Connect with us

Novinky

Přímý let z Paříže do Austrálie zvládli v rekordním čase

Přímý let z Paříže do Austrálie zvládli v rekordním čase

Ve středu odpoledne v 13:37 australského času přistál v Brisbane Boeing 777 letecké společnosti Virgin Australia. Přímý let z Paříže jeho posádka zvládla za rekordních 19 hodin a 45 minut. Letadlo se vracelo z repatriačního letu, aby dopravilo francouzské občany z Austrálie zpět domů.

19 hodin a 45 minut ve vzduchu

Stroj Virgin Australia vzlétl z pařížského letiště Charles de Gaulle v 09:52 místního času a namířil si to na letiště Brisbane v australském Queenslandu. Letadlo přímý let zvládlo v čase 19 hodin a 45 minut.

Znamená to tedy nejrychlejší let z Evropy do Austrálie, protože letadlo překonalo původní rekord aerolinek Qantas, kteří v říjnu minulého roku absolvovali nejdelší let na světě z Londýna do Sydney v rekordně krátkém čase. Let Virgin Australia, který se uskutečnil v minulém týdnu, trval o 26 minut méně.

Je však třeba říci, že pokud by bylo letadlo plně naložené, tak dlouhý let bez zastavení, resp. dotankování by nebyl možný, píše Simpleflying.com.

Rekordní let, který však nepřekonal nejdelší let v historii

Vzdálenost mezi Paříží a Brisbane je 16 532 km. Podle Flight Aware však byla skutečná letadlem přeletěná vzdálenost 18 209 km. Podle portálu news.com.au letadlo opustilo Paříž se 144 tunami paliva a do Brisbane přiletělo s pouze šesti tunami.

Ačkoli byl čas letu v případě aerolinek Qantas (Londýn – Sydney) bez mezipřistání delší, rekordní prvenství si Virgin Australia nepřevezmou. Vzdálenost z Londýna do Sydney je totiž o 300 kilometrů delší než v případě letu z Paříže do Brisbane.

Nejde tak o nejdelší let v nejkratším čase – nicméně se určitě zapíše jako jeden z nejrychleji zvládnutých na trase Evropa – Austrálie.

Zdroj titulní fotografie: Philip Pilosian / Shutterstock.com

Zdroj ostatních fotografií: Unsplash.com, Flight Aware

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
2.3/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

9 zajímavých tipů, co dělat v Londýně https://t.co/Z0pBWieUYD17 hodinami dozadu
7 důvodů, proč se vyplatí rezervovat letenky EVA AIR (+ speciální ceny od Pelikána) https://t.co/YzdMm3Qk4L17 hodinami dozadu
Jižní Korea ruší povinnost podstoupit test po příjezdu. Stačí vyplnit formulář https://t.co/khHXm11bUU #novinky20 hodinami dozadu
Babí léto na Mallorce! Rezervuj letenky z Vídně od 777 Kč https://t.co/DXYXHePgyI21 hodinami dozadu
Saúdská Arábie s průvodcem: zažij svět z pohádky o Tisíci a jedné noci https://t.co/qHwnu7tLbp21 hodinami dozadu
Kvalitní program, osvědčení průvodci a ověřené hotely. Zde jsou důvody, proč se vydat na poznávačku s Pelikánem https://t.co/uXuvXT4Feg #novinky22 hodinami dozadu
Průvodkyně Zaragozou: Přistěhovalec ví někdy o městě více než domácí https://t.co/A3WDabqLr2 #evropa2 dny dozadu
Průvodkyně Zaragozou: Přistěhovalec ví někdy o městě více než domácí https://t.co/A3WDabqLr22 dny dozadu
Maroko bez testu a očkování: stačí vyplnit formulář https://t.co/3KwSYW39k5 #novinky2 dny dozadu
Na černé pivo do Dublinu? Leť z Norimberku od 757 Kč! https://t.co/WH1jKCFJDa2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru