Connect with us

Amerika

Užij si léto v New Yorku díky přímým letům z Prahy s Delta Air Lines. Oblíbená přímá linka letos slaví 15 let.

Užij si léto v New Yorku díky přímým letům z Prahy s Delta Air Lines. Oblíbená přímá linka letos slaví 15 let.

New York milujeme v každém ročním období a léto není výjimkou. Je to doba, kdy se tato metropole mění ve velké představení – v jednu chvíli si užíváš drink na střešní zahradě Metropolitního muzea umění, pak se necháš strhnout venkovní divadelní scénou v Central parku, kde pravidelně hrají Shakespearovy hry, a večer můžeš zajít třeba na street food konající se podobně jako spousta jiných aktivit pod širým nebem.

Reklama

Po zimní pauze můžeme od května až do 6. října 2024 opět naplno využívat přímého spojení mezi Prahou a New Yorkem. Tata oblíbená linka letecké společnosti Delta Air Lines slaví letos patnáctileté výročí. Americký dopravce začal do Prahy létat 19. června 2009, avšak vlivem pandemie koronaviru bylo toto letecké spojení v letech 2020 a 2021 zastaveno. Na linku je nasazen Boeing 767-300ER, který pojme 217 cestujících (181 sedadel se nachází v ekonomické třídě, zatímco business třídu tvoří 36 sedadel). Let z Prahy na Letiště Johnna F. Kennedyho trvá 9 hodin 35 minut, ten zpáteční 8 hodin 15 minut.

„Těší mě, že společnost Delta Air Lines nabízí již 15 let přímé spojení z Prahy do New Yorku. Americký dopravce za dobu svého provozu v Praze uskutečnil již 5 900 letů a přepravil 1 119 000 cestujících. Spojené státy pro nás představují velmi důležitý trh, na kterém jsme v loňském roce včetně navazujících letů odbavili přes půl milionu cestujících. V prvním čtvrtletí letošního roku jsme v tomto segmentu navíc zaznamenali růst o 17 procent, takže věřím, že od příštího roku se dočkáme dalších navýšení kapacit na přímých linkách z Prahy do USA,” nechal se slyšet Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha. 

“Jsme nadšení, že na letní sezónu obnovujeme nonstop lety z Prahy do New Yorku na letiště JFK. Vzhledem k tomu, že jde o jediné přímé spojení do Severní Ameriky, je linka velmi důležitá jak pro obchodní cestující, tak pro ty, kteří chtějí navštívit příbuzné a přátele nebo procestovat Ameriku či Českou republiku,“ řekl Thomas Brandt, regionální manažer prodeje společnosti Delta Air Lines pro střední a východní Evropu.

Přímé lety do New Yorku s Delta Airlines

 • Odkud? Přímý let z Prahy
 • Kdy? Srpen – říjen 2024 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 2 příruční zavazadla (10kg a 2kg)

Co tě čeká na palubě Delta Air Lines?

Letecká společnost Delta Air Lines je momentálně jedinou, která obsluhuje rychlou přímou linku mezi Prahou a New Yorkem. Navíc jde pouze o sezónní spojení dostupné během léta, takže jestli na něj máš zálusk, rezervuj si svoje místo co nejdřív. Na tohle se můžeš těšit na palubě letadla.

 • Svezeš se letounem Boeing 767-300ER, v němž si můžeš vybrat ze dvou tříd – ekonomická nebo luxusní business třída.
 • Již v ekonomické třídě máš k dispozici bezplatný zábavní systém Delta Studio, který je nabitý nejnovějšími filmy, TV pořady, hudbou a množstvím dalšího zajímavého obsahu.
 • Během letu je samozřejmostí občerstvení zdarma, od hlavního jídla přes rychlé slané pochoutky až po kávu, čaj či alko a nealko nápoje. Dopravce vyhoví i cestujícím se speciálními požadavkami (diety, intolerance, vegetariáni, vegani atd.).
 • Letecká společnost dbá rovněž na udržitelnost, což se projevuje i v takových drobnostech jako jsou komfortní balíčky pro pasažéry v byznys třídě. Sada Someone Somewhere je typická svými textilními vzory, za nimiž stojí mexičtí řemeslníci, jejichž řemeslo je tak zachováváno a podporováno.
 • Díky Delta Wi-Fi Passu, který lze zakoupit, ti neuteče žádná novinka ze světa, případně můžeš v klidu pracovat i z letadla. Pokud ti stačí jen klasické messengery, jdou dostupné zdarma i bez Delta Wi-Fi Passu.
Delta Air Lines

Delta Air Lines

Delta Air Lines
Delta Air Lines

Co zažít během léta v New Yorku?

Již v úvodu jsme naznačili, že letní New York je jedna velká open air scéna. Ve venkovním prostředí můžeš zažít vše od umění a kultury přes epické západy slunce až po vynikající gastro. Inspiruj se našimi 5 tipy.

1. Filmové večery v Bryant parku

Bude ti stačit jen deka, na kterou se pohodlně uvelebíš, a můžeš se těšit na perfektní letní kino pod hvězdami. Pro promítání je typická příjemná atmosféra. Tu si užiješ od června až do srpna. Více info o Movie Nights v Bryant parku najdeš tady.

New York

2. Shakespeare v Central parku

Namiř si některý večer to do divadla Delacorte (Delacorte Theatre) v Central parku, kde herci hrají Shakespearovy hry pod širým nebem. Asi ani nemusíme zmiňovat, že okolní přírodní dekorace jsou opravdu působivé. Protože jsou představení zdarma, je třeba počítat s velkým zájmem a doporučujeme se začít poohlížet po vstupenkách v předstihu.

New York

3. Noční streed food

Pod hvězdnou oblohou se dá v New Yorku dělat téměř cokoliv, a to platí i o jídle. Zažeň večerní hlad na jednom z trhů, které najdeš jak v Bronxu, tak třeba na Manhattanu či v Queens nebo Brooklynu. Vyzkoušíš lokální jídla, mezi nimiž si vyberou třeba i vegani.

New York

4. Osvěžení na newyorských střechách

Jednou z možností jsou rooftop bazény. Můžeš si koupit celodenní vstupenku do střešního bazénu některého ze špičkových hotelů v New Yorku. Většinou máš k dispozici také lehátka či bar.

Když jsme u baru, musíme se zmínit o střešní zahradě Metropolitního muzea umění. Už samotné muzeum je dechberoucí, najdeš tady více než dva miliony uměleckých děl, což jej řadí mezi nejnavštěvovanější muzea na světě. V létě je skvělou možností, kde se přes den schovat před sluncem. Neschovávej se uvnitř ale moc dlouho a vyjdi na rooftop zahradu The Iris and B. Gerald Cantor, kde můžeš posedět u osvěžujícího drinku.

New York

5. Jízda v kajaku na East River

Kdyby ti byl střešní bazén málo, zavítej do Brooklyn Bridge Park Boathouse. Přes léto si tady můžeš zdarma půjčit kajak a užít si netradiční výhledy na New York. V nabídce je klasické půjčení kajaku, případně program pro děti či rodiny nebo Kayak Polo, což je mix basketbalu, vodního póla a kajaku. Zjisti více na stránkách bbpboathouse.org.

New York

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru