Connect with us

Austrálie a oceánie

K protinožcům s Korean Air – Austrálie a Nový Zéland za 22 990 Kč!

K protinožcům s Korean Air – Austrálie a Nový Zéland za 22 990 Kč!

Neznámá, tajemná a vlastně i tak trochu exotická Austrálie (aspoň pro naše končiny) a nádhernou země Pána prstenů Nový Zéland, si teď můžeš dopřát pohodlně z Prahy Boeingem 787-9 Dreamliner, jen s 1 přestupem. To všechno v pohodlí společnosti Korean Air, která nabízí přímo super servis i v ekonomické třídě – multimediální zábava, vynikající jídlo i pohodlná sedadla (jak se létá s Korean Air se dozvíš i v naší recenzi). A pokud tě navíc při cestě zpět čeká dlouhý 19h přestup v Soulu, máš nárok na špičkový hotel zdarma!

Reklama

Austrálie

Brisbane

Tohle město si žije svým vlastním životem trochu ve stínu dalších měst, ale stále je velmi energické, a navíc velice moderní. Jedná se o trochu menší město, které není moc přelidněné ani extrémně rušné. A díky jeho lokalitě jsou zde teploty celoročně vyšší. Snad i proto je místem mnoha sportovních, hlavně outdoorových aktivit. Mimo to, jako většina takových měst, je plné skvělých restaurací a nasáklé kulturou. Navštívit tu můžete nejednu slavnou galerii.

Praha 1 přestup Brisbane 1 přestup Praha
Soul (ICN) Soul (ICN)
22 990

Sydney

Nejpopulárnější, nikoliv hlavní město Austrálie je pulzující metropolí, do níž proudí davy turistů z celého světa a není se čemu divit. Nabízí pro ně opravdové vyžití. Od návštěvy světoznámé opery v přístavu Harbour Bridge, přes bohatý noční život plný barů a restaurací po dechberoucí památky. Slunce, surfování, jemný písek k Sydney neodmyslitelně patří, vždyť leží na pobřeží Tasmánského moře.

Praha 1 přestup Sydney 1 přestup Praha
Soul (ICN) Soul (ICN)
22 990

Nový Zéland

Auckland

Nový Zéland je místo, které snoubí místní maorskou kulturu se západní civilizací, a i když začátky těchto dvou světů zpočátku nebyly úplně mírumilovné, v dnešní době obě kultury koexistují bez problému. Dá se spíše říct, že tato kombinace vytváří prostředí, které každoročně láká davy turistů, kteří si mohou vychutnat domorodé tradice a nespoutanou přírodu ze zázemí prvního světa. Maorská kultura prostupuje do každodenního života na Novém Zélandu. Proč si tedy nedopřát návštěvu Aucklandu a okolí?

Praha 1 přestup Auckland 1 přestup Praha
Soul (ICN) Soul (ICN)
22 990

A co doklady?

Do obou zemí potřebuješ cestovní pas, platný ještě alespoň 6 měsíců po návratu – vaše děti musí mít též vlastní pas (jak na dětské cestovní doklady se dozvíš zde). Na Nový Zéland víza nepotřebuješ (ale ministerstvo zahraničí upozorňuje, že bezvízový stav není zárukou vpuštění do země), ale do Austrálie už ano! Zařídit si je můžete pohodlně online!

Naše tipy

Levné ubytování: Booking s Pelikánem

Levné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com).

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí zejména když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200€ měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes Pelikánský odkaz, tak navíc získášRevolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta a zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Kam můžeme cestovat? S tímto rychlým přehledem budeš hned v obraze https://t.co/lvSw2w2FJ4 #koronavirus2 hodinami dozadu
7 důvodů proč je Madeira skvělá i v zimě https://t.co/4MuT2bwj6s4 hodinami dozadu
China Southern jsou už největšími aerolinkami na světě. Předběhly giganty z USA https://t.co/95ElXJCFDo #koronavirus4 hodinami dozadu
China Southern jsou už největšími aerolinkami na světě. Předběhly giganty z USA https://t.co/95ElXJCFDo #novinky4 hodinami dozadu
Emirates již nabízejí u některých letů plně biometrický a bezkontaktní check-in https://t.co/7ZbmGWfXsv #koronavirus5 hodinami dozadu
Emirates již nabízejí u některých letů plně biometrický a bezkontaktní check-in https://t.co/7ZbmGWfXsv #novinky5 hodinami dozadu
Velká Británie zakáže vstup občanům EU, kteří byli odsouzeni k více než ročnímu trestu vězení https://t.co/QJaafIztLq #novinky6 hodinami dozadu
Jak upravit fotky a posunout je na vyšší úroveň? Takto! https://t.co/3huT5zekyP23 hodinami dozadu
Kajmanské ostrovy otevírají brány digitálním nomádům https://t.co/YEW1zq9QBK #novinky1 dnem dozadu
Cestování do Dubaje: Emiráty vyžadují dva testy. Jeden před cestou a druhý po příletu https://t.co/84wcH2jIO7 #koronavirus1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru