Connect with us
Mauricius

Afrika

WOW! Mauricius z Prahy s Turkish Airlines za 11 990 Kč včetně zavazadla

WOW! Mauricius z Prahy s Turkish Airlines za 11 990 Kč včetně zavazadla

Zhruba 300 kilometrů pláží s bělostným pískem, který lemují mohutné palmy, pod nimiž najdeš skvělý úkryt před sluníčkem. To je většinou první, co si při vyslovení názvu ostrova vybavíme. Ale je třeba vědět, že Mauricius toho nabízí mnohem víc. Díky průzračné vodě, nádhernému podmořskému světu i panenské krajině láká nejen příznivce plážového nicnedělání, ale rovněž turisty, sportovce a dobrodruhy. Ať už patříš do jakékoliv kategorie, máme pro tebe super letenky z Prahy, které teď chytíš v rámci výprodeje Turkish Airlines za 11 990 Kč. Kromě špičkového servisu máš v ceně i velké zavazadlo do podpalubí.

Reklama

Akční letenky na Mauricius

 • Odkud? Z Prahy s 1 přestupem v Istanbulu
 • S kým? Letecká společnost Turkish Airlines
 • Kdy? Leden – březen 2024
 • Termín? Příklad 11. – 22. březen 2024 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 2 příruční zavazadla (společně do 12 kg) a 2x23kg odbavené zavazadlo
 • Nezapomeň na slevu: Vytvoř si naší appce objednávku letenek nad 500 Kč, využij kód PECKYAPPKA získej slevu 250 Kč

Mauricius

Tipy, co zažít na Mauriciu

 • Za vidění stojí útes Le Morne. Tyčí se nad nádhernými plážemi a korálovými útesy na malém jižním poloostrově.
 • Za návštěvu určitě stojí také botanická zahrada Sir Seewoosagur Ramgoolam Botanical Garden. Není moc rozlehlá a najdeš tu obrovské lekníny Victoria Regia, zlaté bambusy, 200 let starý Buddhův strom nebo křížový strom.
 • Na jihu ostrova také objevíš jeden z jeho nejkrásnějších koutů – Zemi sedmi barev. Jde o půdu bohatou na sloučeniny železa a hliníku, což ji zbarvuje do odstínů červené, modré, zelené i žluté. Poblíž můžeš navštívit i blízké vodopády, kde tě čeká koupel v křišťálově čisté vodě dole v jezírku.

Podmínky vstupu na Mauricius a návrat do ČR

Mauricius je od 1. července 2022 otevřen pro všechny za stejných podmínek, a to bez ohledu na očkování. Jedinou zbývající povinností je vyplnění formuláře před cestou.

Návrat do České republiky je od 9. dubna 2022 zcela bez omezení.

Mauricius a potřebné doklady

Na Mauricius se dostaneš pouze na platný cestovní pas (platit musí ještě aspoň 6 měsíců po návratu).

Mauricius

Levné ubytování na Mauriciu

Nejrůznější možnosti ubytování najdeš v této šikovné mapce. Zkontroluj si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána:

Cestuj na jistotu s pojištěním

 • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
 • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
 • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru