Connect with us

Cestopisy

Málo času na líbánky? Naplánujte si jejich mini verzi!

Málo času na líbánky? Naplánujte si jejich mini verzi!

Celý život jste plánovali, že po svatbě odejdete někam daleko pryč a minimálně měsíc nepohnete ani prstem? No život to zařídil jinak a na své vysněné líbánky najednou nějak nemáte čas, máte děti a podobně. Nevadí – výlet svého života zatím odložte na později a naplánujte si zkrácenou verzi svých radovánek. Portál Lonely Planet dává tipy jak na to.

Kam a na jak dlouho

Malé líbánky zvládnete i za víkend, resp. jeden týden. Při plánování vezměte v úvahu zejména to, na jak dlouho se chystáte. Počet hodin, za který se tam dopravíte by neměl být vyšší než počet dní, které v destinaci strávíte. Tato jednoduchá rovnice řeší hned dvě věci – nehrozí Vám, že jakmile překonáte jetlag letíte zpátky a ani to, že většinu svého výletu strávíte přesouváním se. Potom si položte ještě dvě důležité otázky. Zda je vaše vysněná destinace dostatečně odlišná od toho, co žijete každý den, protože jen tak totiž opravdu procítíte kouzlo cestování. A zda jsou vaše mini líbánky odlišné od těch velkých, které plánujete v budoucnu.

Kde se ubytovat

Vzhledem k tomu, že cestujete jen na pár dní by už ten vysněný hotel, za normálních okolností nad vaše poměry, nemusel být až takový nesmysl. Kdy jindy si zabookovat luxus, když ne na líbánky? Snažte se také v rámci výletu neměnit ubytování – zabere Vám to drahocenný čas. Pokud si chcete užít město i moře, zvolte destinaci, která nabízí obě.

Dobrý itinerář je základ

Abyste si výlet užili, držte se následujícího. Začněte pozvolna. První dny si dopřejte čas na aklimatizaci a uvědomění si toho, že už nejste v práci a nic nemusíte. Střední dny výletu buďte co nejaktivnější – objevujte, poznávejte, přesouvejte se. Poslední dny zase přibrzděte a nechte si to nejlepší nakonec. Odneste se na unavených nohou do wellnessu nebo si dopřejte nejlepší večeři celého pobytu. Domů se vrátíte šťastní a zrelaxováni. A o to přece na líbánkách jde.

Klikněte pro komentář
Nahoru