Connect with us
USA. New York

Koronavirus

Očkovaní proti covidu mohou znovu cestovat po USA

Očkovaní proti covidu mohou znovu cestovat po USA

Lidé očkovaní proti koronaviru mohou znovu cestovat po USA. Nadále platí, že je třeba dodržovat preventivní opatření, jako je nošení roušky, sociální odstup a vyhýbání se davům. Vyplývá to z pokynů Centra pro kontrolu a prevenci nemocí.

Reklama

V rámci USA nebudou očkovaní muset po přicestování absolvovat karanténu ani test na covid. Pasažéři ze zahraničí mířící do Spojených států by ale měli mít negativní výsledky testu před nastoupením do letadla, podstoupit několik dní po příletu test a nastoupit do karantény, pokud to budou tamní úřady vyžadovat, uvedlo CDC.

V USA dosud podali nejméně jednu dávku vakcíny proti covidu téměř 100 milionům lidí, tedy asi 30% obyvatel země.

Od listopadu bude cestování do USA ještě jednodušší. volnější opatření se ale budou týkat jen očkovaných turistů

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru