Connect with us
Řím

Novinky

Návštěvníci Pantheonu v Římě musí nově platit vstupné

Návštěvníci Pantheonu v Římě musí nově platit vstupné

Pantheon patří mezi nejnavštěvovanější památky v Římě. Pro zavedení vstupu se rozhodlo italské Ministerstvo kultury a zástupci církve. Od 3. července tohoto roku je tak při vstupu třeba zaplatit 10 €.

Reklama

Pantheon je pozoruhodný starověký římský chrám, který byl postaven v letech 27-25 před Kristem. Jeho nejvýraznějším rysem je jeho mohutná kupole. Ta je dodnes největší nevyztuženou betonovou kupolí na světě.

Podle nového plánu budou návštěvníci do 25 let platit snížené vstupné. Vstup bude mimo jiné volný pro obyvatele Říma, nezletilé, lidi účastnící se mše a personál baziliky. Výnosy z nového vstupného se rozdělí, přičemž 70 procent dostane ministerstvo kultury na pokrytí nákladů na údržbu a čištění a zbytek půjde Římské diecézi, píše Euronews.travel.

Řím

Řím

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru