Connect with us

Novinky

Přímý let z Paříže do Austrálie zvládli v rekordním čase

Přímý let z Paříže do Austrálie zvládli v rekordním čase

Ve středu odpoledne v 13:37 australského času přistál v Brisbane Boeing 777 letecké společnosti Virgin Australia. Přímý let z Paříže jeho posádka zvládla za rekordních 19 hodin a 45 minut. Letadlo se vracelo z repatriačního letu, aby dopravilo francouzské občany z Austrálie zpět domů.

Reklama

19 hodin a 45 minut ve vzduchu

Stroj Virgin Australia vzlétl z pařížského letiště Charles de Gaulle v 09:52 místního času a namířil si to na letiště Brisbane v australském Queenslandu. Letadlo přímý let zvládlo v čase 19 hodin a 45 minut.

Znamená to tedy nejrychlejší let z Evropy do Austrálie, protože letadlo překonalo původní rekord aerolinek Qantas, kteří v říjnu minulého roku absolvovali nejdelší let na světě z Londýna do Sydney v rekordně krátkém čase. Let Virgin Australia, který se uskutečnil v minulém týdnu, trval o 26 minut méně.

Je však třeba říci, že pokud by bylo letadlo plně naložené, tak dlouhý let bez zastavení, resp. dotankování by nebyl možný, píše Simpleflying.com.

Rekordní let, který však nepřekonal nejdelší let v historii

Vzdálenost mezi Paříží a Brisbane je 16 532 km. Podle Flight Aware však byla skutečná letadlem přeletěná vzdálenost 18 209 km. Podle portálu news.com.au letadlo opustilo Paříž se 144 tunami paliva a do Brisbane přiletělo s pouze šesti tunami.

Ačkoli byl čas letu v případě aerolinek Qantas (Londýn – Sydney) bez mezipřistání delší, rekordní prvenství si Virgin Australia nepřevezmou. Vzdálenost z Londýna do Sydney je totiž o 300 kilometrů delší než v případě letu z Paříže do Brisbane.

Nejde tak o nejdelší let v nejkratším čase – nicméně se určitě zapíše jako jeden z nejrychleji zvládnutých na trase Evropa – Austrálie.

Zdroj titulní fotografie: Philip Pilosian / Shutterstock.com

Zdroj ostatních fotografií: Unsplash.com, Flight Aware

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
2.3/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru