Connect with us

Uncategorized

Jak chutná Kréta: Vyzkoušej to nejlepší

Jak chutná Kréta: Vyzkoušej to nejlepší

Řecký ostrov, se kterým se pojí množství legend, má skutečně okouzlující atmosféru. Typická kuchyně, krásné pláže a ukryté přírodní poklady jsou zárukou skvělé dovolené. Jak si ji užít na maximum? Zde je krátký návod, jak pozna Krétu.

Reklama

Víš, že…?

Odhadovaný počet ostrovů v Řecku je zhruba 2 000, ale jen 166 až 227 z nich je obydlených. Největším řeckým ostrovem je právě Kréta.

Objev krásy Kréty:

Knóssos: Nejznámější archeologická památka na ostrově a nejstarší město Evropy. Vznik komplexu z doby bronzové se datuje tisíce let do minulosti. Legenda říká, že palác na tomto místě byl domovem krále Mínóse.

Soutěska Samaria: Mezi nejoblíbenější výlety na Krétě patří i procházka roklí Samaria. Přestože jde o malinko náročnější turistiku, toto místo se svou nádhernou přírodou za tu snahu rozhodně stojí.

Nekonečné pláže: Kréta má více než tisícikilometrové pobřeží, které nabízí velké množství krásných pláží! Půjč si auto a navštiv některé z nich, bude to stát za to.

Jeskyně Matala: Příbytky vytesané do skal před tisíci let jsou dnes tajemnou ozdobou jedné z pláží ostrova. Nikdo neví, kdy přesně vznikly. Lze v nich však jasně rozpoznat postele, okna i terasy. Pocit svobody, bezprostřední blízkost moře a nekonvenční bydlení sem později přivedly i hippie generaci. Nakonec však byla jeskyně prohlášena za chráněnou oblast. Dnes je možné ji navštívit.

Ostrov Chrissi: Vzdálený neobydlený ostrov je známý svou křišťálově čistou vodou. Udělejte si celodenní výlet lodí na toto krásné místo. Lze zde nerušeně odpočívat nebo si zaplavat v moři.

Netradiční turista

Objev první organizovanou lidskou civilizaci na archeologické výpravě v Knóssu a zavítej do města Heráklion.

Ruku nahoru, kdo miluje řeckou kuchyni. Zúčastni se kulinářského kurzu a odhal její tajemství.

Vysněným cílem mnoha cestovatelů je krásný ostrov Santorini. Vydej se na plavbu se šestihodinovou zastávkou právě na tomto nezapomenutelném místě.

Chceš to všechno vidět a zažít na vlastní kůži? Nenech si ujít akční letenky a vzhůru na Krétu!

Bydlení u pláže

Krásné světlé pokoje s výhledem na moře, bazén nebo zahrádku. Užij si relax v hotelu Mrs. Chryssana Beach***. V okolí se nacházejí restaurace a bary i nádherná dlouhá pláž.

Užitečné aplikace

My Crete Guide: Komplexní průvodce ostrovem, který nabízí offline mapu s nejlepšími plážemi, přírodními i historickými památkami, lesy a spoustou dalšího.

Meet and Eat in Crete: Neumíš se rozhodnout, kam vyrazit na jídlo? Vyber si z nejlepších restaurací nebo najdi ty, které se nacházejí ve tvém okolí.

Klikněte pro komentář
Nahoru