Connect with us
Ománské pláže

Koronavirus

Omán se od 1. září plně otevře očkovaným turistům

Omán se od 1. září plně otevře očkovaným turistům

Exotický Omán se od 1. září opět otevírá světu! Podmínkou pro vstup do země je očkování jednou ze schválených vakcín (nejdříve 14 dní po 2. dávce) a negativní PCR test. Dále je nutné vyplnit registrační formulář a uzavřít cestovní pojištění pokrývající léčbu COVID-19.

Reklama
Palmy v Ománu

Podmínky vstupu do Ománu od 1. září 2021

  • Cestující musí mít 14 dní po druhém očkování některou z těchto látek: AstraZeneca, Pfizer, Sinovac nebo Sputnik, očkování musí být kompletní + negativní PCR test, ne starší než 96 hodin v případě příletů do Ománu u dálkových letů, a ne starší než 72 hodin u letů kratších než osm hodin.
  • Podmínkou ke vstupu je rovněž vyplněný registrační formulář stažený přes mobilní aplikaci Tarassud + cestovní pojištění pokrývající i léčbu COVID-19.
  • Výjimku mají děti mladší 18 let.
  • Další výjimka se vztahuje na osoby, které ze zdravotních důvodů nemohou absolvovat očkování. Musí se však prokázat potvrzením od lékaře a negativním PCR testem podle výše uvedených podmínek.
Palmy v Ománu

Jak letos navštívit Omán?

Do Ománu lze letět komfortně z Vídně bez přestupu, případně s jedním přestupem. Aktuálně létají na mezinárodní letiště v Muscatu společnosti Emirates, Turkish Airlines či Pegasus. Množství přímých leteckých spojení zajišťují cestovní kanceláře s odletem z Vídně.

Panorama ománského moře

Proč si vybrat Omán?

Omán není ani zdaleka tak populární jako nedaleké luxusní metropole Dubaj či Abú Dhabí. A to je v pořádku. Omán nepodlehl masovému turismu a dokázal si zachovat svoji jedinečnou kulturu. V zemi nenajdete turisty, kteří spěchají za tuctovými zajímavostmi, Omán je destinace zkušených cestovatelů.

Ománská pláž

Omán je díky tomu klidnou oázou Arabského poloostrova a je domovem čtyř milionů obyvatel. Nabídka potěší zejména náročné cestovatele. Omán je sice blíž než Thajsko či Mauricius, je ovšem stejně exotický. Služby jsou na extrémně dobré úrovni a pláže, které zde naleznete, by mohly klidně soupeřit s plážemi na Havaji a v Brazílii. Přírodní scenérie sultanátu je tak jedinečná, že se jen těžko srovnává s jinými zeměmi. Omán je prostě úplně jiný než jeho sousedé a okouzlil i nás.

Opera house v Ománu

Okolí Salalah v regionu Dhofar je v kontrastu s ostatními částmi země. V Salalah se narodil i ománský sultán, nejdůležitější muž země, kterého si Ománci nadevše cení. Písečná pláž ve stínu palem a nedaleko duny pouště. Hory za Salalah zachycují vlhkost a umožňují růst stromům, z nichž se vyrábí kadidlo, které se posléze prodává na trzích po celém světě. Město svou moderností a prostorností dává vyniknout dramatičnosti přírody. Salalah je nejlepší místo pro odpočinek a pro výlet po regionu.

Akční letenka do Ománu

Zdroj: Gulfnews.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

USA připravují plán na otevření hranic pro očkované z EU a UK. Mluví se už o listopadu https://t.co/AeTdSr4Il0 #koronavirus8 hodinami dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTBbfHc #koronavirus10 hodinami dozadu
Tri Studničky jsou zpět! Luxusní wellness pobyt v Nízkých Tatrách od 2 590 Kč https://t.co/s1afmEws5g11 hodinami dozadu
Tajemná Praha: Znáte atmosféru a příběhy těchto míst? https://t.co/UrmdGvexpN13 hodinami dozadu
Prahu prohlásili za nejkrásnější město na světě https://t.co/0NpNTeAzqK #novinky14 hodinami dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 20. 9. https://t.co/zRkk71uosR #koronavirus15 hodinami dozadu
Rozhovor: Se psem na tripu? Důležité je, aby byli člověk i pes stejná krevní skupina https://t.co/jcClVyH7Zc2 dny dozadu
Hra o trůny v Evropě – kam se můžete podívat? https://t.co/zMRoiZcg8i4 dny dozadu
PECKA DNE: 4* pobyt v přírodě Vysokých Tater od 3 690 Kč https://t.co/QcOWBqhkP94 dny dozadu
Chtějí zbourat slavné havajské Schody do nebe na ostrově O’ahu https://t.co/QSrsmNKtB0 #novinky4 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru