Connect with us
Lufthansa

Novinky

Lufthansa hlásí globální výpadek počítačového systému, aerolinky zrušily všechny domácí lety

Lufthansa hlásí globální výpadek počítačového systému, aerolinky zrušily všechny domácí lety

Lufthansa ohlásila globální výpadek počítačového systému. Aerolinky v Německu zrušily všechny domácí lety a vyzvaly cestující, aby raději využili vlaky. Problémy zasáhly tisíce pasažérů i v zahraničí. Lufthansa od rána ruší některé lety, další nabírají zpoždění. Nefunguje mimo jiné ani odbavení. Proto společnost svolala krizový tým.

Reklama

K výpadku počítačového systému Lufthansy došlo dva dny před plánovanými stávkami, informuje slovenský Denník N.

Problémy ve Frankfurtu a Mnichově

Komplikace zasáhly zejména cestující na letištích v Mnichově a ve Frankfurtu. Kvůli problémům Lufthansy uzavřelo řízení letového provozu frankfurtské letiště pro přistání. Snaží se tak zabránit zaplnění dopravního uzlu.

Letadla jsou zatím odkláněna na jiná letiště, například do Norimberku, Kolína či Düsseldorfu. Podle DPA mohou ovšem letadla ve Frankfurtu startovat i nadále.

V případě druhého uzlu Lufthansy, kterým je letiště v Mnichově, zatím řízení letového provozu k žádnému omezení nepřikročilo.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru