Connect with us
Arménie

Dovolené

POBYT DNE: 5denní poznávačka Arménie s průvodcem od 20 790 Kč

POBYT DNE: 5denní poznávačka Arménie s průvodcem od 20 790 Kč

Arménie je nejstarší křesťanskou zemí světa, která se nachází na pomezí Evropy a Asie. Je doslova protkána hornatým terénem a nádhernou přírodou. Její bohatá historie je patrná na každém kroku, a to zejména pro velký počet působivých památek. Prožij s námi 5denní poznávací zájezd, díky kterému tuto jedinečnou destinaci dokonale poznáš. Dozvíš se, proč Arménie jako první na světě přijala křesťanskou víru za svou oficiální, budeš se kochat pohledem na horu Ararat či jezero Sevan. Společně navštívíme Klášter Noravank, Jerevan, Chor Virap a ochutnáme místní víno či chutné sušené ovoce.

Reklama

Více o zájezdu do Arménie

  • KDY? 28. srpen – 1. září 2023
  • ODKUD? Přímým letem z Prahy nebo Vídně
  • CO JE V CENĚ?
    • Zpáteční letenka do Jerevanu s příručním zavazadlem (40 x 30 x 20 cm)
    • Ubytování v 4* a 3* hotelu
    • Strava podle programu (snídaně + tři obědy)
    • Transfery podle programu
    • Služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce
    • Vstupy během exkurzí
    • Workshopy
    • Degustace

Arménie

Co všechno tě čeká?

1. den

Po leteckém přesunu a ubytování se vydáme na dobrý arménský oběd a poté na exkurzi po Jerevanu. Nebude chybět návštěva bazaru GUMI SHUKA.

2. den

Po snídani naše kroky povedou na sever Arménie do města Diližan, region Tavuš, kde navštívíme legendární klášter Agarcin, dále také kláštěr Gošavank. Dáme si oběd na břehu jezera Sevan, kde budeš mít možnost ochutnat místní speciality a užít si výhled na toto legendární jezero.

3. den

V tento den se vypravíme směrem na jih, kde si prohlédneme Chor Virap. Z Chor Virapu si můžeš užít také jedinečný výhled na horu Ararat. Ve vesnici Areni se pak nachází zajímavý vinný závod a nádherná Jeskyně ptáků (jeskyně Areni). Také se můžeš těšit na degustaci vína a oběd v místním vinařství. Poslední zastávkou dne bude klášter Noravank.

Arménie

4. den

Exkurze do kláštera Geghard (UNESCO) a dále návštěva pohanského chrámu GARNI. Cestou navštívíme tzv. Symfonii skal. Po této zastávce budeme pokračovat do vesničky, která je známá výrobou místního chlebu lavaš. Zde absolvuješ workshop na výrobu tradičního lavaše. O několik domů dál nás čeká pravá arménská hostina, kde ochutnáš šašlik a mnoho jiného.

5. den

Hned ráno se vypravíme do Vagaršapatu, tedy Ečmiadzinu, který se nachází jen pár kilometrů od Jerevanu. Jedná se o nejstarší stojící křesťanský chrám na světě. Následuje přesun na letiště a návrat do Prahy či Vídně.

Arménie

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Mladý pár, který létá po světě, natáčí videa, vaří světovou kuchyni a píše tipy na dovolenou pro ostatní nadšence do cestování.

Nahoru