Connect with us
Hory na Novém Zélandu

Koronavirus

Nový Zéland zrušil i vstupní formulář. Do země cestujeme jako před pandemií

Nový Zéland zrušil i vstupní formulář. Do země cestujeme jako před pandemií

Nový Zéland s platností od 20. října 2022 zrušil i poslední povinnost související se vstupem turistů do země. Nově už není třeba vyplnit ani vstupní formulář. Na ostrovy tak opět cestujeme stejně jednoduše jako kdysi.

Reklama

Nový Zéland otevřel své hranice 31. července 2022 poté, co je v březnu 2020 kvůli pandemii uzavřel pro téměř všechny cestující. Znovu se otevřela i námořní hranice, díky čemuž se do země vrátí výletní lodě.

Podle novozélandského ministra cestovního ruchu Stuarta Nashe už skončila poslední fáze opětovného otevření hranic pro všechny cestující, kteří potřebují víza – včetně zahraničních turistů, pracovníků, rodin nebo studentů.

“Pro odvětví cestovního ruchu a hospodářství je to skvělá zpráva, protože se blíží (novozélandské) jaro a léto, přičemž lidé ze severní polokoule si rezervují dovolené na zimu,” uvedl v prohlášení novozélandský resort cestovního ruchu.

Podmínky vstupu na Nový Zéland

Turisté přijíždějící na Nový Zéland již nemusí předkládat důkaz o očkování proti COVID-19. Potřebné už není ani podstoupení antigenních testů po příjzdu, jak tomu bylo doposud, či vyplnění vstupního formuláře.

Od 12. září 2022 není povinné ani nošení respirátorů a roušek na veřejnosti. Výjimkou jsou zdravotnická zařízení.

Češi ke vstupu na Nový Zéland nepotřebují nutně víza. Musí však požádat o NZeTA (New Zealand Electronic Travel Authority).

Akční letenky na Nový Zélend

Nový Zéland

Zdroj: Reuters

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (6 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru