Connect with us
Moulin Rouge

Cestopisy

Český pár strávil noc v Moulin Rouge za 1 €. Byli mezi třemi páry, kterým se to podařilo

Český pár strávil noc v Moulin Rouge za 1 €. Byli mezi třemi páry, kterým se to podařilo

V květnu letošního roku jsme v článku informovali o tom, že se legendární Mouling Rouge v Paříži poprvé otevře veřejnosti, a to na 3 noci. Šťastlivci s rychlými prsty si mohli za pouhé 1 euro rezervovat jednu z nocí. Podařilo se to také českému páru Lukymu a Andrejce, kteří si tak do svého cestovatelského blogu mohli přidat další netradiční místo. Jako VIP hosté červeného mlýnu se dostali tam, kam se návštěvníci světoznámého kabaretu běžně nedostanou. O svůj nezapomenutelný zážitek se s námi podělili v tomto rozhovoru.

Reklama
Moulin Rouge

Jak jste se dostali k informacím o možnosti strávit noc ve slavném Moulin Rouge?

O akci Airbnb jsme se dozvěděli z Facebooku Pelikán.cz.

Jak se vám podařilo být mezi pár šťastlivci, kteří si pobyt rezervovali?

Bylo potřeba být 17. 5. v 19:00 připraveni na stránkách Airbnb, které toto ubytování nabízelo. Hodně nám pomohlo, že jsme měli informace do formuláře předem připravené a jen jsme je zkopírovali, což ušetřilo spoustu času a díky tomu se nám podařilo ulovit hned první volný termín k pobytu.

Moulin Rouge

Opravdu jste za noc platili jen 1 €?

Ano. A opravdu bylo v této ceně zahrnuto vše, co pobyt sliboval: ubytování přímo v mlýně Moulin Rouge se soukromou terasou na střeše kabaretu, soukromá prohlídka kabaretu a zákulisí s výkladem o historii, vstup na představení a nejlepší místa v hledišti, večeře před představením, setkání s hlavními tanečníky, šampaňské na soukromé terase i typická francouzská snídaně.

Jak to v mlýně, tedy ve vašem pokoji, vypadalo?

Mlýn byl vybaven ve stylu Belle Époque. Obrovská postel s nebesy uprostřed místnosti, dobový nábytek – křesla, paraván, toaletní stolek s dobovým vybavením, noční stolky a další skřínky, věšák na oblečení, dobové svícny, zrcadla, deky, vázy… Ze stropu pak visely obrovské papírové kytice v růžových barvách a dekorace připomínající sukně tanečnic.

Moulin Rouge

Co vás nejvíc překvapilo?

Velikost kabaretu. Není to jen maličká budova s ​​mlýnem na střeše, jak se zdá z ulice. Ale ukrývá obrovský sál pro 850 diváků a několik pater dílen švadlenek a šaten pro tanečníky. A to, že to opravdu stálo jen 1 euro. 😀

K pobytu jste měli také doprovodný program. S kým jste se setkali a co jste podnikli?

Osobně jsme se setkali s Claudine – hlavní tanečnicí kabaretu, stejně jako s některými dalšími tanečníky. Ještě před představením jsme měli soukromou prohlídku zákulisí, šaten a dílen. Dostali jsme výklad o historii a běžném chodu Moulin Rouge, dokonce i s prezentací přeloženou do češtiny. Popovídali jsme si se švadlenkami a dalšími zaměstnanci. Rovněž jsme měli možnost nafotit se s tanečníky a vyzoušet si také některé kostýmy.

Měli jste také nějaké jiné speciální výhody než hosté v mlýně Moulin Rouge?

Měli jsme VIP vstup, takže jsme nečekali ve frontě na představení. V rámci pobytu jsme tak dostali nejlepší místa v hledišti a jako jediní jsme se mohli jít po představení pozdravit a vyfotit s tanečníky.

Moulin Rouge

Jaká byla kabaretní show?

Úžasná a neuvěřitelná. Trvala skoro dvě hodiny a většinu času jsme seděli s otevřenou pusou. Na jevišti se střídali tanečníci, kteří také zpívali s akrobaty a kouzelníky, a celou show doprovázel kabaretní orchestr. Tanečníci se objevují v kostýmech různých epoch a kultur. Některé výstupy ztvárňují příběhy, jiné jsou neskutečná taneční čísla a nechybí ani odkaz na slavné osobnosti Moulin Rouge. Celou show ikonicky otevírá a uzavírá stejná skladba. Na úplném konci celého představení přibude k pódiu ještě druhé patro, ze kterého sjíždějí tanečníci po širokých schodech dolů na hlavní pódium. Celá show byla nezapomenutelný zážitek.

Byl jste již dříve v Paříži? Udělali jste si během výletu čas i na objevování města?

Andrejka ano, Luky ne. Ale samožřejmě jsme si po Moulin Rouge udělali čas také na zbytek města. Od Moulin Rouge jsme se prošli přes Montmartre k Sacré-Coeur. Nemohli jsme vynechat ani místa jako Louvre, oběd pod Eiffelovkou, Vítězný oblouk, Notre-Dame, Invalidovnu a samozřejmě Champs-Élysées.

Moulin Rouge

Pokud byste se mohli za 1 € ubytovat i v jiné památce/zajímavé budově kdekoli na světě, kde by to bylo?

Po Moulin Rouge už se na tuto otázku velmi těžko odpovídá, ale nejspíš v nejvšším patře Empira State Building nebo podobné vysoké budově s vyhlídkou na město. Nebo v opuštěné chatě uprostřed norské přírody, ze které by byla vidět polární záře.

Moulin Rouge

Za rozhovor děkujeme Andrejce a Lukymu. Více o jejich cestách si můžeš přečíst na blogu Dva na konci světa.

Akční letenky do Paříže

Zdroj fotografií: archiv Andrejky a Lukyho

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru