Connect with us
Madeira

Evropa

Opraš pohorky a vyraz! Madeira z Prahy koncem léta za 3 990 Kč

Opraš pohorky a vyraz! Madeira z Prahy koncem léta za 3 990 Kč

Madeira je portugalský ostrov, který vybízí k aktivní dovolené a objevování nádherné přírody během celého roku. Je nazýván ostrovem věčného jara, a tak nebudeš litovat, když ji navštívíš v kterémkoli ročním období. V létě očekávej teploty kolem 25 °C a v zimě se ohřeješ v průměru při krásných 18 °C. Madeira je perfektní destinací pro pěší turistiku, oblíbené jsou zejména cesty podél zavlažovacích kanálů tzv. levád. Takže jestli už tvoje pohorky pomalu zapadají prachem, vyraz. S TAP Air Portugal teď letíš z Prahy za parádních 3 990 Kč. Jen jestli chceš chytit poslední termíny na konec léta, pospěš si!

Reklama

Akční Madeira z Prahy

  • Odkud? Z Prahy s jedním přestupem v Lisabonu
  • S kým? Letecká společnost TAP Air Portugal
  • Kdy? Srpen – září a listopad – leden 2023
  • Příklad? Termín 29. srpen – 8. září 2022 (VYBRAT TERMÍN)
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo

Madeira – co vidět a zažít?

Nebýt Cristiana Ronalda, možná by svět o tomto nádherném ostrově nevěděl tolik. Každopádně Madeira není o fotbalových hvězdách. Její kouzlo spočívá hlavně v její fascinující krajině. Je jedno, jestli obuješ turistické boty nebo se vydáš do botanických zahrad či na ochutnávku vína, dokonalé zážitky jsou zaručeny.

Funchal

Hlavní město Funchal tě dostane svou koloniální atmosférou. Jsou tu muzea i památky a proplétat se budeš úzkými uličkami plnými starých rybářských domů. Madeira je také ostrovem květin, a tak můžeš navštívit vyhlášenou botanickou zahradu, kde budeš mít květenu Madeiry ve vší parádě.

portugalsko-funchal Madeira

Santana

Santana je malé městečko známe především typickými madeirskými domky casas de colmo. Nejvíce jich najdeš v tamním naučném skanzenu Parque Temático Madeira. Na severním okraji Santany můžeš využít lanovku vedoucí podél strmých skal až k moři na oblázkovou pláž.

Dům ve vesničce Santana

Curral das Freiras

Vesnička ležící v údolí zalesněných hor, jež je vybudována na strmých svazích. Nejlepší výhled je z vyhlídky Miradouro Eira do Serrado, z níž můžeš obdivovat nádhernou přírodu všude kolem.

Curral das Freiras Madeira

Podmínky vstupu na Madeiru a návratu do ČR

Madeira již od cestujících při vstupu nevyžaduje negativní test, potvrzení o očkování ani překonání koronaviru. Dokonce i dosud povinné vyplnění příjezdového formuláře je nyní pouze doporučeno.

Pokud tak na Madeiru letíš přímým letem, cestuješ jako před pandemií. Vzhledem k tomu, že ale tyto letenky se neobejdou bez přestupu v Lisabonu, potvrzení o bezinfekčnosti budeš potřebovat i nadále.

  • Více informací ke vstupu do Portugalska včetně Madeiry najdeš na mzv.cz.

Návrat do České republiky je od 9. dubna 2022 opět zcela bez omezení.

Madeira

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Až 60 % objednávek aktuálně obsahuje pojištění STORNO nebo ISTOTA, ke kterým Pelikán od 1. června 2021 přidal nové benefity. Kromě krytí storno poplatku před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, nově kryje i další náklady související s případnou nákazou koronavirem v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Mladý pár, který létá po světě, natáčí videa, vaří světovou kuchyni a píše tipy na dovolenou pro ostatní nadšence do cestování.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

13 pláží, kterými tě Mauricius okouzlí https://t.co/4lsArA0KBz2 dny dozadu
Pevninské Portugalsko bez omezení: od 1. července již není nutný EU certifikát https://t.co/j03BLNywnb #koronavirus2 dny dozadu
Na výlet na slunné Azurové pobřeží do Francie s letenkami od 884 Kč https://t.co/WXimZj0WwW2 dny dozadu
TOP řeky, jezera a laguny v Evropě: Sem se jezdí za odpočinkem a vodními sporty https://t.co/HumpBMQ44z2 dny dozadu
TOP atrakce a zážitky v Abú Dhabí (14 tipů na aktivity a letenky od 3 267 Kč) https://t.co/z42VWQRgyF2 dny dozadu
Prozkoumej Sicílii s letenkami z Vídně nebo Prahy od 1 177 Kč https://t.co/Z988Hqfwip2 dny dozadu
AKČNÍ LETENKY: Zadar, Katánie, Řím a další od 461 Kč https://t.co/vcgOxhAr2T2 dny dozadu
Ušetři s mKartou Svět: výběry zdarma, výhodné kurzy a až 2 000 Kč zpět za platby mobilem https://t.co/4KOaIaxi6P2 dny dozadu
Mauricius je otevřen pro všechny: není nutný test, očkování ani karanténa https://t.co/hSTauBjHnI #novinky2 dny dozadu
PECKA DNE: Letecký pobyt v Římě s hotelem a snídaní od 4 690 Kč https://t.co/kE4AVD7yoE3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru