Connect with us
Madeira

Evropa

Fascinuje tě Madeira? Funchal z Prahy v byznys třídě za 12 990 Kč!

Fascinuje tě Madeira? Funchal z Prahy v byznys třídě za 12 990 Kč!

Madeira je portugalský ostrov, který vybízí k aktivní dovolené a objevování nádherné přírody během celého roku. Je nazýván ostrovem věčného jara, a tak nebudeš litovat, když ho navštívíš v kterémkoli ročním období. Madeira je perfektní destinací pro pěší turistiku, oblíbené jsou zejména cesty podél zavlažovacích kanálů tzv. levád. Vychytej volná místa na letech z Prahy v byznys třídě za 12 990 Kč a naplánuj si červnovou dovolenou už nyní!

Reklama

Skvělá Madeira z Prahy

 • Odkud? Let z Prahy s přestupem v Lisabonu
 • S kým? Letecká společnost TAP Air Portugal
 • Kdy? Červen 2024
 • Příklad? Termín 5. – 12. června (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo, 2x odbavené zavazadlo (do 64 kg)

Zajímá tě, co přesně můžeš čekat na krátkých letech aerolinky TAP Air Portugal v byznys třídě? K dispozici budeš mít místa ekonomické třídy v přední části letadla s volným sedadlem mezi cestujícími. A samozřejmě na tebe čeká catering.

Madeira

Madeira – co vidět a zažít?

Nebýt Cristiana Ronalda, možná by svět o tomto nádherném ostrově nevěděl tolik. Každopádně Madeira není o fotbalových hvězdách. Její kouzlo spočívá hlavně v její fascinující krajině. Je jedno, jestli obuješ turistické boty nebo se vydáš do botanických zahrad či na ochutnávku vína, dokonalé zážitky jsou zaručeny.

Funchal

Hlavní město Funchal tě dostane svou koloniální atmosférou. Jsou tu muzea i památky a proplétat se budeš úzkými uličkami plnými starých rybářských domů. Madeira je také ostrovem květin, a tak můžeš navštívit vyhlášenou botanickou zahradu, kde budeš mít květenu Madeiry ve vší parádě.

portugalsko-funchal Madeira

Santana

Santana je malé městečko známe především typickými madeirskými domky casas de colmo. Nejvíce jich najdeš v tamním naučném skanzenu Parque Temático Madeira. Na severním okraji Santany můžeš využít lanovku vedoucí podél strmých skal až k moři na oblázkovou pláž.

Dům ve vesničce Santana

Curral das Freiras

Vesnička ležící v údolí zalesněných hor, jež je vybudována na strmých svazích. Nejlepší výhled je z vyhlídky Miradouro Eira do Serrado, z níž můžeš obdivovat nádhernou přírodu všude kolem.

Curral das Freiras Madeira

Ubytování na Madeiře

Nejrůznější možnosti ubytování najdeš v této šikovné mapce. Zkontroluj si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář

Mladý pár, který létá po světě, natáčí videa, vaří světovou kuchyni a píše tipy na dovolenou pro ostatní nadšence do cestování.

Nahoru