Connect with us
Ománské pláže

Koronavirus

Další exotika otevřena! Omán zrušil karanténu i test před odletem

Další exotika otevřena! Omán zrušil karanténu i test před odletem

Omán s okamžitou platností zrušil zákaz vstupu turistů platný od jara 2020. Občané České republiky a přibližně stovky dalších zemí tak mohou do exotické země vstoupit bez nutnosti karantény po vstupu či předodletového PCR testu. Omán cestující otestuje na místě. Podmínkou ke vstupu je platné zdravotní pojištění, které kryje náklady na léčbu COVID-19 po dobu pobytu.

Reklama

Občané 103 zemí mohou nově vstoupit do Ománu dokonce i bez víz – pokud jejich pobyt nepřesáhne 10 dnů. Ománské Ministerstvo cestovního ruchu také uvedlo, že doba pobytu v sultanátu by měla být kratší než dva týdny.

Před příjezdem do Sultanátu je třeba se zaregistrovat na PCR test, který se uskuteční po příletu na ománská letiště. Registrace se provádí přes stránky emushrif.om.

Palmy v Ománu

Vstup do Ománu – tyto dokumenty budete potřebovat k registraci

  • Platný cestovní doklad (cestovní pas)
  • Debetní karta nebo kreditní karta (pro online platbu)
  • Platná letenka (je vyžadováno číslo letu) – letenku je tedy třeba zakoupit před registrací
  • Cena PCR testu po příjezdu je 25 OMR (přibližně 53 – 54 €).
  • Registrační portál umožňuje zaregistrovat sebe i své „doprovázející“ cestující (t. j. členy rodiny)
  • PCR test musí po příjezdu absolvovat všichni cestující starší 16 let
  • Po dokončení platby si uschovejte tištěnou nebo netištěnou kopii potvrzení o platbě za test. Toto potvrzení je třeba předložit po příjezdu.

Turisté by se do obdržení výsledku PCR testu měli zdržovat pouze v hotelovém resortu a neměli by navazovat kontakty s jinými osobami.

Vodopády v Ománu

Jak letos navštívit Omán?

Do Ománu lze letět komfortně z Vídně bez přestupu, případně s jedním přestupem. Aktuálně létají na mezinárodní letiště v Muscatu společnosti Emirates, Turkish Airlines či Pegasus. Množství přímých leteckých spojení zajišťují cestovní kanceláře s odletem z Vídně.

Panorama ománského moře

Podmínky návratu do ČR

Omán pro nás nadále zůstává rizikovou zemí, což znamená, že po návratu do Česka je nutné se registrovat prostřednictvím příjezdového formuláře státní hygienické stanici, to je podmínka návratu.

Následně je po příjezdu třeba buď  do 5 dní absolvovat PCR test v ČR na vlastní náklady, nebo předložit negativní PCR test vykonaný v jiné zemi Evropské unie (max. 72 hodin starý). 

Proč si vybrat Omán?

Omán ani zdaleka není tak populární jako nedaleké luxusní metropole Dubaj či Abú Dhabí. A je to tak v pořádku. Omán nepodlehl masovému turismu a dokázal si zachovat svou jedinečnou kulturu. V zemi nenajdete turisty, kteří spěchají za tuctovými zajímavostmi, Omán je destinace zkušených cestovatelů.

Ománská pláž

Omán je díky tomu klidnou oázou Arabského poloostrova a je domovem čtyř milionů obyvatel. Nabídka potěší zejména náročné cestovatele. Omán je sice blíž, než Thajsko či Mauricius, je ovšem stejně exotický. Služby jsou na extrémně dobré úrovni a pláže, které zde naleznete, by mohly klidně soupeřit s plážemi na Havaji a v Brazílii. Přírodní scenérie sultanátu je tak jedinečná, že se jen těžko srovnává s jinými zeměmi. Omán je prostě úplně jiný než jeho sousedé a okouzlil i nás.

Opera house v Ománu

Okolí Salalah v regionu Dhofar je v kontrastu s ostatními částmi země. V Salalah se narodil i ománský sultán, nejdůležitější muž země, kterého si Ománci nadevše cení. Písečná pláž ve stínu palem a nedaleko duny pouště. Hory za Salalah zachycují vlhkost a umožňují růst stromem, ze nichž se vyrábí kadidlo, které se posléze prodává na trzích po celém světě. Město svou moderností a prostorností dává vyniknout dramatičnosti přírody. Salalah je nejlepší místo pro odpočinek a pro výlet po regionu.

Zdroj: Gulfnews.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #koronavirus2 dny dozadu
Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #novinky2 dny dozadu
Koronavirus a cestování – vše, co potřebuješ vědět https://t.co/PL0SPvKTOy #koronavirus2 dny dozadu
UNESCO park Wadden Sea v Dánsku bude mít unikátní vyhlídkovou věž. Přibude i velký kemp pro karavany https://t.co/L9uYf8SXy92 dny dozadu
PECKA DNE: Dovolená v Dubaji! Hilton se snídaní + letenka od 14 891 Kč https://t.co/T9uccXd4an2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus2 dny dozadu
Velké sčítání cestovatelů: Jak vidíš dovolenou v roce 2021? Klikni a vyplň krátký dotazník https://t.co/WpQqy7nhll #koronavirus2 dny dozadu
10 míst a věcí, které při návštěvě Mexico City nevynechat https://t.co/xiWjL4Cfmz2 dny dozadu
Rekonstrukce Notre Damu bude hotová v roce 2024. Dnes jsou to dva roky od nešťastného požáru https://t.co/6Z87Jwjxtc #novinky3 dny dozadu
Na letišti v Tokiu testují bezkontaktní check-in pomocí snímání obličeje https://t.co/SoXsDNZUEq #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru