Connect with us

Cestopisy

Faerské ostrovy – neměly street view, tak si vytvořily „sheep view“ (VIDEO)

Faerské ostrovy – neměly street view, tak si vytvořily „sheep view“ (VIDEO)

Faerské ostrovy jsou krásné, ale strohé a konvenčním turistům, vyhledávajícím písečné pláže, teplé moře a velké hotelové resorty, opravdu nemají co nabídnout. Aspoň to si v roce 2016 dost možná mysleli v Googlu, když se rozhodli toto fascinující místo vynechat ze své sítě panoramatického zobrazení Google Street View. To se ovšem tenkrát místních dotklo a rozhodli se vytvořit si takovou síť sami – vznikl dnes již slavný SHEEP VIEW.

Reklama

Aplikace Sheep View 360 se stala záhy hitem, informoval o ní například i portál The Guardian. Tedy, je pravda, že tým Google ze snímání faerské krajiny odstoupil hlavně kvůli jejímu samotnému drsnému rázu. Kamerou umístěnou na autě se totiž zdejší prostředí opravdu nelehko snímá. Je tu jen minimum silnic a ačkoliv se, vzhledem ke své rozloze, jedná o poměrně hustou silniční síť, na mnoho míst prostě musíte vyrazit pěšky, chtě nechtě. I tak ale jejich vynechání z celosvětového projektu místní popudilo. Hlavně pak Duritu Dahl Andreassenovou, pracující na propagaci tamního cestovního ruchu ve společnosti Visit Faroe Islands. Ta se hned vrhla na zjednání spravedlnosti a nápravu této křivdy!

Když to nejde autem…

„Tady na Faerských ostrovech musíme dělat věci po svém a sami. Víme, že jsme malí a izolovaní a že Google je prostě obří, ale umíme si poradit,“ popsala situaci. A jak řekla, tak i učinila. Vytvořila petici Google, přijď nás natočit a twitterový hashtag #wewantgooglestreetview a rozhodla se motivovat poteciální turisty (i pracovníky Googlu) ještě další aktivitou. Zakoupila 360° kamery a pevnými popruhy vytvořila z několika místních ovcí chodící snímače. Hold auto se všude nedostane, ale ovce kamkoliv.

Ačkoliv se tato panoramata a eko-systém natáčení setkal s ohlasem u spousty místních i zahraničních lidí i médií, Google moc velký zájem neprojevil, což ještě přililo olej do ohně: „Nahrávací zařízení dotáhli i na vrcholek Mont Blanc, tak proč nepřijeli k nám?“ ptala se Andreassenová. Dnes již na Google mapách, jistě s přispěním této akce, Faerské ostrovy můžeme vesele proklikávat i street view formou. Když se na mapy podíváte, zjistíte, že většina snímků pochází právě ze silnic, nicméně objevíte například i několik pohledů na pobřeží. Možná, že autorkou je nějaká ta ovce.

I kdyby se Duritě nepodařilo nic jiného, než vymyslet úžasnou kuriozitku a přilákat zájem mnoha tisíců lidí, už jen pro ten nápad jsme neodolali a museli vám o něm také poreferovat. Vždyť, kdo by nechtěl vidět doslova živou kameru?

Zdroj informací: ekolist.cz, visitfaroeislands.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #koronavirus2 dny dozadu
Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #novinky2 dny dozadu
Koronavirus a cestování – vše, co potřebuješ vědět https://t.co/PL0SPvKTOy #koronavirus2 dny dozadu
UNESCO park Wadden Sea v Dánsku bude mít unikátní vyhlídkovou věž. Přibude i velký kemp pro karavany https://t.co/L9uYf8SXy92 dny dozadu
PECKA DNE: Dovolená v Dubaji! Hilton se snídaní + letenka od 14 891 Kč https://t.co/T9uccXd4an2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus2 dny dozadu
Velké sčítání cestovatelů: Jak vidíš dovolenou v roce 2021? Klikni a vyplň krátký dotazník https://t.co/WpQqy7nhll #koronavirus2 dny dozadu
10 míst a věcí, které při návštěvě Mexico City nevynechat https://t.co/xiWjL4Cfmz2 dny dozadu
Rekonstrukce Notre Damu bude hotová v roce 2024. Dnes jsou to dva roky od nešťastného požáru https://t.co/6Z87Jwjxtc #novinky3 dny dozadu
Na letišti v Tokiu testují bezkontaktní check-in pomocí snímání obličeje https://t.co/SoXsDNZUEq #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru