Connect with us
Madeira

Evropa

Naplánuj si turistiku na Madeiře v předstihu s letenkami z Prahy za 3 990 Kč

Naplánuj si turistiku na Madeiře v předstihu s letenkami z Prahy za 3 990 Kč

Madeira je portugalský ostrov, který vybízí k aktivní dovolené a objevování nádherné přírody během celého roku. Je nazýván ostrovem věčného jara, a tak nebudeš litovat, když ji navštívíš v kterémkoli ročním období. V létě očekávej teploty kolem 25 °C a v zimě se ohřeješ v průměru při krásných 18 °C. Madeira je perfektní destinací pro pěší turistiku, oblíbené jsou zejména cesty podél zavlažovacích kanálů tzv. levád. Plánuj dopředu a skoč po letenkách z Prahy s TAP Air Portugal. Termíny od ledna do února máš nyní za 3 990 Kč.

Reklama

Akční Madeira z Vídně

 • Odkud? Z Prahy s jedním přestupem v Lisabonu
 • S kým? Letecká společnost TAP Air Portugal
 • Kdy? Leden – únor 2024
 • Příklad? Termín 15. – 23. leden 2024 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo
 • Nezapomeň na slevu: Vytvoř si naší appce objednávku letenek nad 500 Kč, využij kód PECKYAPPKA získej slevu 250 Kč

Všechny letenky na Madeiru

Madeira

Madeira – co vidět a zažít?

Nebýt Cristiana Ronalda, možná by svět o tomto nádherném ostrově nevěděl tolik. Každopádně Madeira není o fotbalových hvězdách. Její kouzlo spočívá hlavně v její fascinující krajině. Je jedno, jestli obuješ turistické boty nebo se vydáš do botanických zahrad či na ochutnávku vína, dokonalé zážitky jsou zaručeny.

Funchal

Hlavní město Funchal tě dostane svou koloniální atmosférou. Jsou tu muzea i památky a proplétat se budeš úzkými uličkami plnými starých rybářských domů. Madeira je také ostrovem květin, a tak můžeš navštívit vyhlášenou botanickou zahradu, kde budeš mít květenu Madeiry ve vší parádě.

portugalsko-funchal Madeira

Santana

Santana je malé městečko známe především typickými madeirskými domky casas de colmo. Nejvíce jich najdeš v tamním naučném skanzenu Parque Temático Madeira. Na severním okraji Santany můžeš využít lanovku vedoucí podél strmých skal až k moři na oblázkovou pláž.

Dům ve vesničce Santana

Curral das Freiras

Vesnička ležící v údolí zalesněných hor, jež je vybudována na strmých svazích. Nejlepší výhled je z vyhlídky Miradouro Eira do Serrado, z níž můžeš obdivovat nádhernou přírodu všude kolem.

Curral das Freiras Madeira

Podmínky vstupu na Madeiru a návratu do ČR

Madeira, stejně jako celé Portugalsko, od cestujících při vstupu nevyžaduje negativní test, potvrzení o očkování ani překonání koronaviru. Povinnost vyplnit příjezdový formulář byla rovněž zrušena.

Návrat do České republiky je bez omezení již od 9. dubna 2022.

Ubytování na Madeiře

Nejrůznější možnosti ubytování najdeš v této šikovné mapce. Zkontroluj si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána:

Cestuj na jistotu s pojištěním

 • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
 • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
 • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Mladý pár, který létá po světě, natáčí videa, vaří světovou kuchyni a píše tipy na dovolenou pro ostatní nadšence do cestování.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Výlet s chutí Itálie. Leť v květnu z Vídně do Perugie od 1 060 Kč https://t.co/O1vYtbMqNR2 hodinami dozadu
Slunné Korfu. Zpáteční letenky z Vídně na duben od 1 390 Kč https://t.co/FxSVZGuWOV2 hodinami dozadu
Athény z Bratislavy na křídlech Aegean: start přímé linky se přesouvá na říjen https://t.co/IyJPBAuK22 #novinky3 hodinami dozadu
Týden na Bali: Ubud, rýžová pole, sopky i letenky z Prahy od 18 390 Kč https://t.co/hKS5DjoWoF21 hodinami dozadu
Přímé lety z Bratislavy do Athén od 1 990 Kč: hlavní sezóna a servis na palubě https://t.co/IyJPBAuK2222 hodinami dozadu
Exotický Mauricius! Chyť letenky z Budapešti nebo Prahy v předstihu od 13 690 Kč https://t.co/b6l5YAEk5k23 hodinami dozadu
Madeira – ostrov květin a věčného jara. Leť z Prahy za 3 990 Kč https://t.co/kPdjtOWyFa24 hodinami dozadu
Za volantem v zemi flamence aneb roadtrip po Španělsku https://t.co/2xu1DHDZkA1 dnem dozadu
Množné číslo od slova nádhera: Athény (10 božských atrakcí) https://t.co/BK9KvnurLP2 dny dozadu
Přímé lety z Bratislavy do Athén za 2 690 Kč: hlavní sezóna a servis na palubě https://t.co/IyJPBAuK222 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru