Connect with us
Hory na Novém Zélandu

Koronavirus

Nový Zéland je “korona-free”. Ruší omezení, hranice zůstávají zavřené

Nový Zéland je “korona-free”. Ruší omezení, hranice zůstávají zavřené

Nový Zéland nemá na svém území žádné nové případy koronaviru. Chystá se zrušit všechna bezpečnostní opatření kromě hraničních kontrol. Je jednou z prvních zemí, které tak učiní.

Reklama

Premiérka Nového Zélandu Jacinda Ardern prohlásila, že by už mohli probíhat a fungovat všechny veřejné i soukromé akce, malooobchody a pohostinství nebo veřejná doprava i přesto, že většina světa musí stále dodržovat social distancing.

Ardern poděkovala za úspěch Novému Zélandu, ale zároveň dodala: „Jsme si jisti, že jsme eliminovali přenos viru na Novém Zélandu, nejde ale o jeden moment, ale o udržitelné úsilí.“

Ostrov podléhal přísným opatřením po dobu 75 dní, včetně 7 týdnů přísné karantény, během které byla většina podniků zavřena a všichni kromě nezbytných pracovníků museli zůstat doma.

Zdroj informací: reuters.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
1 Comment

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru