Connect with us
Praha

Novinky

Prahu prohlásili za nejkrásnější město na světě

Prahu prohlásili za nejkrásnější město na světě

Celosvětový magazín Time Out s redakcí v Londýně označil Prahu za nejkrásnější město, a to na základě hlasování čtenářů. Zapojilo se 27 000 lidí a Praha díky nim v žebříčku předběhla i New York či Paříž.

Reklama

Není ale žádnou novinkou, že se Praha objevuje na vysokých místech cestovatelských žebříčků. Už se umístila na 7. místě z 37 nejlepších míst na světě a dlouhodobě je oblíbenou destinací milovníků architektury a historie. Cestovatelé rádi a s nadšením obdivují Karlův most, Orloj, Tančící dům či Prašnou bránu. Praha má zkrátka jedinečný vibe, na tom se shodneme asi všichni.

Kromě toho se město rovněž umístilo na 2. příčce v průzkumu magazínu, který se zaměřil na místa, kde turisté nejraději relaxují.

Praha
Praha
Památky Unesco, Praha

Dovolené v České republice

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru