Connect with us
golden state bridge

Letenky

Přeleťte s Pelipeckami velkou louži! Letenky do USA za 9 999 Kč!

S výhodnými letenkami od Pelikána by byl téměř hřích nepodívat se za velkou louži a pokochat se velkoměsty USA. Americká města nejsou pouze o mrakodrapech sahajících vysoko do oblak, ale i o historickém odkazu a architektonických památkách. I když byla založena poměrně pozdě ve srovnáním s Evropskými metropolemi, historii psali neméně důležitou. Dnes jsou americká města ikonami, která rozhodně stojí za to navštívit.

Reklama

Washington D.C.

I když je Washington D.C. v současnosti hlavním městem Spojených států, ne vždy tomu tak bylo. Vůbec prvním hlavním městem byla totiž Philadelphie. Washington D.C. se stal oficiálně hlavní městem v roce 1791. Důvod proč bylo zapotřebí vytvořit nové hlavní město, byla politická rivalita mezi státy, které se přeli o politickou moc. Proto se rozhodli město postavit na nově vytvořeném území, které nabylo statut neutrality. V současnosti je Washington D.C. politickým centrem USA. Právě proto zde najdete Bílý dům nebo sídlo kongresu, který představuje hlavní zákonodárnou moc země. To ovšem není vše. Najdete zde také z filmů známý Lincolnův památník, řadu muzeí věnující se například holokaustu nebo létání (ať už tomu pozemskému nebo do vesmíru), ale také galerie a hlavně krásné budovy z raných dob vzniku země.

 

Praha – Washington D.C. – Praha ➡ 9 999 Kč

 

Budova Capitolu ve Washingtonu D.C.

 

Houston

Počátky města Houston jsou lehce zastíněny neblahou minulostí obchodu s otroky. Čtvrté největší město USA začínalo totiž jako město, ve kterém sídlili obchodníci s otroky.  Populace Houstonu byla tedy do značné míry tvořena i africkými otroky, kteří v okolí města v nelidských podmínkách pracovali na plantážích. Zejména díky tomu mohlo město růst, a to díky příjmům z obchodu s bavlnou. V současnosti Houston ale nemá problém. Sídlí zde vesmírné středisko NASA, které jako první dokázalo dostat člověka na Měsíc. Ačkoliv je středisko NASA pravděpodobně tím největším lákadlem, za zmínku stojí také bitevní loď USS Texas, která se během druhé světové války osvědčila jak při ochraně konvojů z Evropy, tak při bojích v Pacifiku.

Praha – Houston – Praha ➡ 9 999 Kč

 

Scenérie města Houston

 

San Francisco

Až se vydáte do San Franciska, určitě myslete na to, aby vám ve vlasech nechybělo alespoň pár květin! Tedy pokud je rok 1967 a vy míříte na sraz hippie komunity za poslechu písničky „San Francisco“ od Scotta Mckenzieho. San Francisco bylo vždy místem kulturních revolt. V sedmdesátých letech 20. století se město stalo centrem pro hnutí za práva a svobody gayů ve Spojených státech. Navíc právě zde byla 24. října založena Organizace spojených národů, která měla po válce zajistit předejití podobných konfliktů v budoucnu. Pokud se vydáte do čtvrtého nejlidnatějšího města Kalifornie, určitě si nenechejte ujít jeho hlavní lákadla. Těmi jsou 1,6 km dlouhý Golden State Bridge, který je opravdovou ikonou města, stejně tak jako nechvalně proslulé, nicméně dnes již nefunkční, vězení Alcatraz, které „hostilo“ taková jména jako například Al Capone.

Praha – San Francisco – Praha ➡ 9 999 Kč

 

Golden Gate Bridge v San Franciscu

Přehled dalších akčních letenek naleznete ZDE.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru