Connect with us

Koronavirus

Polský LOT odstoupil od smlouvy na nákup německé letecké společnosti Condor

Polský LOT odstoupil od smlouvy na nákup německé letecké společnosti Condor

Majitel polské národní letecké společnosti LOT v pondělí uvedl, že odstoupil od smlouvy na nákup německého rivala – společnosti Condor, což zvyšuje vyhlídky německé vlády na znárodnění dalších aerolinií. Informuje o tom agentura Reuters.

Reklama

Před dvěma týdny přišla informace, že Německo je připravené převzít společnost Condor, protože země očekávala zrušení dohody s polskými aeroliemi LOT kvůli aktuální situaci spojené s onemocněním COVID-19.

Státní polská letecká skupina (PGL), která vlastní LOT, se ještě v lednu dohodla na nákupu společnosti Condor za přibližně 300 milionů eur. Tento krok měl pomoct polským aerolinkám vytvořit vedoucí evropskou leteckou skupinu s více než 20 miliony cestujících ročně.

„Potvrzuji, že společnost PGL dnes společnost Condor informovala o odstoupení od nákupu této společnosti. V této fázi neposkytujeme žádné další informace, “ uvedla ředitelka PGL pro komunikaci Katarzyna Majchrzak ve zprávě společnosti Reuters.

Condor potvrdil, že PGL odstupuje od kontraktu.

Mluvčí německého ministerstva hospodářství situaci odmítl komentovat.

Podle společnosti PGL bylo dokončení dohody o převzetí podmíněno finančními zárukami, které považovala něměcká vláda za nepřijatelné.

Condor je bývalá jednotka cestovní kanceláře Thomas Cook, která na podzim minulého roku nečekaně zkrachovala.

Zdroj titulní fotografie: Vytautas Kielaitis / Shutterstock.com

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru