Connect with us

Koronavirus

Madagaskar bez testu, očkování a karantény. Země již zrušila všechna omezení

Madagaskar bez testu, očkování a karantény. Země již zrušila všechna omezení

Madagaskar zrušil s účinností od 11. srpna 2022 všechny covidové vstupní požadavky pro mezinárodní turisty.

Reklama

Podle předchozích pokynů museli všichni turisté přijíždějící na Madagaskar předložit od 31. března 2022 negativní předodletový PCR test a při příjezdu do země se podrobit rychlému antigennímu testu. Cestující s pozitivním výsledkem rychlého testu museli jít do 7denní karantény v hotelu nebo jiném schváleném ubytování.

Madagaskar

Pláže Madagaskaru

Pláže na Madagaskaru jsou výjimečné. Například pro romantické aktivity je vhodný ostrov Tsara Komba Lodge. Z názvu Le Paradisier už asi tušíš, že tato pláž se řadí mezi ty „rajské.“ Pokud se chceš opalovat, jdi na Manafiafy nebo Tsarabanjinu. Pláží je zde zkrátka opravdu mnoho. Každý den můžeš odpočívat na jiné.

Madagaskar

Jídlo na Madagaskaru

Na Madagaskaru to budeš mít tak, že k snídani dostaneš rýži s něčím, na oběd něco s rýží a na večeři si můžeš vybrat nějaké jídlo s… Ano, ano, víme, už víš. S rýží. Můžeš si k ní dát i nějaké chutné exotické masíčko.

Aktivity na Madagaskaru

Za pozornost nepochybně stojí i ostrov Nosy-Be, který je v období červen-září nejoblíbenějším mezi potápěči. Kromě toho je známý tím, že je omamně voňavý (ne po svíčkové na smetaně, ale po květinách).

Příroda na Madagaskaru

Najdeš zde unikátní živočišné druhy, jako například rezervaci Perinet, zemi zvířátek zvaných indri. Jsou to ti roztomilí lemuři, které znáš z pohádky Madagaskar. A nemůžeme zapomenout na Anakao, rybářskou vesničku, která vlastní stopy po vajíčkách sloního ptáka – jedno vajíčko má objem asi 9 litrů. Co se týče fotek, ideálními modely jsou stromy baobab na Baobab Avenue.

Madagaskar

Zdroj: Traveloffpath

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru