Connect with us
Benátky

Dovolené

POBYT DNE: Benátky o Benátském karnevalu od 5 990 Kč!

POBYT DNE: Benátky o Benátském karnevalu od 5 990 Kč!

Užijte si Benátky s velkým bonusem! Nabízíme vám totiž i termín během Benátského karnevalu! Takže se můžete těšit na spousty nádherných tajemných masek a kouzelnou atmosféru tradičních slavností, to vše obklopené úchvatnými romantickými Benátkami.

Reklama

Bydlíte v hotelu v městečku Mestre, ale hotel samotný je vzdálen jen 20 metrů od zastávky, ze které se pohodlně dostanete do Benátek. Příští rok se Benátský karneval koná v termínu 08.-25. února 2020 , takže pokud si rezervujete právě námi vybraný termín, je to ideální volba!

  • KAM? Centrale***, Mestre, Itálie
  • KDY? 21.-23. února 2020
  • ODKUD? Praha, Letiště Václava Havla
  • CO JE V CENĚ? Zpáteční letenka z Prahy, ubytování v 3* hotelu v blízkosti centra, snídaně

Cestovní doklady do Benátek

Itálie je členem EU, takže vám k cestování stačí občanský průkaz nebo cestoví pas.

Jak se do Benátek v zimě cestuje?

V zimě jsou dny chladné (nijak extra, teploty se drží kolem 5-10 °C), ale jasné. Večery bývají rušnější, ale v případě benátského karnevalu bude rušnější vše.

Jak se dostanu z Mestre do Benátek?

Vzhledem k umístění hotelu vám doporučujeme autobusové linky nebo tramvaj ACTV, kdy se vám vyplatí koupit si vícedenní jízdenky. Ta platí i na lodě vaporetti a všechny spoje podniku ACTV. Jízdenka na jednu jízdu pak vyjde na 1,5 €. Výpis jízdních řádů najdete na webu actv.it. Vyplatí se vám i autobusy ATVO, které jezdí ze vzdálenějších míst. Jejich jízdní řády jsou ale nepravidelné a jízda stojí 1,75 €.

Nejrychlejší i nejlevnější je ovšem vlak. Z Mestre se na benátské nádraží Santa Lucia dostanete za 10 minut, a u spojů Regionale nemusíte ani kupovat lístky předem (jednosměrný lístek stojí 1,3 €). Navíc tyto vlaky jezdí v intervalech mezi 2 a 10 minutami.

A kdybyste se v noci zapomněli – celonoční dopravu do města Mestre spravují 2 autobusové linky N1 a N2 – obě mají stejné ceny jako denní autobusy a jezdí po půl hodině.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru