Connect with us

Letenky

NOVÁ LINKA: Frankfurt – Tulum. Spojení do jednoho z nejkrásnějších měst Mexika začne již letos

NOVÁ LINKA: Frankfurt – Tulum. Spojení do jednoho z nejkrásnějších měst Mexika začne již letos

Krásné pláže, zajímavé historické památky a uvolněná atmosféra. Jihovýchodní Mexiko je určeno pro dobrodruhy i požitkáře. A výbornou zprávou pro všechny cestovatele je, že od prosince 2024 přibude do nabídky letecké skupiny Lufthansa další zajímavá linka. Kromě mexického Cancúnu se tak z Frankfurtu bude létat i do letoviska Tulum.

Reklama

Nová linka do mexického Tulumu

Tulum s novými aerolinkami Lufthansa: Discover Airlines

Mexické letiště u městečka Tulum spustilo svůj provoz teprve nedávno, v prosinci 2023. Ihned sem začaly létat největší aerolinky světa a Lufthansa nemůže chybět. Důvodem velkého zájmu leteckých společností o lety do Tulumu je fakt, že letiště se nachází v blízkosti překrásného pobřeží Mayské riviéry, které se táhne podél jihovýchodní části poloostrova Yucatán. Na severu je oblast ohraničená městem Cancún a na jihu právě městem Tulum, přičemž mnoho turisticky zajímavých míst se nachází právě spíše v jižní části pobřeží.

Tulum

Discover Airlines (skupina Lufthansa) začnou do Tulumu létat 12. prosince 2024 a budou jedním z prvních evropských dopravců, kteří na letiště Tulum nabídnou přímé lety z Evropy. Aktuálně jsou v plánu dva lety týdně. Odlety z Frankfurtu jsou naplánovány na čtvrtky a neděle. Zpátky z Mexika má spoj odlétat v pátek po půlnoci a v neděli večer. Na této trase Discover Airlines nasadí letadla typu Airbus A330. Aktuálně má Discover Airlines ve flotile 24 letadel, z toho 13 dálkových Airbusů A330 a 11 Airbusů A320.

Discover-Airlines_Next
02_DisplaywithQR

discover jídlo
jídlo v letadle

Proč navštívit Tulum? Je to město rytmů a chutí (REPORTÁŽ)

Zapomeňte na přeplněné pláže Cancúnu a vydejte se do městečka plného rytmů, chutí a historie. Díky skvělé poloze nedaleko letiště je Tulum ideálním východiskem pro výlety v okolí. Neztrácejte čas řešením dopravy a půjčte si kola! Romantika na kolech je v Tulumu módním hitem, můžete tak probrázdit méně známá místa, ušetříte na taxících a užijete si spoustu svobody a flexibility.

Tulum je známý svými nádhernými plážemi s bílým pískem a tyrkysovou vodou Karibského moře. Pláže jsou ideální k odpočinku, koupání a různým vodním sportům.

Ubytování Tulum
Tulum ubytování

Vyfoťte se při majestátní řezbě Ven a La Luz, kterou naleznete před vchodem hotelu Ahau Tulum. Tvorba Daniela Poppera symbolizuje spojení s přírodou a zaujme každého fanouška kreslené pohádky Moana.

Vydejte se do jedné z místních cenotes a osvěžte se po horkém dni stráveném na pláži. Nejznámější cenotes v okolí jsou Grand cenote a cenotě Calavera, místní však navštěvují i ​​méně přeplněné jeskyně Casa a Azul.

Tulum

Ať už toužíte po dovolené v luxusním resortu nebo hledáte tajnou pláž, kterou znají jen domácí, v Tulumu si přijdete na své. Velice oblíbená je Playa Paraiso, pro klidnější duše doporučujeme romantický západ slunce z Playa Ruinas nebo z Las Palmas.

Sian Kaʼan – nespoutaná divočina

Půjčte si na den auto a vydejte se do kouzelné přírodní rezervace Sian Kaʼan. Chráněná oblast se nachází nedaleko Tulumu a patří na seznam Světového dědictví UNESCO. Připravte se na skutečnou exotiku, domácí vám naservírují čerstvý úlovek z moře a vezmou vás na plavbu snů.

Palmy
Moře

Během dne v Sian Kaʼan si užijete šnorchlování, sledování ptačích ostrovů, ale také vytoužený odpočinek s kokosem v ruce. Sian Kaʼan znamená v překladu z mayského jazyka „brána do nebes“, okouzlí všechny dobrodružné a romantické duše. Během výletu můžete spatřit exotickou zvěř, žijí zde pumy, plameňáci a krokodýli číhající v keřích.

Cenotes – osvěžení na každém rohu

Yucatan se pyšní hned několika přírodními úkazy. Cenotes jsou podzemní jasykne s průzračnou dešťovou vodou. Po horkém dni stráveném na pláži není nic lepšího, než potápění se ve svěžích cenotes. Pokud nejste nadšenci adrenalinu, vydejte se pozorovat mexickou flóru a faunu.

Cenotes-

Během procházky možná potkáte chameleona, želvu nebo mývala. Nejfotogeničtější jsou centoes Ik Kil a Suytun, jejich prohlídku můžete spojit s návštěvou pyramid Chitzen Itza. Pokud toužíte po soukromí, vydejte se do menších jeskyní Escondido a Azul.

Mayské ruiny a Chitzén Itza – po stopách památek

Tulum má jedinečné archeologické naleziště přímo na pobřeží. Ruiny starobylého mayského města nabízí nádherný výhled na moře a poskytují zajímavý pohled do historie a kultury Mayů. Vydejte se po stopách Mayů a obdivujte světoznámé památky dědictví UNESCO. Mayské ruiny se nacházejí přímo v Tulumu na oblíbené pláži Playa Ruinas. Spojte proto návštěvu ruin s romantickou procházkou po pláži při západu slunce. Prohlídka pyramid Chitzen Itza vám zabere alespoň půl dne, ideální je spojit návštěvu s osvěžením v některé ze cenotes.

Chitzen-

Po horkém dni na slunci není nic lepšího, než zchladit se v ledové vodě. Jeden ze sedmi nových divů světa je nejvýznamnější stavbou Mexika, která pochází ze 6. století. Ve městě Chitzen Itza vás čeká množství turistických atrakcí, ideální je proto naplánovat si návštěvu předem.

Chitzen

Holbox – kouzelný ostrov plný romantiky

Třešničkou na závěr výletu je méně populární ostrov Holbox. Na ostrov na severním pobřeží se dopravíte letecky nebo lodí. Druhá možnost je méně nákladná, zabere vám však více času. Holbox je ztělesněním romantiky s nefalšovanou mexickou vlnou. Přes den se houpete na vlnách moře a večer sledujete plameňáky při západu slunce.

Holbox

Atmosféra ostrova je nenucená, nemusíte se bát plážových prodavačů, ani podvodných taxikářů, hlavním dopravním prostředkem je tuktuk a na pláži se místo fejkových hodinek a náramků prodává jen čerstvé ovoce.

Malba na budově
Malby

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru