Connect with us

Cestopisy

5 netypických destinací na svatební cestu od Lonely Planet

5 netypických destinací na svatební cestu od Lonely Planet

Neobjevená místa či destinace, které mnoho turistů nenavštěvuje. Lonely Planet přineslo seznam 5 netypických destinací, kam se vyplatí jet na líbánky užít si odpočinek ale i dobrodružství!

Reklama

Souostroví Raja Ampat

Toto vzdálené souostroví se nachází v Západní Papui v Indonésii. Svou krásou snadno konkuruje Maledivám, zde ale potkáte rozhodně méně turistů. Loďkami můžete projet několik okolních ostrovů a během plavby prozkoumat nedotčené korálové útesy.

Taiwan

Taiwan je jako destinace na líbánky často přehlížena. Je to ale velká škoda! Tento východoasijský ostrovní stát nabízí tropické lesy, skvělé turistické chodníky, proslulé noční trhy i rušné chrámy.

Balkán

V seznamu ještě pořádně neobjevených zemí jsou i země Balkánu. Svou svatební cestu můžete začít relaxem u zátoky v Kotor v Černé hoře, pokračovat turistikou v Albánii, zastavit se v Kosovu a podívat se na krásné kláštery, a nakonec to zakončit dobrými víny a západy slunce u jezera Ohrid v Makedonii.

Jordánsko

Pro romantiky s láskou k přírodě je Jordánsko jako stvořené. Zúčastněte se vigilie ve světoznámé Petře, dopřejte si spa při západu slunce v Mrtvém moři nebo v sobě objevte dobrodruha a zkuste spánek přímo pod hvězdami na poušti Wadi Rum.

Panama

Nejrozmanitější krajina střední Ameriky má také co nabídnout. Objevte rušné hlavní město Panama City, tropickou přírodu nebo kávové plantáže a na závěr si dopřejte odpočinek na písčitých plážích souostroví San Blas. Ideální svatební cesta mimo davy!

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    3/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru