Connect with us
Ománské pláže

Koronavirus

Omán je otevřen bez testu, očkování a karantény. Vstupní omezení zrušili 22. května

Omán je otevřen bez testu, očkování a karantény. Vstupní omezení zrušili 22. května

Exotický Omán se 22. května 2022 opět otevřel bez nutnosti splnění covidových vstupních podmínek. Země se tak v odstranění všech požadavků na vstup připojila k sousednímu Jemenu a Saúdské Arábii. Turistům to umožňuje navštívit tuto zemi tak jako před pandemií – bez testů, karantény či očkování. Nová hraniční pravidla vstoupila v platnost 22. května a zahrnují rovněž zrušení roušek v interiéru či omezení shromažďování na akcích.

Reklama
Palmy v Ománu

Jak letos navštívit Omán?

Do Ománu lze letět komfortně z Vídně nebo Prahy, případně s Wizz Air z Abú Dhabí. Podívejte se na akční letenky.

Akční letenka do Ománu

Panorama ománského moře

Proč si vybrat Omán?

Omán není ani zdaleka tak populární jako nedaleké luxusní metropole Dubaj či Abú Dhabí. A to je v pořádku. Omán nepodlehl masovému turismu a dokázal si zachovat svoji jedinečnou kulturu. V zemi nenajdete turisty, kteří spěchají za tuctovými zajímavostmi, Omán je destinace zkušených cestovatelů.

Ománská pláž

Omán je díky tomu klidnou oázou Arabského poloostrova a je domovem čtyř milionů obyvatel. Nabídka potěší zejména náročné cestovatele. Omán je sice blíž než Thajsko či Mauricius, je ovšem stejně exotický. Služby jsou na extrémně dobré úrovni a pláže, které zde naleznete, by mohly klidně soupeřit s plážemi na Havaji a v Brazílii. Přírodní scenérie sultanátu je tak jedinečná, že se jen těžko srovnává s jinými zeměmi. Omán je prostě úplně jiný než jeho sousedé a okouzlil i nás.

Opera house v Ománu

Okolí Salalah v regionu Dhofar je v kontrastu s ostatními částmi země. V Salalah se narodil i ománský sultán, nejdůležitější muž země, kterého si Ománci nadevše cení. Písečná pláž ve stínu palem a nedaleko duny pouště. Hory za Salalah zachycují vlhkost a umožňují růst stromům, z nichž se vyrábí kadidlo, které se posléze prodává na trzích po celém světě. Město svou moderností a prostorností dává vyniknout dramatičnosti přírody. Salalah je nejlepší místo pro odpočinek a pro výlet po regionu.

Zdroj: Gulfnews.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru