Connect with us

Koronavirus

V Řecku monitorují social distancing na plážích drony

V Řecku monitorují social distancing na plážích drony

Spolu s uvolňováním omezení a otevírání hranic napříč Evropou se lidé začínají přizpůsobovat novému obrazu cestování. To bude po koroně na jistý čas zřejmě vypadat trochu jinak. Například takové Řecko oznámilo, že lidi na plážích budou monitorovat drony. 

Reklama

Jak uvádí The Guardian, Řekové odpočívající na plážích musí udržovat 10-metrové rozestupy a nad hlavami jim létají drony monitorující situaci. Zařízení, které pilotuje zaměstnanec města, hlásá automatickou zprávu: „dodržujeme odstup, chráníme veřejné zdraví“. Na dodržování pravidel dohlíží i městská policie a strážníci. 

Řecko k sobě pustí turisty už od 15. června. Bez testů a karantény.

Kvůli horkému počasí dostalo 515 místních pláží povolení k otevření za přísných podmínek. Plážové kluby fungují bez alkoholu, hudby a sportovních zařízení. Slunečníky jsou před každým použitím dezinfikovány.

I některé jiné země využívají při kontrole omezení moderní techniku, mezi nimi například i Singapur s robotickými psy.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru