Connect with us

Cestopisy

Zastav se a zažij každý den něco příjemného. Resort Svatá Kateřina je kus Indie uprostřed českých hor

Zastav se a zažij každý den něco příjemného. Resort Svatá Kateřina je kus Indie uprostřed českých hor

Zpomal, odlož notebook i telefon a klíče od auta schovej až na dno tašky. Resort Svatá Kateřina ti ukáže, jak důležité je vypnout a zažít každý den něco příjemného. Má k tomu široko daleko nejlepší vybavení. Pojď se se mnou podívat do resortu, kde mají auta zákaz vjezdu a slovíčko harmonie nabírá zcela nový rozměr.

Reklama

Nádech, výdech. Toto je nejčistší vzduch v České republice

Resort Svatá Kateřina se nachází v malebné oblasti mezi městy Pelhřimov a Telč. Z Prahy pojedeš autem přibližně hodinu a čtyřicet minut. Z Brna o pár minut méně.

Resort Svatá Kateřina

Chceš na úvod zajímavost? O tomto resortu se mluví jako o jednom z nejzdravějších míst v České republice. Může za to léčivá síla Vysočiny, místních lesů, přírodní prameny a čerstvý vzduch, který budeš dýchat plnými doušky.

Vysočina lesy - česká republika

Další zajímavost. Na pokojích tohoto hotelového resortu nenajdeš televizi, ale pouze Wi-Fi připojení. Tak si to údajně návštěvníci přejí. Nejde ovšem jen o nějaký módní výstřelek. Usínat bez vizuálního smogu má pro tělo obrovské benefity. A pokud ti přece jen nějaká ta světýlka budou chybět, jdi se v noci podívat ven, hvězd je tam milion.

Resort Svatá Kateřina pokoj

Miluji své děti, ale užiji si i adult friendly hotel

Svatá Kateřina je vysněným místem pro každého, kdo je unavený ze stereotypu každodenního života, každodenního shonu, kolegů v práci a přiznejme si, někdy i z vlastních dětí. Všichni tak trochu trpíme neduhy moderní doby. Přestože jsme vyrovnaní, úspěšní a vcelku spokojení, všichni si toužíme odpočinout, nechat se hýčkat, sportovat, shodit pár kilo, odpočinout si uprostřed lesa a přijít na jiné myšlenky.

Resort Svatá Kateřina bazén

Kousek Indie vsazený do českých hor

Resort Svatá Kateřina má ještě jednu obrovskou výhodu. Nachází se mimo ruchu velkoměst v oblasti, kterou obklopují lesy i hory. Tady tě opravdu nebude nikdo rušit. Okolí je plné zelených luk, hustých lesů a malebných vodních ploch. To poskytuje ideální atmosféru pro relaxaci a odpočinek.

Okolí resortu Svatá Kateřina

V roce 2019 byl v rámci resortu otevřen nový Ájurvédský pavilon, který umožňuje poskytovat terapie a procedury na nejvyšší možné úrovni. Jedná se o výjimečné architektonické dílo, při jehož navrhování se architekt Jakub Tejkl řídil principy ájurvédy. Ještě v tomtéž roce byla tato jedinečná budova vyhlášena Stavbou roku.

Svatá Kateřina Ájurvédský pavilon

Kromě toho ájurvédský pavilon disponuje několika vířivkami, bazénem, venkovní relaxační zónou a saunami. Vše je vsazeno do velmi příjemných prostor s magickou atmosférou. To vše si tady můžeš užívat od rána do pozdního večera.

Resort Svatá Kateřina - vířivka
Svatá Kateřina - romantika

Můžeš využít vyhřívaný relaxační bazén, vířivé vany a pohodlné oddychové zóny s panoramatickým výhledem do okolí. Odpočinek si dopřej také v meditační zahradě nebo na venkovní sluneční terase. Romantickým zážitkem je koupání v jacuzzi pod širým nebem. Místo najdeš přímo v hlavní hotelové budově.

ZAJÍMAVOST: Resort Svatá Kateřina byl hlavní filmovou kulisou i pro známou českou komedii Kurz manželské touhy:

Meditace uprostřed kamenného kruhu? Proč ne. Resort má svůj vlastní Stonehenge. Kamenný kruh druidů je moderní replikou megalitické stavby a místem pro intenzivní hlubokou relaxaci, meditaci a léčení. Byl postaven v roce 2014 jako největší kromlech v zemi s cílem pomoci lidem v jejich duchovním rozvoji a zlepšení zdraví.

Resort Svatá Kateřina Kamenný kruh druidů

V resortu jsou tři hotelové budovy

Ticho, žádná auta, příroda, wellness, jóga, ájurvéda a ty. Vítaní jsou individuální hosté i skupiny. Ve třech hotelových budovách je k dispozici 79 pokojů, včetně apartmánů. Chceš si užít absolutní soukromí a klid? Můžeš bydlet v kompletně zrekonstruované chatce v lese s přístupem ke všem službám resortu. Ubytování lze objednat ve standardních nebo superior pokojích, v obou případech s možností přistýlky. K pobytu je možné vzít s sebou i domácí mazlíčky, nicméně je třeba to předem nahlásit.

Svatá Kateřina hotelový komplex

Toto místo tě na chvíli vezme do Indie. Svatá Kateřina totiž nabízí kromě standardních pobytů také ájurvédské, a to se vším, co k tomu patří. Maséři pochází z Cejlonu a Indie, čehož si všimneš už během první masáže. Tematické pobytové programy se týkají zdraví a celkové vnitřní harmonie: ájurvéda, jóga, wellness, odpočinek, romantika, výživové poradenství a hubnutí pod dohledem odborníků.

Všechny procedury a lékařské konzultace, stejně jako i byliny, oleje, ájurvédské výrobky a doplňky stravy, jsou garantovány a vyráběny společností Kairali sídlící v indickém státě Kerala. Ten je kolébkou ájurvédy.

Svatá Kateřina a masáže
Svatá Kateřina - špetka Indie

Můžeš si vybrat z celé řady ájurvédských pobytů a procedur: Ájurvédské omlazení, Ájurvéda beauty, Ájurvéda pro ženy, Ájurvéda proti bolestem zad, Ájurvédské hubnutí nebo zkrášlující programy Panchakarma s délkou 4 až 22 dní. Do tajů ájurvédy se tak můžeš ponořit během ájurvédského víkendu.

Svatá Kateřina ájurvédy programy

Jóga je sestrou ájurvédy a Resort Svatá Kateřina je pro praktikování jógy ideální volbou. Přijď individuálně nebo se skupinou a objednej si jeden z jógových balíčků, zúčastni se každoročního Jóga maratonu a relaxuj. Možností je mnoho. Během pobytu můžeš vyzkoušet i ájurvédskou stravu a za pěkného počasí cvičit jógu pod širým nebem.

Svatá Kateřina cvičení jógy

Nejpříjemnějším překvapením je gastronomie

Mít kvalitní ubytování a dobré stravování je základ, že? Resort nabízí opravdu výjimečnou gastronomii a podává speciality české, ájurvédské i mezinárodní kuchyně. Nové menu připravuje špičkový šéfkuchař Adrian Peka, který do resortu přišel začátkem roku 2020. Ve světě gastronomie působí již 17 let a má za sebou mnoho úspěchů a zkušeností nejen v ČR. V restauraci vaří rovněž známý ájurvédský kuchař Nalin Kodithuwakku, mimochodem vítěz prestižní soutěže Emirates Culinary.

Gastronomie v resortu Svatá Kateřina
Luxusní jídlo - Svatá Kateřina

Osobně jsme byli příjemně překvapeni vynikající mezinárodní kuchyní, kde si přijdou na své i vegetariáni. U všech jídel je navíc uvedena přibližná kalorická hodnota.

Resort Svatá Kateřina a vynikající kuchyně
Svatá Kateřina - luxusní večeře

Začíná to výbornou snídaní, pokračuje lehkým obědem a vrcholem jsou večeře, které byly na opravdu špičkové úrovni. Nechyběla k nim ani prémiová vína. Vše servírováno v okolí jezírka nebo v příjemném prostředí s výhledem na okolní přírodu.

Pestrá snídaně v resortu Svatá Kateřina
Snídaně u jezera

Auto necháš na parkovišti a neuvidíš ho do konce pobytu

Motorovým vozidlům včetně těch hybridních je vstup do resortu zakázán, s výjimkou hotelového autobusu, který tě sem doveze. K dispozici jsou dvě nabíjecí stanice, jedna pro vozidla TESLA a jedna univerzální pro ostatní elektrická auta. V resortu je povoleno používat pouze hotelové elektrické vozidlo a golfové vozíky.

Resort Svatá Kateřina a okolí

Resort se snaží přistupovat k životnímu prostředí šetrně, což je vidět ve více směrech. Šetří vodou – čerpadla byla upravena tak, aby množství nespotřebované vody unikalo co nejméně. Má také vlastní čističku odpadních vod, která je vybavena speciálním lapačem tuků. V zimě topí výlučně elektřinou a dřevem, aby eliminoval znečištění ovzduší.

Tradice, která trvá již několik staletí

První zmínky o existenci lázní pochází z počátku 16. století. V letech 1507 až 1531 dal Adam I. z Hradce postavit letní palác a lázně, tehdy nazývané Dobrá voda. Lázně svaté Kateřiny se v současnosti nachází na místě původních lázní, vedle léčivého pramene zasvěceného svaté Kateřině. Jako lékař zde působil otec bratří Čapků a strýc Franze Kafky, inspiraci zde hledal spisovatel Július Zeyer a F. X. Šalda.

Lázně mají svou historickou tradici a kdysi byly velmi oblíbeným centrem vídeňské vyšší společnosti. Ta si zde úspěšně léčila nervové choroby, onemocnění ledvin, srdce a žlučníku. Lázně si dopřála rovněž ke zmírnění revmatických bolestí a jiných neduhů.

Okolí resortu Svatá Kateřina
Procházky v okolí resortu Svatá Kateřina

Resort Svatá Kateřina nabízí desítky aktivit v okolí i v resortu

Možností, jak si na tomto místě uprostřed Vysočiny aktivně odpočinout, je mnoho: jízda na koni, golf (golfové odpaliště), plavání v přírodním biotopu, běh, cyklistika, nordic walking, tenis a další. Okolí Svaté Kateřiny přímo láká k procházkám. Začít můžeš v místě, kde vyvěrají léčivé vody z pramene Svaté Kateřiny. V lesích ukryté prameny Svaté Margity a Svatého Vojtěcha lákají k dalším toulkám okolní přírodou. Je možné tady najít i počátek řeky Jihlavy.

Na terasách pod sebou se nachází dva nejlepší antukové tenisové kurty široko daleko, které lze využít i na volejbal či nohejbal. Pro hotelové hosty je rovněž k dispozici posilovna v budově Gymnasionu, otevřená každý den do 22:00.

Malebná příroda na Vysočině přímo vybízí k toulkám na koni. Pokud chceš zapomenout na každodenní starosti a podívat se na svět ze sedla, absolvuj lekci základů jízdy na jednom ze sedmi koní nebo romantickou jízdu kočárem.

Jízda na koních v resortu Svatá Kateřina
Svatá Kateřina aktivity

Golfový driving range Svatá Kateřina je nejen nejkrásnější, ale také nejvýše položená tréninková louka v České republice nacházející se v nadmořské výšce 747 m.

Výjimečný je také tím, že golfový nadšenec je na něm až na pár výjimek sám. Na obrovské louce obklopené lesem se může oddávat nácviku golfových úderů, aniž by jej rušily kritické a pochybovačné pohledy zkušenějších golfistů. Mimo odpaliště si můžeš zahrát rovněž v nedaleké Telči nebo v Monarchus Golf Resortu v Nové Bystřici.

Závěr není překvapením

Opravdu přemýšlím nad tím, jestli bych dokázal něco vytknout. Když mě to napadne, dopíšu to do článku. Všem ostatním doporučuji pobyt v resortu Svatá Kateřina minimálně na 3 dny. Toto místo, které je perfektním únikem z uspěchané reality, si skutečně zaslouží naši pozornost.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru