Connect with us
Lufthansa

Novinky

Lufthansa pošle největší dopravní letadlo na světě do Prahy i Vídně

Lufthansa pošle největší dopravní letadlo na světě do Prahy i Vídně

Největší dopravní letadlo na světě se opět vrátí na pražské letiště Václava Havla, ale také na vídeňský Schwechat. Nepůjde o jediný let, v květnu by jich mělo být osm. Airbus A380 pošle do Prahy německá letecká společnost Lufthansa. Dopravce využije pražské i vídeňské letiště k výcviku posádek svých čtyřmotorových gigantů, které byly kvůli pandemii uzemněny a nyní se vrací do provozu.

Reklama

První přílet Airbusu A380 Lufthansa již 3. května

První přílet zmíněného Airbusu A380 je naplánován na 3. května 2023. Letadlo v barvách Lufthansy má v Praze a ve Vídni přistát i 9., 13., 14., 18., 21., 27. a 30. května.

Všechny tréninkové lety budou začínat a končit v Mnichově a budou směřovat přes Lipsko, Berlín, Drážďany, Prahu a Vídeň.

Naposledy se Superjumbo objevil v Praze v říjnu loňského roku. Tehdy šlo ovšem o mimořádnou událost způsobenou dočasným dopravním omezením v Mnichově, kam původně směřoval.

Airbus A380 létal donedávna na Schwechat i v barvách Emirates. Následně jej plně nahradil Boeing 777.

Lufthansa

V Praze byl Superjumbo naposledy v roce 2020

Superjumbo létal do března 2020 rovněž do Prahy, a to na pravidelných linkách společnosti Emirates z Dubaje. V té době však svět zasáhla pandemie koronaviru, což znamenalo útlum provozu Airbusu A380.

O jejich návratu do české metropole se mluvilo už déle, nicméně byly zmíněny v souvislosti s dopravcem z Emirátů. Letecká společnost je dokonce měla ve svém rezervačním systému pro lety do Prahy. Od plánů ale nakonec upustila a na trase stále používá Boeingy 777.

Lufthansa

Lufthansa vrací A380 na nebe

Do konce letošního roku plánuje Lufthansa opět uvést do provozu celkem čtyři Airbusy A380. První z nich by měl odvézt cestující 1. června 2023 na pravidelné lince z Mnichova do Bostonu. Bude létat denně. Podle plánů se bude od 4. července denně objevovat také na lince z Mnichova na newyorské letiště JFK. Důvodem opětovné aktivace dlouho odstaveného letadla je výrazný nárůst poptávky.

Shodou okolností společnost Lufthansa ukázala Airbus A380 poprvé i v České republice v roce 2011 u příležitosti oslav 45. výročí svého působení v Československu a České republice.

Akční letenky aerolinek Lufthansa

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru