Connect with us
Madeira

Evropa

Dobrodružství vstříc! Madeira z Prahy za 3 890 Kč v termínech až do října

Dobrodružství vstříc! Madeira z Prahy za 3 890 Kč v termínech až do října

Madeira je portugalský ostrov, který vybízí k aktivní dovolené a objevování nádherné přírody během celého roku. Je nazýván ostrovem věčného jara, a tak nebudeš litovat, když ji navštívíš v kterémkoli ročním období. V létě očekávej teploty kolem 25 °C a v zimě se ohřeješ v průměru při krásných 18 °C. Madeira je perfektní destinací pro pěší turistiku, oblíbené jsou zejména cesty podél zavlažovacích kanálů tzv. levád. Takže jestli už tvoje pohorky pomalu zapadají prachem, vyraz. Z Prahy se dá letět za akčních 3 890 Kč, a to v termínech až do října 2023.

Akční Madeira z Prahy

  • Odkud? Z Prahy s jedním přestupem v Lisabonu
  • S kým? Letecká společnost TAP Air Portugal
  • Kdy? Leden – říjen 2023
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo

Madeira – co vidět a zažít?

Nebýt Cristiana Ronalda, možná by svět o tomto nádherném ostrově nevěděl tolik. Každopádně Madeira není o fotbalových hvězdách. Její kouzlo spočívá hlavně v její fascinující krajině. Je jedno, jestli obuješ turistické boty nebo se vydáš do botanických zahrad či na ochutnávku vína, dokonalé zážitky jsou zaručeny.

Funchal

Hlavní město Funchal tě dostane svou koloniální atmosférou. Jsou tu muzea i památky a proplétat se budeš úzkými uličkami plnými starých rybářských domů. Madeira je také ostrovem květin, a tak můžeš navštívit vyhlášenou botanickou zahradu, kde budeš mít květenu Madeiry ve vší parádě.

portugalsko-funchal Madeira

Santana

Santana je malé městečko známe především typickými madeirskými domky casas de colmo. Nejvíce jich najdeš v tamním naučném skanzenu Parque Temático Madeira. Na severním okraji Santany můžeš využít lanovku vedoucí podél strmých skal až k moři na oblázkovou pláž.

Dům ve vesničce Santana

Curral das Freiras

Vesnička ležící v údolí zalesněných hor, jež je vybudována na strmých svazích. Nejlepší výhled je z vyhlídky Miradouro Eira do Serrado, z níž můžeš obdivovat nádhernou přírodu všude kolem.

Curral das Freiras Madeira

Podmínky vstupu na Madeiru a návratu do ČR

Madeira, stejně jako celé Portugalsko, od cestujících při vstupu nevyžaduje negativní test, potvrzení o očkování ani překonání koronaviru. Povinnost vyplnit příjezdový formulář byla rovněž zrušena.

Návrat do České republiky je bez omezení již od 9. dubna 2022.

Madeira

Cestuj na jistotu s pojištěním

  • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
  • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
  • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Mladý pár, který létá po světě, natáčí videa, vaří světovou kuchyni a píše tipy na dovolenou pro ostatní nadšence do cestování.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

7 úžasných míst na Azorech, která stojí za to! Navíc s letenkami z Prahy od 5 590 Kč https://t.co/ZOnN16U5xC7 hodinami dozadu
Dominikánská republika v hlavní sezóně! Rezervuj letenky z Vídně za 13 990 Kč https://t.co/dvoLs3p90H8 hodinami dozadu
UŽ JEN DNES A ZÍTRA: Z Vídně do exotiky s Etihad Airways od 12 790 Kč https://t.co/mcpadgvpcT9 hodinami dozadu
Hurá na Seychely! Z Vídně s Etihad Airways od 12 790 Kč i s odbaveným zavazadlem https://t.co/JfPyi2EIxg9 hodinami dozadu
Výlety v Dubaji: Pelikán spouští jedinečné prohlídky města s průvodkyní https://t.co/UvFgsV6eea #novinky10 hodinami dozadu
Luxusní nabídka Etihad Airways: Seychely, Srí Lanka, Maledivy a další z Vídně od 12 790 Kč https://t.co/mcpadgvpcT3 dny dozadu
BLACK FRIDAY POBYT DNE: Malta s letenkou, hotelem a snídaněmi od 4 690 Kč https://t.co/ryTrXwstaR3 dny dozadu
30% SLEVA na luxusní byznys letenky: Cancún z Prahy za 35 790 Kč https://t.co/8LplXUnwWm3 dny dozadu
Chystáš se během zimy navštívit Španělsko? Vybrali jsme pro tebe TOP 10 zážitků https://t.co/60I9yWC4Ww3 dny dozadu
Madeira – ostrov květin a věčného jara. Leť z Prahy za 3 690 Kč https://t.co/kPdjtOW0PC3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru