Connect with us

Letenky

Italský Milán z Brna jen za 748 Kč. Toš nekup to!

Italský Milán z Brna jen za 748 Kč. Toš nekup to!

Milán je jedno z nejhezčích měst Itálie 🇮🇹 a to asi hned po Římu. To je ovšem hodně subjektivní názor, ale co Milánu už nikdo neodpáře, je jeho 26. století dlouhá historie 📜. Ano, čteš správně, jedná se o jedno z nejstarších měst Evropy, které zažilo i přítomnost Leonarda da Vinciho. Vždyť se zde nachází i ikonická freska Poslední večeře 🍷. Tu najdeš v kostele S. Maria delle Grazie.

Milán od 748 Kč

✈ odlet z Brna 🛄 příruční zavazadlo 📅 léto 2019

Brno přímý let Milán přímý let Brno
od 748 Rezervuj

Na své si zde přijdou jak cestovatelé 😎, kteří chtějí vidět památky a trochu historie, tak také vyznavači nejnovější módy. Pokud tedy poletíš do Milána se svojí partnerkou, tak počítej, že zpátky toho povezeš rozhodně více, než s čím jsi přiletěl 🛍️.

A pár zajímavostí

  • S počtem obyvatel 1,3 milionu je Milán druhé největší město Itálie. Ekonomickým centrem státu však není hlavní město Řím, ale právě Milán.
  • V roce 1833 se jeden mladý muž ucházel v Miláně o přijetí na konzervatoř. Nebyl však přijat z důvodu, že nehraje dostatečně dobře na klavír a chybí mu hudební talent. Tímto mužem byl světoznámý skladatel Giuseppe Verdi, po kterém je dnes konzervatoř pojmenováno.
  • V roce 1797 vyhlásil Napoleon Milán za hlavní město. Později bylo Milán hlavním městem Italské republiky a následně Italského království. Prezidentem a králem byl samozřejmě Napoleon.
  • V Miláně vznikla tradice aperitivů, což je jedna z nejstarších nenáboženských tradic Itálie. Mezi sedmou a devátou hodinou večer vyjdou Italové do baru, aby si tu dali po práci drink a odpočinuli ve společnosti přátel.

Do Milána se letí z Brna společností RyanAir a let trvá asi hodinku a půl 🤩.

Klikněte pro komentář
Nahoru