Connect with us

Letenky

Jak chutná Kréta: Vyzkoušej to nejlepší

Jak chutná Kréta: Vyzkoušej to nejlepší

Řecký ostrov, se kterým se pojí množství legend, má skutečně okouzlující atmosféru. Typická kuchyně, krásné pláže a ukryté přírodní poklady jsou zárukou skvělé dovolené. Jak si ji užít na maximum? Zde je krátký návod, jak pozna Krétu.

Víš, že…?

Odhadovaný počet ostrovů v Řecku je zhruba 2 000, ale jen 166 až 227 z nich je obydlených. Největším řeckým ostrovem je právě Kréta.

Objev krásy Kréty:

Knóssos: Nejznámější archeologická památka na ostrově a nejstarší město Evropy. Vznik komplexu z doby bronzové se datuje tisíce let do minulosti. Legenda říká, že palác na tomto místě byl domovem krále Mínóse.

Soutěska Samaria: Mezi nejoblíbenější výlety na Krétě patří i procházka roklí Samaria. Přestože jde o malinko náročnější turistiku, toto místo se svou nádhernou přírodou za tu snahu rozhodně stojí.

Nekonečné pláže: Kréta má více než tisícikilometrové pobřeží, které nabízí velké množství krásných pláží! Půjč si auto a navštiv některé z nich, bude to stát za to.

Jeskyně Matala: Příbytky vytesané do skal před tisíci let jsou dnes tajemnou ozdobou jedné z pláží ostrova. Nikdo neví, kdy přesně vznikly. Lze v nich však jasně rozpoznat postele, okna i terasy. Pocit svobody, bezprostřední blízkost moře a nekonvenční bydlení sem později přivedly i hippie generaci. Nakonec však byla jeskyně prohlášena za chráněnou oblast. Dnes je možné ji navštívit.

Ostrov Chrissi: Vzdálený neobydlený ostrov je známý svou křišťálově čistou vodou. Udělejte si celodenní výlet lodí na toto krásné místo. Lze zde nerušeně odpočívat nebo si zaplavat v moři.

Netradiční turista

Objev první organizovanou lidskou civilizaci na archeologické výpravě v Knóssu a zavítej do města Heráklion.

Ruku nahoru, kdo miluje řeckou kuchyni. Zúčastni se kulinářského kurzu a odhal její tajemství.

Vysněným cílem mnoha cestovatelů je krásný ostrov Santorini. Vydej se na plavbu se šestihodinovou zastávkou právě na tomto nezapomenutelném místě.

Chceš to všechno vidět a zažít na vlastní kůži? Nenech si ujít dovolenu v Řecku a vzhůru na Krétu!

Bydlení u pláže

Krásné světlé pokoje s výhledem na moře, bazén nebo zahrádku. Užij si relax v hotelu Mrs. Chryssana Beach***. V okolí se nacházejí restaurace a bary i nádherná dlouhá pláž.

Užitečné aplikace

My Crete Guide: Komplexní průvodce ostrovem, který nabízí offline mapu s nejlepšími plážemi, přírodními i historickými památkami, lesy a spoustou dalšího.

Meet and Eat in Crete: Neumíš se rozhodnout, kam vyrazit na jídlo? Vyber si z nejlepších restaurací nebo najdi ty, které se nacházejí ve tvém okolí.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Island: Ze západu na východ, ze severu na jih i středem země https://t.co/5QNUmO0LQZ9 hodinami dozadu
S Air France letíš do Ameriky i exotiky v nové kabině a se šampaňským v ruce https://t.co/8tregqaLIM #novinky9 hodinami dozadu
TOP 5 podzimních dovolených na Maltě od 5 490 Kč: pro fanoušky relaxu i kultury https://t.co/rP7yvV7m7N13 hodinami dozadu
Vánoční trhy v Budapešti letos nebudou. Důvod jejich zrušení tě překvapí https://t.co/lapVflfIxT #novinky13 hodinami dozadu
Bangkok z Vídně s návratem do Mnichova od 8 990 Kč: aerolinky Saudia i zavazadlo https://t.co/uOow33sVVJ13 hodinami dozadu
Bari, Katánie, Alicante. Objev autentické kouty Itálie či Španělska https://t.co/098C5izycU14 hodinami dozadu
10 nejlepších pláží v Emirátech. Dubaj, Abú Dhabí i Ras Al Khaimah https://t.co/3RtKaDAZEp14 hodinami dozadu
Tenerife: Tvá ideální dovolená na Kanárských ostrovech! https://t.co/M5RSpkFhh514 hodinami dozadu
Podzim na Kanárech! Rezervuj ostrov Gran Canaria od 3 094 Kč https://t.co/TvcLglM4WF15 hodinami dozadu
PECKA DNE: Silvestrovský pobyt v Miláně s letenkou a 4* hotelem od 7 290 Kč https://t.co/KXGlCBW9hR1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru