Connect with us

Amerika

Poznej všechny krásy Peru s letenkami z Vídně za 18 490 Kč

Poznej všechny krásy Peru s letenkami z Vídně za 18 490 Kč

Machu Picchu či jezero Titicaca jsou hlavní cíle, které jako magnety přitahují do Peru nejednoho dobrodruha. Tato země toho ale nabízí ještě mnohem víc – prozkoumej památky Inků a obdivuj dechberoucí vysokohorskou přírodu And v kontrastu s pobřežím Tichého oceánu. Z Vídně můžeš aktuálně letět za 18 490 Kč.

Reklama

Akční letenky do Peru

V nabídce akčních letenek pro tebe momentálně máme lety z Vídně do Peru. Letíš v kombinaci aerolinek KLM, Delta Airlines, Latam Airlines a Air France. V ceně máš 23kg odbavené zavazadlo. Let zahrnuje dva přestupy, vybírej z termínů od dubna do listopadu 2024.

Peru – co dělat a zažít?

 • Krátká prohlídka památek může začít procházkou po parku Kennedy a čtvrti Miraflores, případně Barramco, plné barevných domů a kaváren.
 • Určitě se ti bude líbit i park Parque de las Leyendas – ten totiž kombinuje zoologickou, botanickou zahradu s muzeem a archeologickým nalezištěm.
 • Krásný výhled na město si pak můžeš užít z hory Cerro San Cristóbal.
 • Mezi nejznámější muzea Limy patří Muzeum inkvizice, které návštěvníkům přibližuje temnou stránku peruánské historie. Za návštěvu stojí rovněž observatoř Museo Planetario y Observatorio del Morro Solar.
 • A pokud tě lákají vojenské památky, navštiv pevnost Real Felipe v Callao.
 • Nezapoeňme ani na slavné Machu Picchu!
 • Případně se inspiruj tipy od Karla – Velký průvodce po Peru. Hory, prales, poušť i oceán
Peru

Podmínky vstupu do Peru

Země už od cestujících při vstupu nevyžaduje žádný doklad související s pandemií koronaviru. Nemusíš mít očkování, negativní test, potvrzení o překonání onemocnění ani vyplněný příjezdový formulář.

Peru a cestovní doklady

Pro vstup do Peru je vyžadován platný cestovní pas, musí být platný minimálně 6 měsíců po návratu. Pro občany ČR cestující do země za turistickými účely byla zrušena vízová povinnost, pokud v zemi nezůstáváte déle než 90 dní.

Peru

Peru a očkování

Endemicky se tu vyskytuje žlutá zimnice, doporučeno je preventivní očkování. Jinak jsou doporučena základní cestovatelská očkování (žloutenka typu A a B, břišní tyfus a tetanus).

Peru a levné ubytování

Nejrůznější možnosti ubytování najdeš v této šikovné mapce. Zkontroluj si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  4.6/5 - (7 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru