Connect with us

Koronavirus

Ryanair už provozuje nejvíce letů v Evropě, následuje EasyJet a Turkish Airlines

Ryanair už provozuje nejvíce letů v Evropě, následuje EasyJet a Turkish Airlines

Poptávka po letecké dopravě v Evropě se za posledních pár měsíců prudce odrazila od dna. Aerolinky obnovují původní spojení, přidávají další trasy a zvyšují i ​​intenzitu na stávajících linkách. Děje se tak i přesto, že některé země hlásí růst nových případů koronaviru. Irský lowcost dopravce Ryanair v červenci znovu spustil provoz a hned se stal společností s největším počtem letů v Evropě.

Reklama

Téměř 2 tisíce letů denně

Největší nízkonákladový letecký dopravce v Evropě, Ryanair, je v současnosti hnací silou evropské oblohy. Podle údajů Eurocontrol, provozovala letecká společnost v neděli 2. srpna 1882 letů. To je ze všech aktivních aerolinek aktuálně nejvíce.

Na druhém místě je britský konkurent Ryanairu, EasyJet s 1064 lety. Ten už předběhl v evropském vzdušném prostoru i Turkish Airlines. Obě aerolinky se během července dotahovaly počtem letů na druhé místo, Turci nakonec v počtu linek v evropském vzdušném prostoru obsadili třetí místo.

Mezi pět aerolinek s největším počtem letů v Evropě patří i Air France a Wizz Air.

Pokles o více než polovinu

Osobní doprava v Evropě v 31. týdnu, tj od 27. července do 2. srpna, byla na 44,3 % z úrovně v roce 2019. Celkový počet letů se zvýšil na 108 547 s průměrným denním počtem 15 507 letů. To je nárůst o 5 % z předchozího týdne.

Čísla ve velké míře ovlivnila i karanténa, kterou Velká Británie zavedla a následně zrušila pro mnohé evropské země. Například pro cestující ze Španělska však platí nadále.

Ryanair hlásí vytíženost na 70 procent

Údaje o počtu letů nezohledňují faktory zatížení samotných linek, ale začátkem července se společnost Ryanair pochlubila, že na svých letech zaznamenala naplněnost letů na 70 %. Výkonný ředitel tehdy prohlásil, že společnost se postupně vrací na předkrizová čísla.

Akční letenky Ryanair

Tento článek si můžete přečíst a uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY. Díky aplikaci budete mít čerstvé a žhavé informace z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru