Connect with us

Novinky

Nová Pisa: Nejšikmější věž na světě má Německo

Nová Pisa: Nejšikmější věž na světě má Německo

Věděl/a jsi, že šikmá věž v Pise není vůbec nejšikmější na světě? Tento titul donedávna držel kostel v německém Suurhusenu. Novým králem šikmých věží je však zvonice v Porýní.

Reklama

Zvonice stojí konkrétně v malé obci Gau-Weinheim. Od svislé osy se odklání o 5,43 stupnů, pro srovnání šikmá věž v Pise o 3,97 stupnů, píše Rekord Institut. Památník Gau-Weinheim se nachází na nejvyšším bodě města, hned vedle katolického kostela. Původní opevněná věž, postavena jako součást středověkého opevnění hřbitova, byla v roce 1749 přestavěna na dnešní zvonici s barokní kupolí.

V červenci 2022 se uskutečnilo aktuální měření, které mělo jasně dokázat, že farní věž je na světový rekord dostatečně křivá. A to se potvrdilo.

Zdroj úvodní fotografie: Shutterstock/f11photo

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru