Connect with us

Evropa

Italský Milán z Brna jen za 748 Kč. Toš nekup to!

Italský Milán z Brna jen za 748 Kč. Toš nekup to!

Milán je jedno z nejhezčích měst Itálie ???????? a to asi hned po Římu. To je ovšem hodně subjektivní názor, ale co Milánu už nikdo neodpáře, je jeho 26. století dlouhá historie ????. Ano, čteš správně, jedná se o jedno z nejstarších měst Evropy, které zažilo i přítomnost Leonarda da Vinciho. Vždyť se zde nachází i ikonická freska Poslední večeře ????. Tu najdeš v kostele S. Maria delle Grazie.

Reklama

Milán od 748 Kč

✈ odlet z Brna ???? příruční zavazadlo ???? léto 2019

Brnopřímý letMilánpřímý letBrno
748

Na své si zde přijdou jak cestovatelé ????, kteří chtějí vidět památky a trochu historie, tak také vyznavači nejnovější módy. Pokud tedy poletíš do Milána se svojí partnerkou, tak počítej, že zpátky toho povezeš rozhodně více, než s čím jsi přiletěl ????️.

A pár zajímavostí

  • S počtem obyvatel 1,3 milionu je Milán druhé největší město Itálie. Ekonomickým centrem státu však není hlavní město Řím, ale právě Milán.
  • V roce 1833 se jeden mladý muž ucházel v Miláně o přijetí na konzervatoř. Nebyl však přijat z důvodu, že nehraje dostatečně dobře na klavír a chybí mu hudební talent. Tímto mužem byl světoznámý skladatel Giuseppe Verdi, po kterém je dnes konzervatoř pojmenováno.
  • V roce 1797 vyhlásil Napoleon Milán za hlavní město. Později bylo Milán hlavním městem Italské republiky a následně Italského království. Prezidentem a králem byl samozřejmě Napoleon.
  • V Miláně vznikla tradice aperitivů, což je jedna z nejstarších nenáboženských tradic Itálie. Mezi sedmou a devátou hodinou večer vyjdou Italové do baru, aby si tu dali po práci drink a odpočinuli ve společnosti přátel.

Do Milána se letí z Brna společností RyanAir a let trvá asi hodinku a půl ????.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (17 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru