin Seychely

Victoria (hlavní město)

Jaké by to asi bylo navštívit tyto nádherné ostrovy a nevidět hlavní město? Ve městě Victoria se totiž začala psát historie Seychel. Pojmenováno je podle anglické královny Victorie a zajímavostí je, že je jedním z nejmenších hlavních měst na světě. Najdeš zde téměř stoletou botanickou zahradu nebo koloniální centrum města. Při návštěvě nevynech místní obchůdky, které nabízí široký sortiment zboží, a trh, kde ti připraví čerstvě ulovené ryby nebo jiné mořské plody.

Victoria Seychely

Top místa pro potápění a šnorchlování

Miluješ potápění? Tak hurá na Seychely! Toto božské místo nabízí opravdu rozmanitý podmořský svět. Určitě tě potěší, že je na ostrovech mnoho potápěčských center, díky kterým probádáš i hůře dostupné hlubiny moře. Pokud tě hloubky nelákají, zkus šnorchlování. Rovněž slibuje skvělé zážitky.

Seychely potápění

Národní parky i želvy

Vydej se na ostrov Curieuse, čeká tě tam milé překvapení. Ostrov je totiž domovem gigantických želv, které ti dokonce kamarádsky zapózují na fotku. Kromě toho se můžeš projít po národním parku, připomínající opravdovou džungli.

Ostrov Curieuse

Kreolská kuchyně je plná dobrot

Místní kreolská kuchyně není exotická jen pro nás, ale i pro samotné místní obyvatele. Míchají se zde vlivy indické, asijské i evropské gastronomie. Hlavní ingrediencí jsou samozřejmě čerstvé ryby. Vychutnej si je hned na několik způsobů. Nejchutnější jsou připravené na grilu nebo na kari.

Seychely jídlo

Aktivní dovolená i čajové plantáže

Pokud máš rád aktivní odpočinek, obuj si své trekové boty a vydej se na vrchol Morne Blanc. Žádný strach, tato hora je vysoká jen 667 metrů a výstup ti zabere asi hodinu. Odměnou ti budou krásné výhledy na celý ostrov a dokonce budeš mít možnost dozvědět se v malé čajové továrně něco víc o výrobě místního čaje.

Seychely treking

Poklad ukrytý na každém ostrově

Spojuje se ti ostrov s ukrytými poklady pirátů? Objev je! Je pravdou, že pirátů tady bylo v minulosti jako máku a nachází se zde hned několik pokladů, a to hlavně těch přírodních. Na ostrově Praslin najdeš například vodopád uprostřed bujného lesa, o kterém se nedočteš v žádném cestovním průvodci. Případně se vydej zpět v čase na ostrov Le Digue, kde nenajdeš téměř žádná auta. Život je zde jaksi klidnější a ty nádherné pláže už ani nezmiňujeme… Paráda!

Seychely palmy a moře

Najvíc sexy ořechy na světě

Ostrov Praslin je domovem velmi vzácného druhu palmy, který roste jen na tomto ostrově. Ořechy z těchto palem jsou největší na světě. Váží neuvěřitelných 30 kilogramů a v průměru mohou dorůst až 51 cm.

Seychely ořechy

Jedinečná fauna a flóra

Kromě bílých písečných pláží a příjemně teplé tyrkysové vody Indického oceánu najdeš na Seychelách prales s endemickými palmami s největšími semeny na světě. Nalezneš zde rovněž kriticky ohrožený medúzový strom, obrovské želvy, černého papouška i netopýry. Na Seychelách žije více než 2 000 endemických druhů rostlin i živočichů.

Seychely živočiši

Počasí na Seychelách je celoročně exotické

Seychely jsou celoroční destinací. Teploty ve všech obdobích většinou neklesají pod 30 stupňů. V termínech od listopadu do března můžeš očekávat klidnější moře, které je vhodné ke šnorchlování. Naopak, od března do listopadu fouká poněkud silnější vítr, který vytváří skvělé podmínky pro surfaře.

Doprava na Seychelách: půjč si auto za přátelské ceny

Autobusy

Z Viktorie (hlavního města) jezdí autobusy. Jízdní řád zde však nehledejte, autobusy jezdí když jsou plné. Většinou ale není třeba dlouho čekat, zaplní se rychle a jsou poměrně levné.

Lodní doprava

Mezi ostrovy jezdí několikrát denně katamarány a privátní lodě. Lodní řád a rezervace lístků najdeš zde.

Kolo

V přístavu si můžeš půjčit kola. Náklady na denní pronájem jsou přibližně 240 Kč. Když si kolo půjčíš na více dní, vyjde tě to levněji.

Auto

Na Seychelách se jezdí po levé straně a jsou zde nepříliš příjemné úzké cesty vedoucí do kopcovitých serpentin. Silnice však bývají poloprázdné a dobře značené. Hlavní tahy lemují pobřeží ostrova a také ho protínají napříč. Oba ostrovy dokážeš projet za jediný den. Litr benzínu tě vyjde podobně jako u nás a na procestování ostrova ti vystačí jedna plná nádrž. Auto si můžeš půjčit na Mahé i v Praslinu.

2 tipy na pojištění, které ochrání tvé zdraví i peněženku

Pelikán není jen prodejce letenek a výhodných zájezdů. Nabízí také různé doplňkové a zejména užitečné služby a spolupracuje s TOP partnery v různých oblastech. Jednou z nich je i cestovní pojištění, které je dnes pro drtivou většinu cestovatelů naprostou samozřejmostí již při rezervaci letenky. Proč?

Takže, představ si, že máš koupenou letenku, ale před odletem:

 • nečekaně onemocníš s minimálně 5denní léčbou (i bez pobytu v nemocnici),
 • utrpíš úraz s následky, které ti nedovolují odletět,
 • tvá přítomnost doma je nezbytná kvůli nemoci nebo smrti rodinného příslušníka,
 • otěhotníš,
 • vznikne ti značná škoda v důsledku živelné pohromy,
 • ztratíš svoji práci ne z vlastního zavinění,
 • musíš řešit rozvod,
 • neobstojíš u maturity nebo státnic,
 • nedostaneš víza.

V první řadě by nás upřímně mrzelo, že musíš svůj let zrušit. Na druhé straně bychom ti s radostí oznámili, že pokud máš pojištění STORNO a jsi schopen/a se prokázat potvrzením dané události (kvůli které nemůžeš cestovat), za nepřeletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze. Úžasnou výhodou je i to, že stornovat mohou také všichni ostatní pojištění rodinní příslušníci, kteří s tebou cestují/měli cestovat a další 3 pojištění spolucestující bez rodinného vztahu.

Pojištění Pelikán

Pokud ti jde pouze o proplacení letenky, tak je to opravdu top nabídka. Ale ještě větší jistotou je ISTOTA, a to není jen prázdná slovní hříčka. Na tu totiž můžeš spoléhat i tehdy, když ti vznikne škoda ne přímo v důsledku nemožnosti odletět. Pro většinu cestujících je nejsilnějším důvodem ke koupi tohoto pojištění proplacení léčebných nákladů a následků po úrazu. Platí však i v jiných různých nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob. Třešničkou na dortu je už jen to, že ISTOTA obsahuje i pojištění STORNO a dalších 15 důvodů stornování letenky.

Pojištění Pelikán

Oba typy pojištění můžeš objednat společně s letenkou Pelikána. STORNO i ISTOTU si ale případně objednáš i dodatečně ve Správě objednávky, stačí se přihlásit a zadat požadavek.

Máš své tipy na Seychely? Sem s nimi

Pokud máš pocit, že jsme na něco důležitého nebo praktického zapomněli, klidně nám napiš zprávu nebo ještě lépe, doplň náš článek něčím užitečným v komentářích pod ním. Děkujeme 🙂

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

Nahoru