Connect with us
Baku

Dovolené

POBYT DNE: Ázerbájdžán s letenkou a hotelem od 9 065 Kč (víza v ceně)

POBYT DNE: Ázerbájdžán s letenkou a hotelem od 9 065 Kč (víza v ceně)

Hlavní město Ázerbájdžánu je koktejlem, který by měl ochutnat každý dobrodruh. Působivě se tady propojuje starodávná historie s moderní architekturou a bohatou kulturou. Vedle místních měšit a paláců se tyčí novodobé skvosty jako například mrakodrapy Flame Towers symbolizující tři hořící plameny nebo extravagantní kulturní centrum od slavné Zahy Hadid. Aby sis udělal kompletní obrázek o Baku, vyzkoušej tamní gastro a objev i lákadla nočního života včetně bohaté hudební scény. Výchozím bodem při poznávání pro tebe bude hotel ibis City Baku. Ráno se tady posilníš vydatnou snídaní a můžeš vyrazit vstříc všem ázerbájdžánským atrakcím.

Reklama
 • KAM? ibis Baku City***, Baku, Ázerbájdžán
 • KDY? Červen – říjen 2023
 • ODKUD? Letecky z Budapešti
 • CO JE V CENĚ? Zpáteční letenka do Baku s příručním zavazadlem, 3–7 nocí v hotelu, snídaně formou bufetu, elektronická vstupní víza
 • HODNOCENÍ HOTELU? 8,6 z 10 (booking)

dovolená v Ázerbájdžánu

ibis Baku City***

ibis Baku City***

ibis Baku City***
ibis Baku City***

Co zažít v Baku, Ázerbájždánu?

1. Navštiv ikonické Flame Towers: Obdivuj pozoruhodné trio Flame Towers, symbol moderního panoramatu Baku. Vychutnej si úchvatný výhled na město z vyhlídkové plošiny, zažij okouzlující LED světelná představení, která v noci osvětlují věže, a prozkoumej i okolní park.

  2. Objev staré město zapsané na seznamu UNESCO: Vrať se zpět v čase při toulkách historickým starým městem Baku, známým také jako Icheri Sheher. Objev starobylé mešity, paláce a karavanseraje, jako je nádherný palác Shirvanshahs a ikonická Panenská věž. Ponoř se do úzkých klikatých uliček, prohlédni si místní obchody a dopřej si tradiční ázerbájdžánskou kuchyni v okouzlujících kavárnách a restauracích.

  3. Projeď se po Baku Boulevard: Užij si klidnou procházku po malebném Baku Boulevard, promenádě táhnoucí se podél Kaspického moře. Obdivuj úžasný výhled a nadýchej se čerstvého mořského vzduchu. Pokračuj jízdou na kole, kolečkových bruslích nebo jednoduše relaxuj na lavičce na nábřeží. Nenech si ujít ani ikonické vyhlídkové kolo v Baku, známé jako Baku Eye, nabízející panoramatické výhledy na město a moře.

  4. Navštiv centrum Hejdara Alijeva: Zažij architektonickou brilantnost v Centru Hejdara Alijeva, kulturní památce, kterou navrhla renomovaná architektka Zaha Hadid. Prozkoumej jedinečnou a futuristickou budovu, v níž se nachází výstavní síně, muzeum a koncertní síň. Obdivuj plynulé křivky a inovativní designové prvky, které z ní dělají mistrovské dílo současné architektury.

  5. Objev Ateshgah Fire Temple a Yanar Dag: Vydej se mimo Baku a prozkoumej starověký Ateshgah Fire Temple a přírodní fenomén Yanar Dag. Najdeš zde historický chrám, který byl původně místem uctívání zoroastriánů. Ponoř se do mystické atmosféry a poznej fascinující kulturní a historický význam těchto jedinečných míst.

  Baku

  Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


  Speciální nabídky pro naše čtenáře

   • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
   • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
   5/5 - (1 vote)
  Klikněte pro komentář
  Nahoru